Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/171 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerre volt kilenc felesége, de összesen 11 felesége volt, és igen, a Korán csak négyet enged a muszlimoknak. Úgy tűnik Allah kivételezett a prófétájával...
2021. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/171 anonim ***** válasza:
95%
Ki kell keresni a Koránból, hogy hozott-e ilyen szabályt, illetve hogy mit ír a feleségei számáról.
2021. máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/171 A kérdező kommentje:
Nem akarom elolvasni ehhez az egyszerű kérdéshez a Koránt, vannak itt muszlimok, akik biztos, hogy tudják a választ.
2021. máj. 3. 13:35
 4/171 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos. Lehet csak én voltam peches mondjuk, de eddig csak két muszlimmal találkoztam itt, és az egyikük az a fajta fanatikus volt aki szimplán mindent tagad és mindent hárít, a másik pedig olyan aki akár nyilvánvaló tényeket is letagadva kimagyaráz mindent (épp a minap próbált azzal érvelni egy vitában hogy egy vérrög pont olyan mint egy megtermékenyített petesejt, tehát a Korán igazat mondott amikor azt írta hogy az emberek vérrögökből keletkeznek... A végén már a vérlemezkéket is vérrögöknek próbálta beállítani).
2021. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/171 anonim ***** válasza:
94%
Igen, Mohamed kiételezett magával, saját magának 9-et is engedett, egy átlag muszlimnak csak 4-et. Bár ezt a négyet is úgy, hogy azt javasolta, inkább egy legyen.
2021. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/171 anonim ***** válasza:
14%

A Korán versei engedték meg Neki (béke legyen vele). A házasságainak egy része inkább politikai kapcsolatteremtést szolgált.


De nektek miért probléma az, hogy Neki 9 felesége volt, míg a többi muszlimnak maximum csak 4 ?


Abdullah

2021. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/171 anonim ***** válasza:
94%

"De nektek miért probléma az, hogy Neki 9 felesége volt, míg a többi muszlimnak maximum csak 4 ?"

Mert a bort iszik, de vizet prédikál elv elég hiteltelenné tesz valakit.

2021. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/171 anonim ***** válasza:
94%

#6

De azokat ő írta (vagy diktálta, mert egyes vélekedések szerint nem tudott írni). Ha valaki olyan törvényeket hoz, amik saját magára nem vonatkoznak, az nem kicsit problémás szerintem.

Van is valami ilyen mondás, hogy amit szabad a nagy ökörnek, azt nem szabad a kis ökörnek :)

2021. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/171 anonim ***** válasza:
18%

Értem. Korábban már részletesen kifejtettük a témát egy másik kérdés alatt, ezt most nem tenném meg.


Viszont én úgy vagyok ezzel, hogy nekem biztosan nem kéne 9 feleség. Szóval én többek között ezért sem akadtam fent ezen sohasem.


Abdullah

2021. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/171 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem senkinek se nagyon kéne, amúgy is istentelen dolog annyi feleség, Isten se teremtett háremet Ádámnak elvégre.

Amúgy szerintem is ez volt a legkisebb hibája Mohamednek, sokkal nagyobb volt az a háborús provokáció, amit művelt, hogy ürügyet csináljon háborúkat indítani.

2021. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!