Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/171 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nincs gyerekem még, szóval az én nem létező lányaim sehogy. Próbálj meg ne magadból és családodból kiindulni. Lehet nálatok divat volt ez a fajta életmód, a saját és családod rossz példája lebeg a szemed ellőtt, de például ránk egyáltalán nem jellemző. Lehet nálatok a családban sokan tartanak szeretőt, nálunk se szüleim, se nagyszüleim nem tartottak. Sőt 6-9 éves gyereket se vesznek el nálunk...
2021. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/171 anonim ***** válasza:
94%

"Ki mondta hogy a prófétára max 4 vonatkozott?"

Mutasd, hol az apróbetűs rész ami kijelenti hogy a szabály hirdetőjének nem kell betartania a szabályt!


"Azt írtam a keresztény világban, mi azt jelenti keresztény többségű országokban vagy keresztény kultúrkörben"

A keresztény kultúrkör nem azt jelenti hogy ott a többség hívő keresztényi életet él.

2021. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/171 anonim ***** válasza:
19%
Senkit nem érdekel nálad mi van. Amit Abdullah és én leírtunk azok az általános trendek a keresztény világban. Nyilván nem igaz minden keresztényre de a nagytöbbségre igen. A gyerekházasság pedig keresztényeknél is előfordul, az iszlám világban is, de úgy hogy ez az iszlám szerint tilos.
2021. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/171 anonim ***** válasza:
27%

#41: Jóember, nem rólad van szó, vedd észre.


Nézz körbe abban a keresztény társadalomban, amit védesz. Arról beszélünk. És van képetek, így bírálni a Prófétánkat (béke legyen vele).


Abdullah

2021. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/171 anonim ***** válasza:
39%

"Mutasd, hol az apróbetűs rész ami kijelenti hogy a szabály hirdetőjének nem kell betartania a szabályt!"


Nálad egy alapvető félreértés van még mindig. Az hogy Mohamed prófétának több felesége lehetett mint négy az nem a szabály megszegése hanem egy szigorúbb szabály.Írtam hogy a prófétára és a feleségeire szigorúbb szabályok vonatkoztak. Például bűnelkövetés esetén dupla büntetés járt a feleségeknek.



"A keresztény kultúrkör nem azt jelenti hogy ott a többség hívő keresztényi életet él."


Nem is állítottam ilyet.

2021. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/171 anonim ***** válasza:
94%
# 40 De Mohamednek is volt több ágyasa, Maria al-Qibtiyya is egy volt közülük.
2021. máj. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/171 anonim ***** válasza:
19%

"De Mohamednek is volt több ágyasa, Maria al-Qibtiyya is egy volt közülük."


Ez hazugság, Maria al-Qibtiyya Mohamed próféta felesége volt. Őt az egyiptomi keresztény helytartó küldte Mohamed prófétának ajándékként mit rabszolgát, akit a próféta feleségül vett és felszabadított. Ebből az következik hogy keresztényeknél megengedett volt a szexrabszolgaság ahogy azt az előbb mondtam. Tehát ezzel csak megerősítetted amit mondtam :)

2021. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/171 anonim ***** válasza:
94%
# 47 Mohamed feleségül vette? Forrás?
2021. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/171 anonim ***** válasza:
95%

"Az hogy Mohamed prófétának több felesége lehetett mint négy az nem a szabály megszegése hanem egy szigorúbb szabály."

Igen, erre kérdeztem hol van ez a kiegészítés a szabályok közt?

2021. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/171 anonim ***** válasza:
8%

#49: Ha megadom akkor az mit fog változtatni ? :D Mit foglalkoztok ti azzal, hogy a mi prófétánk hány nőt vett el feleségül kb. 1350 évvel ezelőtt ?


Abdullah

2021. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!