Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
 411/415 anonim ***** válasza:
0%

"Ha akkor megkérdeztek volna róla, hogy vannak-e benne, csak te nem veszel róluk tudomást, vagy pedig egyáltalán nincsenek fonákságok a keresztény vallásban, mit válaszoltál volna? Őszintén"


Azt válaszoltam volna, hogy a Biblia tele van ellentmondásokkal, ahogyan tanultam is, de én csak az evangéliumokra figyelek... mondjuk János evangéliumát nem szerettem... :)))


Mint mondtam az előbb is a megváltást nem tudtam elfogadni.


"Egyre kevésbé tudod elfogadni hogy mások más vallást követnek, nyilván, hiszen úgy érzed, ők rossz úton járnak, azt meg miért is kellene tolerálnod. Nem igaz?"


Én azt nem tudom elfogadni, ha valaki a vallásomat, illetve engem becsmérel, főleg úgy ha azt sem tudja miről van szó.


Összességében egy teljesen toleráns világképed van, de a feltételezéseidet nem lehet ráhúzni mindenkire.


Abdullah

2021. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 412/415 A kérdező kommentje:
Te rendkívül buta vagy Abdullah (vicces ez a név, szüleidre hozol szégyent, hogy ilyen neveket aggatsz magadra) és hazug. Amúgy nem kértem, hogy told ide a képed és írogass a kérdésem alá.
2021. ápr. 30. 19:06
 413/415 A kérdező kommentje:
De ha már ilyen átnevezőset játszatsz, akkor mondok neked jobbat; Abduliblísz. Remélem valamennyire helyes volt a névképzés, +L betű, hogy jobban hangozzon.
2021. ápr. 30. 19:15
 414/415 anonim ***** válasza:
18%

"Igen, például én igyekszem így élni. Ezért töltött is el egyszerre mély szomorúsággal és sajnos felháborodással is, ahogy barátoddal a hitemről beszéltek, ahogy mindenfélét hazudoztok róla, ahogy gúnyoljátok, ahogy ő is elhordott engem mindenféle bálványimádónak, ami az iszlám szerint a gyilkosságnál is súlyosabb vétek (ez volt idézve is)."


Nincs abban semm is hazugság, amit írtunk. Nem csak a Korán szerint bálványimádás az amit ti keresztények tesztek, hanem a Biblia szerint is. Az a megdöbbentő az egészben hogy nem azért vagy szomorú mert elköveted a bálbányimádás bűnét amit a Biblia szigorúan tilt, hanem mert felhívtuk a figyelmedet erre.

2021. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 415/415 anonim ***** válasza:
16%

"Te pedig ugyanezt teszed a kérdéseid alatt. Hazudozol a keresztény vallásról. Szándékosan félreértelmezed a Biblia sorait és így hazudozol. Pontosan ugyanúgy, ahogyan te is érzed azt keresztény oldalról teszik, pontosan ugyanazt érzik a keresztények iszlám oldalról, amikor a te soraidat olvassák. Ilyen szempontból ugyanolyanok vagytok, hiszen mindannyian emberek vagytok, ugyanazokkal az érzésekkel."


Ez nem igaz. Én nem hazudok. Ott van minden leírva a kérdéseim alatt. Ott avn minden Bibliai versekkel alátámasztva. Amit te teszel, na az hazudozás.



"Természetesen ez valójában nincs így, sem a muszlimok körében, sem a keresztények körében csak ennek az érzete van meg bennetek. Ha nem az adott vallást követed, akkor látod azon vallás fonákságait, ha azt követed, akkor meg nem"


Ez sem igaz. Mielőtt valaki áttér alaposan megnézi az adott vallást. Abullah is áttért, nyilván nem látott az iszlámban hibát, különben nem lett volna muszlim.

2021. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!