Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaisták és vagy zsidó...

Judaisták és vagy zsidó származásúak! Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

Keresztyén vagyok de részben zsidó származású. Talán azért próbálok nem hipokrata keresztyén lenni mert nem vagyok goyim de Jézus-t vallom a zsidók Királyának lenni!


Olyan szintű a keresztyén közösség hogy katasztrofális. Nincs kedvem vitatkozni "keresztyének" miatt hogy miért kéne a Mózesi törvényt megtartani stb. Nagyon idegesítő hogy látni 1 vallási prédikáort vagy papot és szakálla leborotválva és még neki állna följebb. Zsidó keresztyén közösségek nincsenek igazán ahol külön olyanok volnának akik zsidók és keresztyének de ők inkább a vallásos kerestyénekhez mennének és látszik hogy tűrnék a keresztyén hipokráciát. Nem tartják a Sabbat-ot, Mózesi törvény, ha sorolnám az ujjam fáradna. OLyan illetők vallják magukat keresztyénnek hogy nem csoda hogy ha 1 judaista zsidó látja amiket írkál futva menekülne a keresztyénségtől ami engem nagyon zavar mert nem akarok judaista lenni de jó volna ha a keresztyének nem hipokrataként volnának akik meg merik kérdezni dolgot mint hogy "milyen Törvényről szólsz" hasonlók. Szakállatlan pap ne prédikáljon a templomban ahova megyek.


A próbléma hogy a legnormálisabbnak a zsidó származású vallásosak tűnnek de ők judaisták és ha rájönnek hogy keresztyén vagyok fordulnának tőlem a sajnos igazán hipokrata és önzőségből és nem igazság miatt hívő keresztyének miatt.....és nem is hallgatják meg a másik oldalt az új testamentomot mert azok alapján amiket látnak nem csoda ha tényleg megtévesztésnek néznék ahoz hasonlítva hogy 1 judaista tényleg jár a zsinagógába Biblia tanulmányozás ünnepek Sabbat Törvény szakáll a női jogok gyűlölete stb. amit a keresztyéneknek is kéne vallaniuk. Nem akarok keresztyén közösségbe járni ahol hipokraták vannak de a judaista zsidók nem szeretnének engem mert keresztyén vagyok és nagyon negatívan állnának hozzá a keresztyénséghez. Mit kéne csinálni "too bad" eset vagy kéne választani 1 oldalt? Igazságra nyitottan lehetne vitázni hogy szerintük Jézus miért nem volna messiás stb. de azt hinnék hogy fogult és erőszakos keresztyén vallási térítő volnék aki nem használna érveket stb. mint 1 álkeresztyén. Nem hiszem hogy örülnének nekem a judaisa zsidók és konvertálni nem akarok mint írtam de vitákra nyitott lennék de a másik oldalon is múlik. Ha volna 1-2 kivét aki keresztyén de tényleg keresztyén nem a modern """keresztyén""" aki vasárnap misézik (a nap napján SUNday-on mint a napimádó pogányok) nem mészárolja le a szakállát (közként is szégyen nem hogy papként) megtartja a törvényt a sabbatot és nem kap ideggörcsöt ha szerintem nincs joga 1 nőnek válni 1 oldalúan és ha a többnejűségnek totál átlagos és normálisan fogadott dolognak kéne lennie a keresztyénségben (az o !!ÉS!! uj testamentom alapján is) akkor már jobb volna a helyzet de ha vadásznék is nehezen találnék kivétet a keresztyének között sajnos amit tényleg sajnálok.


Mit kéne tenni?


2021. ápr. 22. 23:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

De hiszen létezik a zsidóságnak olyan ága aki Jézust tartja megváltónak, de egyáltalán nem vallják magukat kereszténynek. Messiasi zsidóság pontosan olyan dolgok miatt amit leírtál.


[link]

2021. ápr. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem akarok vitatkozni, és talán ez csak a saját tudatlanságom következménye, de nem értem miért kellene nekünk nem-zsidóknak betartani a sabbathot, vagy kósert enni, vagy meghagyni a szakállunkat, stb.? A Mózesi törvény az az izraelitáknak szól.

Ránk nem-zsidókra Noé 7 törvénye vonatkozik.

2021. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom

Ha elfogadod Jézust, akkor nem értem mi a gond. A keresztény szó azt jelenti, hogy Krisztust követő, utánzó.

Jézus mint az újszövetség követe, bizonyos törvényeket a halálával megszüntetett. Ellenben mitől lenne Új a szövetség? Az tény, hogy maradtak erkölcsi alapelvek amik örök érvényűek, mint a paráznaság, házasságtörés, a szülőkkel szembeni tiszteletlenség, stb. de ezeket az önfeláldozó Krisztusi szeretet alapján tartja meg az ember a két legnagyobb parancs alapjaként.

A Sabbat megszünt, de a keresztény ugyan úgy "tart egy napot", amin szellemiekkel, és Isten dolgaival foglalkozik. Ez bármelyik nap lehet, ezért a keresztények rendszeresen részt vesznek a gyülekezeti életben.

A szakáll, a körülmetéltség, is elévültek nem része az új szövetségnek. Ezt maga Pál is kijelentette.

Elkellene dönteni, hogy az új szövetség, vagy az ó szövetség képezi a hited alapját. Isten már nem azt nézi, hogy ki a Test szerinti Izraelita.

Szellemileg kell annak lenni.

2021. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mi a szakáll szerepe számodra, hogy így tekintesz rá?
2021. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

KÖsz 1-es...de sajnos kevesen vannak szerintem de 1 próbát megérne.

2-es olvasd a Mózesi törvényt! A jövevényekre (gentile vagy goyim vagy nem-zsidó) is vonatkoznak a Mózesi törvények. Mózes 5. és olvasd hogy ha valaki a Teremtő szolgája akar lenni akkor amiért a zsidók a kiválasztot nép van lehetőség konvertálni (Jézustól régebben judaizmusra mert az ókorban nem volt keresztyénség) és azért a jövevénynek (goyim) is meg kéne tartani a Törvényt mint a zsidók szolgáinak is akik nem voltak zsidó származásúak. SZerecsenek is kiktől sok jövevények voltak megtartták a törvényt ha a zsidó vallást fölveszik mint jövevények a Mózesi törvény kéri hogy a jövevény is megtartaná a törvényt. A jövevényekről szóló törvényeket olvasd meg mert megtévesztés amit sok keresztyén vallási vezetők mondanak amire rá lehetne jönni ha valaki magától olvasná a Mózesi törvényt a jövevényekről. Jézus óta is a törvény aktív mert Jézus betölteni jött nem kitörölni. A hímtagi bőr levágása és az áldozatok más tészta én nem vagyok profi de szerintem az áldozatokat azért nem kéne (FÖLTÉTES MÓD!!!) megtartani mert a bűnbocsánatért nem áldozni kéne Jézus óta inkább a Messiás-hoz megtérni. A bőrről annyit hogy az Ó-szövetség szimbóluma volt ami helyett új szövetség van aminek a szimbóluma a körül-metézet szív és nem a hímtag. Jézus is mondott valamit mint hogy az Atya-tól volnának körül-vágva ha kéne. Az Ó-szövetségkor szimbólum volt és nem csak a zsidókra a jövevényekre is vonatkozott. A TÖrvény egésze is nem csak a zsidókra a jövevényekre (szerecsenek és többi népek és sok pogány népek Jézus óta aki a zsidók királya azért aki benne hisz kéne hogy a zsidó népnek jövevénynek számítana a TÖrvényt megtartva).

3-as. Nem szűnt meg. Mint írtam az áldozatok más. Ha jól hiszem 1-ik apostol talán Pál is kérte hogy az áldozatokat (bűnért) abbahagynák. A Sabbat-ot nem szűntette meg Jézus. Milyen tart 1 napot? Nem bármelyiket mert a TÖrvén a Szombat-ot kéri! A SZAKÁLLRÓL HOL ÍRT PÁR? A bőr vágása más dolog. A szakáll Törvény és nincs semmi alapja ha mondod hogy az a törvény megszűnt volna.!! Dávid a katonáit 1 városba küldte akiket úgy aláztak meg hogy levágták a szakállukat!!! Irgalmatlan megalázásnak számított és a haj levágása is azért ha valaki (Biblia is utal) levágja a szakállát és a haját (és akár zsákba öltözik) lehet ismerni hogy nagyon nagy gyászot csinál az illető vagy legyőzték és megalázták. AMíg a katonáknak a szakálluk meg nem nőtt a városban maradtak volna. Óriási szégyennek számíott régen ha valaki levágta a szakállát. Pál nem írkált olyat mint hogy nyugodtan vágnád le a szakállad. A bőr vágásáról talán írt és megpróbáltam leírni hogy mi lehetett az indíték. Az Ó-testamentom szimbóluma a levágott bőr. A Törvény nem szimbólum. Azt meg kéne tartani mert Jézus is megtartotta szakáll és titkon de akkor is fölment az ünnepre Szombati tanítás a templomban. Hogy ő mikor gyógyított mint pap-tól rangosabb (messiás) Szombaton az 1 dolog a pap is tehet valami dolgot Szombaton a törvény szerint de a köznép nem. Hiszek Jézusban de az inkább rávenne hogy betartsam a TÖrvént mert nem hogy ne volna muszáj vagy nem kéne de mint Jézus is mondta - Betölteni jött nem megszűntetni. A középkorig az EUrópai keresztyének is megtarották a Törvényt nem csak az ünnepeket! Női jogokat is nem pártoltak mint a modern keresztyének. Szakálluk volt. Többnejűség. És igen kivégeztek megköveztek a MÓZESI TÖRVÉNY SZERINT valakiket. Szombat-tartás (a régi európában hasonlóan mint a zsidók mind a mai napig akkor is ha keresztyének nem judaisták talán kivéve ha rómaiak stb. akikről inkább nem írnék mert sokan rám támadnának ha leírnám hogy szerintem a római keresztyénség miért 1 undorító pogány hamis torz keresztyénség. Az ó-egyháza kéne követni és az őskeresztyénséget az eredeti keresztyénséget nem az ágazatokat mert ahogy eredetileg volt úgy volt és az ágazatok hozzá tettek hamis dolgokat! Jézus az ó-egyházat ((vagy Anya sz. egyház vagy hasonló)) alapította amiből voltak az apostoloktól több helyeken egyházak de nem voltak ágazatok és a TÖrvényt megtartatták ((tized szedés és társai egyházi és nem demokratikus irányítás mint a TÖrvény kéri)) stb). 4-es leírtam...

2021. ápr. 23. 12:41
 6/21 anonim ***** válasza:

# 5 Elolvastam. Én a jövevényt úgy értelmeztem, hogy a kontextusban a(z akkori judaizmusba) betérteket jelenti.

Úgy tudom a Halakha szerint nem kötelező, hogy a nem-zsidók áttérjenek a judaizmusra, de be kell tartaniuk Noé hét törvényét (héberül: שבע מצוות בני נח‎, Sheva Mitzvot B'nei Noach). Ha nem tévedek Pál Apostol is azt vallotta, hogy nem muszáj a gójonak előbb betérni a judaizmusba ahhoz, hogy Krisztus követői lehessenek.

Na most ha te zsidó származású hívőként mondjuk a Messiási Judaizmust tekinted a lehető leghitelesebb vallásnak vagy felekezetnek vagy nevezd ahogy akarod, azt teljességgel megértem, de vissa utasítom, hogy én hipokrata volnék, amiért én mint egy "gój" nem tartom a sabbathot és nem eszem kósert. Remélem megtalálod azt amit keresel. HaShem áldjon.

# 2-es voltam.

2021. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A judaizmus 1 dolog. Ha keresztyén vagy akkor inkább valld úgy mint hogy a judaizmus átalakult keresztyénséggé mi után a zsidók Királya megalapította az anya sz. egyházat. És akkor nem volna tévesztő hogy "Ha nem tévedek Pál Apostol is azt vallotta, hogy nem muszáj a gójonak betérni a judaizmusba ahhoz, hogy Krisztus követői lehessenek."


A halakával én külön nem foglalkoznék mert az judaista. Aki vallja Jézust mint zsidók királyát térjen a népéhez mint jövevény és tartsa meg a Törvényt ami a zsidó népre és a zsidó néphez csatlakozott jövevényekre vonatkozik. Mint régen a keresztyén Európai egyházak a középkorban. Hogy a halaka mit ír nem tudom. De ha ír olyat hogy nem muszáj betartani a goyoknak a törvényt mint jövevények akkor az a Törvényt cáfolná mer a Törvény szerint meg kéne tartani a jövevénynek a törvényt mint a zsidónak. Hogy a hanaka megtartja e a törvényt szerintem igen és ha megtartja akkor valószínűleg rosszul hiszed hogy nem kéne judaizmusra konvertálniuk és csak 7 törvényeket kéne megtartaniuk.

2021. ápr. 23. 14:47
 8/21 anonim ***** válasza:

Ján 15:8 Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nekem tanítványaim.

Ján 15:9 Amiképpen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.

Ján 15:10 Ha [a]z én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; amiképpen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

Ján 15:11 Ezeket beszéltem nektek, hogy megmaradjon tibennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék.

Ján 15:12 Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, amiképpen én szerettelek titeket.



Ján 14:23 Felele Jézus és monda neki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Ján 14:24 Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki küldött engem.

Ján 14:25 Ezeket beszéltem nektek, amíg veletek valék.

Ján 14:26 Ama vigasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam nektek.

2021. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát 8-as a magad fajták miatt irtóznak sok zsidók a keresztyénségtől és hiába ömlengesz a szeretetről azt a Mózesi törvény is írja hogy szeretni a Teremtő -t és a másikat. A szeretetről való ömlengésed nem hatálytalanítja a törvényt hiába akarod kikerülni. Ha szereted a Teremtő -t akkor tartsd meg a törvényt. MIért nem másoltad be hogy "új parancsolatot adnék néktek - szeressétek 1mást!" ? Az hiányzik az ömlengésedből is az is nem hatálytalanítja a többi parancsolatokat. Jézus is fölment megtartani az ünnepeket akár titkon. Megengedte volna a parázna asszony megkövezését is. "Aki ártatlan vesse rá az 1. követ!". Ott a helyszínen nem volt ártatlan de ő. A maga részéről nem kövezte meg és ha volt volna ártatlan megkövezték volna ha akarták volna. Ártatlanok kövezhettek...akik tisztátalanok (tisztátalan állat evése stb. bűn miatt akármi miatt) a táboron kívül volt mikor a pusztában mentek a bűnetlen sz. gyülekezet kövezhetett. Mikor a paráznás kövezésről volt szó addigra a Törvény nem volt betartva sok zsidók bűnösök voltak azért ott a helyszínen is nem volt bűnetlen Jézus -on kívül. Nehéz volt akkorra a Rómaiak miatt megtartani a törvényt és bűnös nem kövezhet. Azt miért nem másolod be hogy aki bocsájtatott (jegyzett és vagy nem szűz) asszonyt vesz paráználkodik? És hogy mind a tragédiákig és az iparosodásos hulladék züllés ideéig az Egyház megtartatta volna a Törvényt? Olyan nincs 8-as hogy keresztyén demokrácia mert a Biblia tiltja a vallásszabadságot és a demokráciát az eredeti keresztyén ó-egyház vagy a király irányít. Aki a demokráciát nem gyűlöli ne mondja magát keresztyénnek.
2021. ápr. 23. 17:18
 10/21 A kérdező kommentje:
A Föld és a Mennyek megszűnnének de 1 jóta nem szűnne meg a törvényből.
2021. ápr. 23. 17:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!