Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaisták és vagy zsidó...

Judaisták és vagy zsidó származásúak! Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

Keresztyén vagyok de részben zsidó származású. Talán azért próbálok nem hipokrata keresztyén lenni mert nem vagyok goyim de Jézus-t vallom a zsidók Királyának lenni!


Olyan szintű a keresztyén közösség hogy katasztrofális. Nincs kedvem vitatkozni "keresztyének" miatt hogy miért kéne a Mózesi törvényt megtartani stb. Nagyon idegesítő hogy látni 1 vallási prédikáort vagy papot és szakálla leborotválva és még neki állna följebb. Zsidó keresztyén közösségek nincsenek igazán ahol külön olyanok volnának akik zsidók és keresztyének de ők inkább a vallásos kerestyénekhez mennének és látszik hogy tűrnék a keresztyén hipokráciát. Nem tartják a Sabbat-ot, Mózesi törvény, ha sorolnám az ujjam fáradna. OLyan illetők vallják magukat keresztyénnek hogy nem csoda hogy ha 1 judaista zsidó látja amiket írkál futva menekülne a keresztyénségtől ami engem nagyon zavar mert nem akarok judaista lenni de jó volna ha a keresztyének nem hipokrataként volnának akik meg merik kérdezni dolgot mint hogy "milyen Törvényről szólsz" hasonlók. Szakállatlan pap ne prédikáljon a templomban ahova megyek.


A próbléma hogy a legnormálisabbnak a zsidó származású vallásosak tűnnek de ők judaisták és ha rájönnek hogy keresztyén vagyok fordulnának tőlem a sajnos igazán hipokrata és önzőségből és nem igazság miatt hívő keresztyének miatt.....és nem is hallgatják meg a másik oldalt az új testamentomot mert azok alapján amiket látnak nem csoda ha tényleg megtévesztésnek néznék ahoz hasonlítva hogy 1 judaista tényleg jár a zsinagógába Biblia tanulmányozás ünnepek Sabbat Törvény szakáll a női jogok gyűlölete stb. amit a keresztyéneknek is kéne vallaniuk. Nem akarok keresztyén közösségbe járni ahol hipokraták vannak de a judaista zsidók nem szeretnének engem mert keresztyén vagyok és nagyon negatívan állnának hozzá a keresztyénséghez. Mit kéne csinálni "too bad" eset vagy kéne választani 1 oldalt? Igazságra nyitottan lehetne vitázni hogy szerintük Jézus miért nem volna messiás stb. de azt hinnék hogy fogult és erőszakos keresztyén vallási térítő volnék aki nem használna érveket stb. mint 1 álkeresztyén. Nem hiszem hogy örülnének nekem a judaisa zsidók és konvertálni nem akarok mint írtam de vitákra nyitott lennék de a másik oldalon is múlik. Ha volna 1-2 kivét aki keresztyén de tényleg keresztyén nem a modern """keresztyén""" aki vasárnap misézik (a nap napján SUNday-on mint a napimádó pogányok) nem mészárolja le a szakállát (közként is szégyen nem hogy papként) megtartja a törvényt a sabbatot és nem kap ideggörcsöt ha szerintem nincs joga 1 nőnek válni 1 oldalúan és ha a többnejűségnek totál átlagos és normálisan fogadott dolognak kéne lennie a keresztyénségben (az o !!ÉS!! uj testamentom alapján is) akkor már jobb volna a helyzet de ha vadásznék is nehezen találnék kivétet a keresztyének között sajnos amit tényleg sajnálok.


Mit kéne tenni?


2021. ápr. 22. 23:18
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"3Móz 19:14 Süketet ne szidalmazz, és vak elé gáncsot ne vess; hanem félj a te Istenedtől. Én vagyok az Úr."


A többit írom privátban.

2021. ápr. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!