Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudom hogy sokan ezzel vicceln...

Tudom hogy sokan ezzel viccelnének, de én komolyan kérdem. A reinkarnáció hívei szerint mi történik azokkal a lelkekkel, akiknek úgymond várakozniuk kell, vagy hogyan születik egy új lélek?

Figyelt kérdés
Biztos sokan ezt ironikusan kérdeznék, és ez egyfajta kritika lenne, de biztos vagyok hogy a komoly hívőknek erre kell legyen magyarázatuk, hiszen ez az első kérdés, ami felmerül, de sehol nem találtam rá választ. Szóval az érdekelne, hogyha nem ugyanannyi ember vagy állat hal meg pontosan, mint amennyi születik éppen, akkor a lelkek mit csinálnak? Elvileg lehet hogy várakozni kell nagyon hosszan, fel is torlódhatnak akár évszázadokra is, és lehetnek olyan időszakok, amikor meg új lelkekenk kell bekerülni a körforgásba, azok honnan jönnek, hogyan keletkeznek?

2021. ápr. 26. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnációs elképzelések között olyan is van, ahol akár évszázadokat kell várni - és olyan is, ahol abban a másodpercben születik újjá, mikor meghal.

A kettő között bármi lehet.

2021. ápr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

mivel nincs se tér se idő a halál és az újjászületés között, vagyis nem létezel csak vagy (a semmiben), így akár ezer év és eltelhet egy röpke pillanat alatt. (de csak pár napot vagy percet szoktak mondani)

Esetleg még egy vágyott világot ahol nincs háború, nyomor és egyéb ilyen idillik (igazi paradicsomi környezet)

A benem teljesült anyagi vágyak világképében sziesztázhatsz kicsit, talán. (bár az lehet a szervezet lassú leállása után történő agyi tevékenység is lehet az utolsó pár percben)

de inkább a semmiben elvagy néhány "rövid" pillanatig.

most képzeld el ha ott is sorszámot kéne tépni és kivárni míg meghallgatnak, még élve is sok az a max 2ó, holtan az meg maga a Pokol, és még el se bírálták, hogy be mehetne e a menybe vagy hogy van e szabad méh amiben újjászülethetne. Pokol ez alapján meg nem létezik, egyszerűen visszaküldik a sor végére és Lucifer nem a pokol ura hanem a recepciós asszisztens.

2021. ápr. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha van reinkarnáció, akkor a földön a népességnek nem nagyjából állandónak kellene lennie? Illetve mivel néhányan elérik a Nirvanat és kiszállnak a játékból, még talán folyamatosan egyre kevesebben kellene hogy szülessenek? Hogy lehet hogy a akkor világ népessége folyamatosan nő? Még ha egy kicsit nőne az beleférne. De hogy egy évszázad alatt meg negyszereződött... Szerintem ez logikailag nem ok.
2021. ápr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A lélek születésére nem mondott senki semmit, a népességnövekedés miatt én is ezt kérdezem. Persze vannak olyan reinkarnációs elképzelések is gondolom, hogy állat képében is újjá lehet születni.
2021. ápr. 26. 08:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Az tök mindegy, hogy aki meghal az érzékeli-e az időt, oké nincsen sorbanállás, mert nem érzékeli az időt, de attól még az élők szempontjából kérdéses, hogy honnan jön az új lélek, ha több ember születik, mint amennyi meghal, és az élők szempontjéból is értelmezhető, hogy egy-egy lélek hova megy, ezáltal az élők ideje a meghalt lelkek idejének két végét legalábbis meghatározza. Ha nem lenne kapcsolat, akkor az egész elméletről nem beszélhetnénk, és nem is kéne foglalkozni vele, hogy milyen cselekedetért milyen forméban születhetünk újjá. De tudjuk, hogy a Dlaai Láma esetében például ezt úgy gondolják, hogy követni tudják.
2021. ápr. 26. 08:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz a kérdéseidre úgy választ adni, hogy ne érintsen elfogadhatatlan területeket, mert annyira komplex ismeretet feltételez ezeknek az "egyszerű" kérdéseknek a megértése...és hogy ne kezdjen el valaki rögtön "ez miért nincs az ezotériában?" hisztibe.

Egyrészt mi csak egy ici pici része vagyunk a galaxisunknak, ami egy ici pici része az univerzumnak...ami viszont egy egységes egész.

Ezeket nem lehet egymástól külön megérteni.


Ha a reinkarnációt önmagában akarod megérteni, mint egy csak velünk emberekkel, és csak itt, a Tejút galaxis 200 milliárdnál is több naprendszeréből csak kizárólag itt történik, akkor nagyon nehéz ezt helyre tenni.

A teremtés tudatos, és jelenleg is zajlik.

Mind a világunk, mind a lelkek fejlődése felügyelet alatt zajlik.

Ha nálunk is történik valami, és elpusztítja magát a bolygón élő emberi faj/fajok, -bár nagy veszteség, és nagy tragédia lenne-, semmi igazán fontos nem veszik oda, a lelkek folytathatják a tanulásukat és fejlődésüket máshol, más világokban.

(jelenleg is legalább 3 elpusztult világról vannak itt lelkek, akik földi emberként folytathatják a máshol elkezdett fejlődésüket)

Léteznek-e akkor nálunk fejlődésben előrébb járó lelkek, és fajok?

Igen, számtalan. Nagyon sok földi ember testében ilyen lélek van, akik segítő szándékkal, vagy tanulás-tanítás vágyával önként jöttek ide, és emberként leszületnek, vállalva egy részleges felejtést, amíg emberi testben vannak jelen.


Tudom hogy sok embernél ez kiveri a biztosítékot, mert van aki elfogadja valamilyen szinten az Isten/Teremtő létét, de nem hiszi el, hogy van máshol is élet, és vannak fejlett földönkívüli fajok, mások pedig fordítva...sokan a lélek létezését is vitatják, mások pedig bár hisznek benne, de azt csak itt, és kizárólag egy élet erejéig tudják elfogadni.


A lélekről még annyit, hogy ide részben kívülről érkeznek, részben itt "születnek".

2021. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"semmi igazán fontos nem veszik oda"

Ez elég veszélyes gondolat.

2021. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs oly sok megvilágosodott/felébredt állapotú ember. Valahol önfényezésnek hat, az "én legyőztem az elmét de ez olyan amit ti nem érthettek" szöveg.


A bibliában 2x hangzik el, hogy hogyan születik a lélek, vagyis az élet I Móz 1:26-27; valamint I Móz 2:7

Aki akarja kikérése, azt nem tudom, hogy hogy magyarázzák régen voltam hittanon, S alapban jobb szeretek a szívemre hallgatni, mintsem a lekszikára.

Részemről ez azt jelenti, hogy a Teremtő önmagát/önmagából adott egy részt az örökkévaló egy darabját. Ezt az Isteni leheletet, hívjuk léleknek. A halál után minden benne egyesül majd árad ki újra, akár a szívben pulzáló vér.

Hogy miért vagyunk egyre többen, ha a megvilágosodottak kilépnek a körforgásból? A példánál maradva egy 2.5-3.5 kilós újszülött 2dl vérrel rendelkezik. Míg egy átlagos felnőtté 3l.

Szóval az idő múlásával meg ha cserélődik is, mégis egyre több lesz, majd beáll egy ideális mennyiségre. Ami lehetne több is ha nem pazarolnank ennyire az energiaforrásokat és sikeresen megállítani az elsivatagosodást, hát ha még Afrikában is sikerülne termőföldet létrehozni akkor vígan ellennénk... Ahogy bebizonyosodott az sem lehetetlen csak iszonyat sok idő.

Nem tudom szerintem nagyon elutaztam.

2021. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mansour ***** válasza:

A buddhizmus szerint nincs "lélek", ami újjászületne. Amit a személyiségünknek, a "lelkünknek" gondolunk, az egy összetett dolog, ami a halállal szétesik. Tehát buddhista értelemben a reinkarnáció nem azt jelenti, hogy egy lélek újjászületik egy újabb testben, hanem azt, hogy az életünk által alakított karmikus feltételek egy újabb születés okává válnak. A születések között az egyetlen összekötő kapocs a tudat. De a reinkarnálódó személy tudata nem azonos a meghalt személy tudatával, viszont nem is teljesen független attól. A gyertyaláng-hasonlattal szokták ezt leírni, amikor egy gyertya lángja meggyújt egy másik gyertyát, majd kialszik. Mondhatjuk-e, hogy a meggyújtott gyertya lángja azonos a kialvó gyertya lángjával? Nem, hiszen a kialvó láng örökre megszűnt, de azt sem mondhatjuk, hogy egymástól független a két láng, hiszen az egyik okozta a másik létrejöttét.

A számok kérdésében pedig arra utalnék, hogy a buddhizmus hat birodalomról (létformáról) beszél, amelyek közül csak kettő az emberek és az állatok világa. A reinkarnáció bármelyikben történhet, és ugye csak az emberek és álltok világát tudjuk számbelileg felmérni, a többit nem.

2021. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A reinkarnáció pontos Jézusi jelentése: újra születést jelent, és nem lélekvándorlást, vagy újjászületést! :)

A keresztények egy része pedig vallja Jézus tanításai alapján a reinkarnációt (újraszületést), Keresztelő János és Illés azonossága alapján, akiről Jézus azt mondotta, hogy "ha elakarjátok fogadni, ő Illés".



Az Isten pedig lelkeket termet és nem testeket! A teremt szó azt jelenti, hogy a semmiből hoz létre valamit, az anyagi test pedig valamiből (lesz) hoz létre valamit, tehát ez már alkotás, nem teremtés.


A Te lelked megteremtése után fölkínálta az Isten a saját boldogságát, hogy hogyan tudsz boldog lenni! Tömören: fölkínálta, hogy boldog a szeretés (adás) által lehetsz, és arra is megkért, hogy ne a vevés/szerzés (az-az önzés) által akarj boldogulni, hanem az adás (szeretet) által.


Te azonban a vevést az-az az önzést választottad, és úgy gondoltad, hogy ez által lehetsz majd boldog. Ez röviden Ádám és Éva történetében van szimbolikusan leírva.


Mivel elbuktál, ezért az Isten anyaggá sűrítette a létezést, és ide a földre leszületve tapasztalhatod meg azt, hogy amit döntöttél és választottál (az önzést) az mennyire nem tud boldoggá tenni!

Ide földre már csak azoknak kell leszületniük emberi testbe (reinkarnálódniuk), akik még nem tudtak kigyógyulni az önzésükből! Azok akik Jézus mellet döntöttek, az-az vállalták a gondolkodási módjuknak a megváltoztatását, a Szentlélek által újjá születnek, és már többet nem kell újra leszületniük, mivel bekerültek az igazi otthonaikba a mennyeknek az országába, ami szellemi otthon és nem fizikai!

Tehát nem "torlódnak" fel a lelkek, leszületésre várva, mivel sokaknak már soha többet nem kell leszületniük, hogy a szenvedéseik révén belássák, hogy mégiscsak az-az Út vezet ki a "körforgásból" amely Úttal Jézus önmagát azonosította!



"Ezért most Én, a te Jézusod az átlagnál kicsit bővebb választ adok kérdéseidre. Teremtéseddel kell kezdenem.


Isten szabadon, mindenkitől függetlenül teremtett meg téged. De mivel saját boldogságára teremtett, ezt már csak a te beleegyezéseddel érhette el.

Igen. Szeretni csak szabad döntés alapján lehet! Két lény között a boldogság – és ez Isten és szellemi teremtményeire is áll – a különbözőségek dinamikus harmóniája. Ez áll természetesen két szellemi teremtmény kapcsolatára is.


Azokat a szellemi lényeket, akik igent mondtak az Isten által felkínált boldogság befogadására, angyaloknak nevezitek. Akik pedig nem-et mondtak erre, azok a bukott angyalok.


A bukott angyalok közül azok, akik megátalkodtak a nem-et mondásukban, ördögöknek nevezitek. Ezek vezérét és természetesen csapatát is láttam lehullani az égből (Lukács 10:18).

Miután azok számára, akik a nem-et mondó döntésüket megbánták, lehetővé vált a földi élet megteremtése után az, hogy valós bűnbánatuk igazolása jeléül vállalják azt, hogy a Földön visszaszeressenek Engem, Jézust, aki minden rászorulóban ott vagyok (Máté 25:42-46)!


Az eredeti bűn tehát, amelyet Ádám és Éva bűne szimbolizál – az önzés és a felelősség áthárítás –, valójában a ti személyes bűnötök! Olyan Isten nincs, aki más bűnéért bárkit is, s főleg szent Fiát vonná felelősségre! Aki ezt nem fogadja el, az ugyancsak nem meri használni az Istentől kapott értelmét! Aki ezt nem fogadja el, az Istent még egy átlagembernél is gonoszabbnak gondolja!


Tehát azok, akik a megtérés, tehát a gondolkodás-átalakítás szándékával születnek a Földre – vagyis vágykeresztséggel –, lehetőséget kapnak arra, hogy a Szentlélek által újjászülessenek. A mennyek országába csak azok juthatnak, akik újjászülettek! (János 3:3)! Mindaddig újra kell születnetek, amíg újjá nem születtek! Ez alól kivétel nincsen!

Veletek és értetek mindent, de helyettetek semmit! Ne áltassátok magatokat! A szeretetnek igazságban, az igazságnak szeretetben kell megnyilvánulnia ahhoz, hogy Isten Lelke által új szellemi lények legyetek! Nem elég hát az, hogy valaki kijelenti: „Jézus! Elfogadlak megszabadítómnak!” Ezt igazolni is kell! Nem elég Engem, Jézust elfogadni igazságnak és életnek! Valójában csak az fogad el Engem, aki ÚTNAK, IGAZSÁGNAK ÉS ÉLETNEK fogad el! Az UTAT nem lehet elsíbolni!

A soha senkinek nem ártani, a mindig mindenkinek megbocsátani és a lehetőség szerint másokat szolgáló szeretettel segíteni, nem maradhat ki azok életéből, akik valóban újjászülettek!


Az ALAPALÁZAT és az UNIVERZÁLIS HIT nélkül senki sem juthat az Atyához! Az van az ALAPALÁZAT birtokában, aki a felismert jó mellett kiáll, de ugyanakkor nyitott a jobb irányában. A JOBB pedig csak Én, Jézus lehetek! Nem Pál, nem Mózes! Csak Én!

Csak arról mondható ez el, aki tudja, hogy nem a Biblia a forrás, mivel a Bibliában minden benne van, meg az ellenkezője is! Szinte minden felekezet a Bibliára hivatkozik, és marjátok egymást! A FORRÁS a Szentlélek, akinek segítségével a józan ész határán belül igaznak tudjátok elfogadni az Én, a te Jézusod evangéliumaiban elmondott szavaimat.


Azok, akik nem rangsorolnak a Bibliában, soha nem fognak tisztán látni.! Nem, mert képtelenné teszik magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására. Azért teszik képtelenné magukat az UNIVERZÁLIS HIT befogadására, mert nincsenek az ALAPALÁZAT birtokában. Azért nincsenek, nem lehetnek ennek birtokában, mert nem vagytok bábuk, s így minden Istentől jövő sugalmazásba magatokat is beleviszitek. Ezért oly fontos, hogy evangéliumaimat helyezzétek mindenek elé, és úgy értelmezzétek ahogy mondottam, a józan ész határán belül!


UNIVERZÁLIS HITE annak van, akik hisz abban, hogy ő ember, és joga van ahhoz, hogy mások is embernek nézzék őt. Ugyanakkor tudja, hogy ezt mindenki elmondhatja magáról. Tulajdonképpen az ALAPALÁZAT tartalma az ELSŐ FŐPARANCS. Az UNIVERZÁLIS HIT tartalma pedig a második FŐPARANCS! Igaz, hogy ezt egyetlen speciális hit – ilyenek a különböző vallások – sem cáfolja, de a gyakorlatban egyik sem fogadja el. Azért nem fogadja el egyetlen speciális hit, tehát vallás sem, mert ha elfogadná, akkor megbillenne az alá-fölé rendeltség, az engedelmeskedtetés alapja! Bizony a gyakorlatban nem fogadják el, nem fogadhatják el – csak elméletben – azt, hogy ti mindnyájan egymásnak testvérei vagytok!


Minden speciális hitet valló vallás a többi ilyen vallás hibáiból és a Bibliából él úgy, hogy azonos súlyúnak mondja Pál vagy akármelyik próféta szavait az Én, a te Jézusod szavaival!

Bizony az Általam, Jézus által Földre hozott égi béke csak akkor és ott valósulhat meg, ahol az egymás szeretését az Én új parancsom megvalósítása által igyekeztek megélni (János 13:34), és emellett engeditek, hogy mindenki úgy imádja Istent, ahogy akarja! "

Jézus; A HANG könyv 4505

2021. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!