Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom meg, mi az igazság?

Honnan tudom meg, mi az igazság?

Figyelt kérdés
Egy punkosdi gyulekezet tagja vagyok. Az utobbi idoben viszont egyre tobb bennem a ketelkedes. Nem Isten letezeseben, abban biztos vagyok. A halal utani dolgok amirol nem tudom mi az igaz. Ahova en jarok, ott a szokasos menny vagy pokol, semmi mas opcio elv mukodik. De kerdem en. Ha Isten jo, megbocsat, szeret mindenkit, akkor miert kuldene a pokolba egni az orokkevalosagig. Barki barmit is tett a foldon, szerintem egy ember sem erdemel ilyen sorsot, nemhogy esetleg egy olyan aki viszonylag normalis eletet el csak nem kovette az Urat. Honnan fogom egyaltalan megtudni, hogy miben kellene hinnem? Nehez igy beulni az istentiszteltre, hogy ketelyek vannak bennem afelol amit a pasztor mond. Mi az igazság? Es honnan tudhatom, hogy az tenyleg az igazság?
2021. ápr. 30. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
2021. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem csak a jósága bizonyos, hanem az igazságossága is.

Akkor pedig a bűnösnek jár a büntetés.

2021. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Es az igazsagos lenne, hogy valakit orok szenvedesre itelunk, csak mert nem ugy elte az eletet ahogy Istennek az tetszik? Meg egy sorozatgyilkos sem erdemli ezt.
2021. ápr. 30. 16:26
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez az egyetlen igazságos döntés.


Ha valaki, aki úgy élte az életét, ahogy Istennek tetszik, szóval ha ez a valaki örök boldogságban részesül, akkor logikus és igazságos az ellentéte is.

2021. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Egy punkosdi gyulekezet tagja vagyok."


Na ott aztán tényleg hiába keresed az igazságot.

2021. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem küld, az ember választja. Nem szoktál figyelni.
2021. ápr. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon is jogos a kérdésed, és addig ne is nyugodjál bele a válaszokba, amíg értelmedet és szívedet is megnyugtató válaszokat nem találsz.


Találtam a youtubon egy esetleges választ a kérdésedre, hallgasd meg, talán ez segít.


https://www.youtube.com/watch?v=lOX1mZYldZ8&t=53s

2021. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:

Szia

A kiírt kérdésedre a válasz a Példabeszédek 2:15 verseiben találod. Ha megfogadod Istenek ezt a tanácsát, akkor az összes többire is választ kapsz...hasonló kérdések gyötörtek engemet is anno.

2021. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:
kiigazítás: Példabeszédek 2:1-5 versei
2021. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a halhatatlansággal, s az örök élettel kapcsolatban, ajánlom számodra megtekinteni ezt a két videót:

1) https://www.youtube.com/watch?v=SIbIC_UR.. ,

2) https://www.youtube.com/watch?v=CDLiMw_8.. Érdemes elolvasni ezt a két fontos szövegrészt is:

1) [link]

2) [link]

2021. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!