Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténységen belül melyik...

Kereszténységen belül melyik közösség nevezhető szektáknak? És melyik az amelyik ajánlatos jó közösség?

Figyelt kérdés
Köszönöm Szépen a válaszokat! Legyen szép napotok..
2021. ápr. 22. 13:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hit gyüli, jehova tanú elég szektásak, mormonok, baptisták, reformátusok elég béketűrőek.
2021. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%
a mormonok is szektások
2021. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%
12. Még feleséged is lehet több, kétlem hogy ott lenne gondod.
2021. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
#12 kétlem hogy pártolnák a melegházasságot :) férfiként amúgy általában jobb helyzetben vagy a keresztény vallásokban. de én nem ez a nézőpont vagyok
2021. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
#13-nak ment bocsi. remélem nem felejted el amúgy hogy a nők is emberek
2021. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15. Ha tiszteletben tartom más nemét, a vallását is lehet bizonyos fokig nem? Létezik többférjűség is, de ha ez a partnereknek megfelel én nem szólok bele. Abszolút annak a híve vagyok hogy mindenki azt tesz amit akar, de amikor létrejöttek ezek a régi vallások, sőt még dédnagymamáink korában is eléggé megvoltak a nemi szerepek, ami szerintem nem feltétlen lealacsonyító, voltak helyek ahol a nő kezelte a pénzt is, a faszi csak megdolgozott érte, sőt Indiában érdekes módon jellemző, hogy a férj mos, amit lássuk be, hogy még Magyarországon sem mindig, ugyanígy többségében kőműves dolgot sem a nők végzik nagy átlagba, pedig nem tilos.
2021. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16 nem lehetetlen dolgok poliamor párkapcsolatot fenntartani. de ahhoz nagyon tudni kell kommunikálni, folymatos szervezés az egész. amit a mormonok csinálnak (illegálisan, amúgy) az a legtöbb esetben inkább egy háremnek felel meg. a hapsi annyi nőt vesz maga köré, amennyit csak tud, a nő meg tűrjön, ha valamelyik feleséggel modnjuk nincs jóban. egy rendes poliamor kapcsolatban alapvető, hogy mindenki akarja az új tagot. a többnejűeknél a legtöbb esetben nem így van. a férj eldönti, a nők meg tűrik.


amúgy sokat mond rólad, hogy egyből úgy válaszoltál nekem, mintha férfi lennék, és csak a lyukat látnám a házastársamban. magadból indultál ki? remélem nem

2021. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17. Magyarországon ha nem tetszik valakinek valami, akkor akár monogám kapcsolatban is ki lehet lépni, nem kell tűrni semmit sem.
2021. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18 egy szigorú vallási közösségről beszélünk. a mormonokat ilyen szempontból nem ismerem eléggé, de pl a jehováknál csak a megcsalás "elég jó ok" a válásra
2021. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A megcsalás nálam is jó ok lenne a válásra, a többit meg lehet beszélni, hát mormonnak sem kötelező lenni, ha végül nem tetszene.
2021. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!