Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számodra mit jelent a megtérés?

Számodra mit jelent a megtérés?

Figyelt kérdés
Katolikus voltam éveken át. Voltam első áldozó is.... Aztán rájöttem hogy egy felsőbb hatalomhoz nem lehet megtérni. Csak hinni benne a papok pápák pásztorok is csak emberek de a hit nem tudás! Számomra inkább a megtérés azt jelenti ha valaki drogos volt, alkoholista hogy erőből leszokott rolla! Csak saját magát tudja megváltani megváltoztatni egy ember! Hiaba menekül valaki egy Felsőbb erőhöz vagy letezik vagy nem! Sajat magunk sorsának vagyunk a kovácsa amugy a vallas meg tiszta manipulacio bűntudat keltes pokol fenyegetés
2021. ápr. 21. 13:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%
Megtérés az, amikor Isten egyértelműen megszólít, meglátod, megérted és megbánod szívből a bűneidet és saját akaratodból követed Jézust. A megszentelődésben fog segíteni, egyedül pedig nem megy.
2021. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%

Jézus a tékozló fiú esetével szemlélteti igazán a "megtérés" jelentését, fogalmát.

A megtérést, visszafordulásnak, hazatérésnek is nevezhetjük. Ezzel talán jobban visszalehet adni ennek a kifejezésnek a mélyebb értelmét.

Nem lehetetlen, hiszen akkor Isten és Jézus krisztus nem kérne senkitől ilyet. Márpedig felszólít mindenkit, hogy tegyék meg ezt a változtatást az életükben.

Az tény, hogy ebben a világban, nem könnyű, mert az emberek többsége szembe megy ezzel. Így akik Isteni önátadásban kívánnak élni, azoknak olyan nehéz az élete, mint ha szembe úszna az árral. DE NEM LEHETETLEN, hiszen segítségre számíthatunk, nem hagy cserbe bennünket az Életadónk, sem a megváltónk.

A megbánás azt jelzi, hogy egy ember felhagy a helytelen útjával, teljesen elutasítja azt, és elhatározza, hogy a jó úton fog járni.

A megtérés nem pusztán egy magatartás vagy szóbeli megnyilvánulás; „megbánáshoz illő cselekedeteket” foglal magában.

Az ember Isten elismerését, kegyét keresi azáltal, hogy ’hallgat Isten szavára’, mely a Bibliában van, megtartja és ’megcselekszi’ a parancsolatait.

Ez megköveteli, megváltoztassa a gondolkodását, az indítékát és az életcélját, újfajta mentalitást, beállítottságot és erkölcsi tartást öltve magára.

Ha valaki nem törődik azzal, hogy helyrehozza az elkövetett helytelenségeket, az annak a jele, hogy az illetőből hiányzik a valódi megbánás.

2021. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Te sem hozod helyre, tanú. Még mindig nem segítesz azoknak a rászorulóknak, akik nem a szervezet bábjai és Jézus szava helyett az őrtorony embertelen gondolkodásával értesz egyet. Mi lesz veled így?
2021. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Elolvastam a Kegyes Koránt és elkezdtem hinni. Rádöbbentem, hogy Isten létezik, és hogy mennyire hatalmas, fenséges és könyörületes.

Bizonyítani ugyan nem tudom, Allah létezését, de meg vagyok győződve arról, hogy így van.

2021. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 KZitus ***** válasza:

Szia

Azt jelenti a számomra, hogy elfogadom, és az életemet a lépteimet Krisztus tanításaihoz igazítom. Vagyis felismertem, hogy a keresztények ’nem élhetnek többé önmaguknak, hanem annak, aki értük meghalt’, s ezért elhatároztam, hogy változtatok a értékrendemen, szokásimon, beszédemen és viselkedésemen a fontossági sorrendemen 2Korinthus 5:15 Persze ezt sem önerőből teszem, mindenben Isten tanácsait veszem figyelembe.

Ez a változtatás jobb anyává, feleséggé, munkatárssá tett. Minőségileg jobbított az életemen.

2021. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy katolikus voltál?

Ez része kőkemény neoprotestáns szektás látásmód, amit te vélni látsz és támadsz.

De a kérdésre válaszolva: a megtérés gyakorlatilag az elfordulás a rossztól, és metanoia, azaz lelki átalakulás. Ez egész életünkön át zajlik, hiszen mindig van egy magasabb lelki szint, a tökéletességet meg nem tudjuk elérni itt a földön, de törekszünk rá. Persze, vannak nagyobb lépések: ha valaki leteszi a drogot és gyökeresen megváltoztatja az életét, akkor ez egy nagy szintugrás. De nem jelenti azt, hogy innentől kezdve ő készen van. Mindig újabb kihívások vannak és az ember igen sokszor elköveti, hogy újra és újra a bűnt választja. Ebből mindig újra és újra meg kell térni és visszafordulni Istenhez.

2021. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!