Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Judaisták és vagy zsidó...

Judaisták és vagy zsidó származásúak! Mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés

Keresztyén vagyok de részben zsidó származású. Talán azért próbálok nem hipokrata keresztyén lenni mert nem vagyok goyim de Jézus-t vallom a zsidók Királyának lenni!


Olyan szintű a keresztyén közösség hogy katasztrofális. Nincs kedvem vitatkozni "keresztyének" miatt hogy miért kéne a Mózesi törvényt megtartani stb. Nagyon idegesítő hogy látni 1 vallási prédikáort vagy papot és szakálla leborotválva és még neki állna följebb. Zsidó keresztyén közösségek nincsenek igazán ahol külön olyanok volnának akik zsidók és keresztyének de ők inkább a vallásos kerestyénekhez mennének és látszik hogy tűrnék a keresztyén hipokráciát. Nem tartják a Sabbat-ot, Mózesi törvény, ha sorolnám az ujjam fáradna. OLyan illetők vallják magukat keresztyénnek hogy nem csoda hogy ha 1 judaista zsidó látja amiket írkál futva menekülne a keresztyénségtől ami engem nagyon zavar mert nem akarok judaista lenni de jó volna ha a keresztyének nem hipokrataként volnának akik meg merik kérdezni dolgot mint hogy "milyen Törvényről szólsz" hasonlók. Szakállatlan pap ne prédikáljon a templomban ahova megyek.


A próbléma hogy a legnormálisabbnak a zsidó származású vallásosak tűnnek de ők judaisták és ha rájönnek hogy keresztyén vagyok fordulnának tőlem a sajnos igazán hipokrata és önzőségből és nem igazság miatt hívő keresztyének miatt.....és nem is hallgatják meg a másik oldalt az új testamentomot mert azok alapján amiket látnak nem csoda ha tényleg megtévesztésnek néznék ahoz hasonlítva hogy 1 judaista tényleg jár a zsinagógába Biblia tanulmányozás ünnepek Sabbat Törvény szakáll a női jogok gyűlölete stb. amit a keresztyéneknek is kéne vallaniuk. Nem akarok keresztyén közösségbe járni ahol hipokraták vannak de a judaista zsidók nem szeretnének engem mert keresztyén vagyok és nagyon negatívan állnának hozzá a keresztyénséghez. Mit kéne csinálni "too bad" eset vagy kéne választani 1 oldalt? Igazságra nyitottan lehetne vitázni hogy szerintük Jézus miért nem volna messiás stb. de azt hinnék hogy fogult és erőszakos keresztyén vallási térítő volnék aki nem használna érveket stb. mint 1 álkeresztyén. Nem hiszem hogy örülnének nekem a judaisa zsidók és konvertálni nem akarok mint írtam de vitákra nyitott lennék de a másik oldalon is múlik. Ha volna 1-2 kivét aki keresztyén de tényleg keresztyén nem a modern """keresztyén""" aki vasárnap misézik (a nap napján SUNday-on mint a napimádó pogányok) nem mészárolja le a szakállát (közként is szégyen nem hogy papként) megtartja a törvényt a sabbatot és nem kap ideggörcsöt ha szerintem nincs joga 1 nőnek válni 1 oldalúan és ha a többnejűségnek totál átlagos és normálisan fogadott dolognak kéne lennie a keresztyénségben (az o !!ÉS!! uj testamentom alapján is) akkor már jobb volna a helyzet de ha vadásznék is nehezen találnék kivétet a keresztyének között sajnos amit tényleg sajnálok.


Mit kéne tenni?


2021. ápr. 22. 23:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdező

Én nem a világ keresztényeit erősítem, én az Istent követem és vele járok, nem tartozom egy vallási csoporthoz sem; amit az Isten személyesen tanít azt tanulom, amit mutat azt nézem, ahova vezet oda megyek, amit mond arra hallgatok.(természetesen még nem ismertem meg Őt teljességgel, ezért még bukdácsolok néha, de mindíg ott van és felsegít)


Régen mikor megadatott ez a törvény, pont a szeretet nem volt jelen a zsidó népnél, egymást ölték sőt gyűlölték is a másikat. A Krisztus tanítványai pedig szeretik egymást, a Krisztus szellemi egyháza amit Ő alapított, szeretik egymást és nem úgy ahogy régen a zsidók, hanem úgy mint akik Istentől tanítottak. Nem nézem le a zsidókat ne értsd félre.


Ha Jézus nem tartotta volna meg a törvényt, akkor nem Ő lett volna a Krisztus, de mivel Ő teljességgel megtartta, Ő a Krisztus.



Szeretem a Teremtőt, de a Krisztus szabja meg, hogy hogyan, Ő maga mondta, aki szereti a Fiút azt szereti az Atya.



"Máté 23:25 Jaj nektek képmutató írástudók és farizeusok! mert megtisztítjátok a pohárnak és tálnak külsejét, belül pedig rakvák azok ragadománnyal és mértékletlenséggel.

Máté 23:26 Vak farizeus, tisztítsd meg előbb a pohár és tál belsejét, hogy külsejük is tiszta legyen."


Csak tudd, hogy aki valóban ártatlan az nem kövezte volna meg a nőt, a Krisztus se tette, pedig elvileg törvény írja. Irgalom és nem kárhoztatás..

A törvényben nem úgy van, hogy nem csak a nőt, de a férfit is meg kell kövezni?

A Krisztusban a világ a tisztátalanság, zenék, filmek stb


Úgy tudtam, hogy aki nem szűz azt még feleségül lehet venni. De azért nem másoltam be, mert ez is egy alap dolog. Megfertőzi a szívét, minden ilyen bujaság és a végén még a gondolatainkkal is elszámolunk majd. Ezt azért is tudom, mert már feddett meg az Isten, amiért tiszteletlenül beszéltem magamban a másikról a másikkal szemben.


Nem ismerem ezt a szót, hogy demokrácia. Én ilyenekkel nem foglalkoztam, de nem is szándékozok, így nekem ezt más szóval írd kérlek, mert nem értem.


Azt az ó egyházat érdemes elfelejteni egyébként, mert parázna lett, eladván magát a rómaiaknak.


Egyébként nem mondom azt, hogy nem kellene megtartani a tóra törvényt, de azt sem, hogy igen. Jelenlegi álláspontomat osztottam meg veled a fejlődésem alatt, hogy az Isten tanít majd e még nekem erről, azt Ő tudja.

#8

2021. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A zsidók közt akár judaisták közt sokkal több az erkölcs ránézésre mint a modern "keresztyének" közt. Nézd meg hogy mennyire összetartóak a zsidók. Jézus azért nem kövezte meg mert volt hatalma megbocsájtani a bűnöket. Milyen férfit is megkövezni?! Ismered egyetalán a történetet mikor a parázna asszonyt Jézushoz vitték? Említés nem volt férfiról................................szóval megint tévedsz! Ne tőlem kérdezd a törvény leírja hogy mi a paráznaság a férfinak és az asszonynak mert más. A férfi lehet többnejű. Salamon paráználkodott pl.

Mostanra is tévedsz! Ha nem szűz 1 nő nem lehet megkapni! Törvény szerint igen de Jézus mit mondott? Pontatlanul írnék..."Aki bocsájtatott asszonyt vesz paráználkodik." OLvasd meg mert valahol írva van hasonló. Nem ismered a szót hogy demokrácia? Hány éves vagy? Az ó egyházat te ne merd 1 szóval is kritizálni!!! Nem lett parázna az hogy 1 torz pogány római álkeresztyén ág megalakult ami kiforgatta az eredeti ideológiát attól még az eredeti változatlan azért nem is lehetne parázna. Hogy fizikálisan talán nincsen a sárkány az oka. Meg kéne e szerinted tartani a törvényt igen v nem 3. opció nincs!


"Csak tudd, hogy aki valóban ártatlan az nem kövezte volna meg a nőt," Sokadik nagy baromság! Olvastad a Bibliát? A pusztában a sz. gyülekezet ment azér sz. mert bűnetlen. Ha bűnetlen akkor kövezhet ha tisztátalan akkor a gyülekezetből akár ideiglenesen kizárattatik. A tisztátalanság 1 dolog nem az egész FÖld a tisztátalanság. Külömbséget tudsz tenni zene és mise közt? A mise szerinted tisztátalan? Hogy mersz az egész világra olyat írni?!!!!!!

2021. ápr. 23. 21:05
 13/21 anonim ***** válasza:

A modern kereszténység a régi farizeusi életmód, amit Jézus elmondott, csak pepitában. De nem szabad bántani sem őket, mert vakok és sötétségben élnek.

És nézd meg Pálék milyenek voltak. Hidd el nekem, hogy ha Krisztus és a régi egyházat valamibe nézed, akkor értsd meg, hogy az Istennél nincs változás, és Ő ugyan olyan összetartást tanít, mint régen. Mai napig élnek, Krisztusnak tanítványai, akik a Krisztusra hasonlítanak, elvégre ez a lényege. Új teremtés, az Isten arcára, tehát, aki a Krisztusban új teremtés és az Isten teljességgel el abban a személyben, akkor át a személy a Krisztust fogja visszatükrözni.


Jézus szelíd és irgalmas. Mindaz aki igaz volt és valóban ártatlan, az nem kövezte volna meg. Egy szelíd embernek nem lett volna hozzá szíve. De azért említettem, mert elvileg törvény van rá, hogy még kell kövezni az ilyet, de Ő mégse tette, és nem szegett törvényt vele.


Tudtommal a házasságtöréshez két ember kell. De ezt kérdésnek szántam feléd, hogy ilyen esetben a férfit is oda kellett volna vinni, ugyan azon kárhoztatásért?


A többnejűséggel az a baj, hogy megcsalták vele az Istent, kijátszották a törvényt a buja vágyaik miatt. Mert alapvetően sokszor csak a bujaság miatt házasodtak. A házasságot pedig nem erre rendelte az Isten, hogy takaró legyen a hancúrhoz.


Igen, ami azt jelenti, hogy egyszer házas volt és elküldték.


Az ó egyházzal nincs bajom, csak azt mondtam, hogy az idő alatt eladta magát és egy maroknyi ember kivált tőlük, ők voltak az igazak.


Látod, ez a baj.. azt írod ha bűntelen akkor kövezhet, de senki nem mondta, hogy kötelező. A szelíd ember nem kövezi meg a testvérét, haragudni se haragszik rá, nem hogy megölje.


Nem szó szerint értetendő. Lelki értelemben a világ, minden ami a világtól származik, mert minden ami a világtól származik, az azért van, hogy az embert megfertőzze.

A világi kereszténység miséi igen, tisztátalanok.


Tudod mi a valódi istentisztelet?

2021. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam aki bűnetlen törvény van rá hogy kövezzen. Jézus nem kövezett mert volt hatalma megbocsájtani a bűnöket. Miért? Azért mert ő a Fiú és mint Fiú az Atya hatalmát kapta vagy 1 részét. A többiek szolgáknak számítanak. Dávid és Jákób is a Teremtő szolgái voltak. Ha a férfi is parázna akkor bűntetés de oda 1 asszonyt vittek. A férfi máshol volt. A többnejűséget ne kritizáld tévképzeteid vannak. A genetikailag tisztábbak férfiak többet szaporodhattak és nem korcsosodottt a társadalom. A bujálkodás nem többnejűség miatt van az a paráználkodás miatt van. Az özvegyek sokan voltak ha paráználkodtak (ó testamentomi panasz hogy kidobták az asszonyt...az talán bujálkodás de a többnejűség főleg a genetikai isztaság miatt volt). Modern időkben nincs többnejűség de mégis ha nem házasok közösülnek (mint az oktalan állatok) paráználkodnak az bujálkodás a többnejűséget a Törvény támogatja és logikus okok miatt ne kritizáld a TÖrvényt.
2021. ápr. 23. 21:45
 15/21 anonim ***** válasza:

De önmaga nem követett el bünt azzal, hogy nem kövezte meg. Ha bűn lett volna akkor nem Ő a Krisztus, de mivel nem volt bűn, hogy nem kövezte meg, így Ő a Krisztus. Azt a részt próbálom kihangsúlyozni, hogy nem bűn ha nem kövezed meg a másikat.



Hát ne haragudj, de amikor van 500 feleségem akiket csak azért vettem el, hogy szexeljek velük az nem korrekt az Istennel szemben, mikor Ő azért adta a házasságot, hogy egyek lehessenek. A többnejűség akkor megállta a helyét, ha valóban szeretet is volt jelen, de Pál már említi később, hogy ha valaki komolyan szolgálatba akar lenni az józan egy feleségű ember legyen.


A paráznaság a házasságtörés, a bujaságban minden más szexuális erkölcstelenség is bele tartozik, köztük a maszturbálás is.


Támogassa én nem azt mondom. Csak azt, hogy az ember kihasználta ezt a részét.

2021. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
15-ös. Értem hogy Jézus áratatlan volt a bűntől amiért nem kövezte meg az asszonyt DE az nem azért volt mert a KÖZnép is ártatlan volt volna. Mint írtam ő a Fiú volt és az Atya hatalmának 1 részét kapta azért vol HATALMA megbocsájtani a bűnt de 1 köz valakinek nem volt volna hatalma megbocsájtania! A Szombat napi gyógyítás is hasonló mint írtam mert Jézus mint Fiú megtette mint a papok a templomban valami dolgokat Szombat napon és nem bűnösök de 1 köz valaki nem teheti meg hogy Szombat napon dolgozik a templomban mint 1 pap. Azért ha valakinek van hatalma megbocsájtania a bűnöket akkor nem bűn nem megkövezni és ha nincs akkor bűn nem megkövezni. Ha valaki nem bűnös. Egyébként ha bűnös nem volna joga kövezni. Ha régen megállta a helyét a többnejűség és mostanra nem az a társadalom hibája nem a többnejűségéé. Nem biztos hogy a paráznaság CSAK hazasságtörés miatt volna. Ha van 1 férjes nő és 1 nem házas férfi aki közösül és ha az asszony nem sikít akkor mind a 2-en paráznák 1 ik házas másik nem.
2021. ápr. 24. 00:09
 17/21 A kérdező kommentje:
A megbocsájtás Jézusé és az Atya -é azért közként nincs jogod mondani 1 bűnösnek hogy "ártatlan". Jézus és az Atya megtehetik de te nem!
2021. ápr. 24. 00:11
 18/21 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ha ártatlanok lettek volna ott, akik valóban ártatlanok, ők nem kövezték volna meg. De. Ha a Krisztus nem vétkezett azzal, hogy nem vetette rá a követ, akkor más sem vétkezett volna.


A Fiú nem csak egy részt kapott, hanem mindent, a Fiúnak adott mindent az Atya.

Volt hatalma megbocsájtani a bűnt, de ha nem lett volna, akkor sem kövezte volna meg.

Olyan, mintha azt akarnád mondani, hogy a Krisztus magának bocsájtotta meg a bűnét. De akkor nem lenne Krisztus, mert bűnt cselekedett volna és mint tudjuk a Krisztus nem bűnözött. De Dávid se kövezte meg azt a nőt, akivel paráználkodott.


Régen a világ a szaporodjatok részt töltötte be, mára a világ az Istennel szembe megy mindennel, így ezzel is, ezért mondják azt, hogy túlnépesedés van, és, hogy az ember elhiggye ezt, összenyomorítják az emberiséget városokban, hogy annak is tűnjön. Ott egy halom üres erdő terület, meg pusztaság. A mormonoknál van többnejűség azthiszem, de nem biztos, csak Valamiért úgy emlékszem.



A paráznaság az a házasságtörés és fentebb említettem, hogy a paráznasághoz két ember kell. Te megtöröd a saját házasságod, vagy megtöröd a másik házasságát. Ezért mondtam, hogy a házasság az nem a szexre volt kitalálva.


Kire mondtam, hogy ártatlan?

2021. ápr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha igaz a történet és nem volt bűn nem megkövezni( mert a Krisztus bűnt nem cselekedett), akkor másnak se lett volna bűn, ha nem kövezik meg.
2021. ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Mostanra érthető amit írtál nem rég írtam neked 1 hosszabb privátot ha jól hiszem. Ha szigorúan volna nézve akkor szerintem igazad volna mert Jézus azért volt a Fiú mert ártatlan volt. 1 törvényt nem tudott senki a nap alatt megtartani de ő (és talán Ádám attól hamarabb mint hogy ismerte volna a gonoszt). "Szeresd a Teremtő -t 100% szívedből és eszedből!" Azt a parancsolatot Jézus megtartotta de a többiek nem tudák volna. HOgy miért nem azt nagyon hosszú volna leírni de ha akarod privátban megkérdezheted és röviden leírnám a teóriámat mint leírtam a sötét szív-ről is a dolgokat hogy szerintem miért gonoszak a vakok (szimbolikusan - hogy miért gonoszak az ostobák). Igen a paráznaság lehet ha valaki nem házas vagy igen de a lényeg hogy a paráznaság bűn. A parázna férfit és asszonyt is meg kéne kövezni. De ha igazán olyanok volnának mint Jézus nem köveznék meg mint írtad és nem bűnöznének.

"Kire mondtam, hogy ártatlan?" NEm tudom talán férre értettem. Ha úgy van akkor bocsánatot kérek.

2021. ápr. 25. 00:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!