Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/171 anonim ***** válasza:
86%

" A négy feleség sok kötelezettséget jelent és nagy felelősséget, a próféta ennél is több felesége még több kötelezettséget jelent és még nagyobb felelősséget"

Látom még mindig nem sikerült felfognod. Ha a szabály szerint 4 a max, akkor ennél több az a szabály semmibe vétele. Ami a szabály hirdetőjétől...


"Jelenleg pedig a keresztény világban a szeretőtartás hétköznapi dolog"

A világ nem keresztény, de még csak Európa vagy Amerika sem az. Pár száz évvel lemaradtál a történelemben.

2021. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/171 anonim ***** válasza:
8%

"A világ nem keresztény, de még csak Európa vagy Amerika sem az. Pár száz évvel lemaradtál a történelemben."


Szerintem a keresztények pár száz évvel ezelőtt is képmutatóak voltak. Nézzétek meg mennyi bordélyház volt akkoriban, még a keresztény uralkodók is a nőügyeikről, szeretőikről voltak híresek. Pedig nekik példát kellett volna mutatniuk.


Abdullah

2021. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/171 anonim ***** válasza:
88%

"Szamárságokat beszélsz. A Föld nevű bolygó minden lakója tudja, hogy a keresztények mennyire szeretik a bort. Ti vagytok a világ legnagyobb alkohol fogyasztói, de képtelen módon annak a vallásnak (Iszlám), a tagjait vádolod ezzel, ahol ez tiltott."

Te olyan emberek alapján alkotsz véleményt a kereszténységről, akik nem hithű keresztények, csak keresztény államvallású országban élnek. A saját logikád alapján akkor a muszlimokat is az iszlám országokban élő nem muszlimok viselkedése alapján lehet a legjobban megítélni.

2021. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/171 anonim ***** válasza:
8%

Láttam én már elég iszákos plébánost, akik szeretőt tartottak elhiheted.

Már a plébános sem keresztény ?


Abdullah

2021. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/171 anonim ***** válasza:
79%

"Aha persze :) A Biblia egyértelműen engedi a több feleséget korlátozás nélkül és a szexrabszolgatartást."

Nem tudom mire jó ez a hazudozás, mert nem enged ilyet. Lásd idéztem is, hogy Isten megbüntette érte Salamont.


" a prostitúció pedig legális vagy szemet hunynak felette"

Tegyük hozzá, hogy többek között itthonról is viszik ki a luxus prostikat iszlám országokba. Ez sokat elárul az iszlám kultúráról.

2021. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/171 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen nevetséges, hogy a boroskancsó mellől, magamutogató lányok gyűrűjéből szólogatják le a keresztények azokat az embereket, akik közül a döntő többség kizárólag a házasság keretein belül él nemi életet. Vállalva minden kötelezettséget ami a házassággal jár.


Abdullah

2021. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/171 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kevesebb bort iszom, mint te és magamutogató lányok se vesznek körül, nálunk szigorú monogámia van, nem tarthatunk háremet veletek ellenben. Sajnos tények helyett te is csak személyeskedni próbálsz mint a kis barátod.
2021. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/171 anonim ***** válasza:
10%

"Látom még mindig nem sikerült felfognod. Ha a szabály szerint 4 a max, akkor ennél több az a szabály semmibe vétele. Ami a szabály hirdetőjétől..."


Ki mondta hogy a prófétára max 4 vonatkozott? A 4-nél több feleség pedig nem könnyítés hanem még nagyobb felelősség és még több kötelezettség.



"A világ nem keresztény, de még csak Európa vagy Amerika sem az. Pár száz évvel lemaradtál a történelemben."


Szóval sem mondtam hogy a világ keresztény. Azt írtam a keresztény világban, mi azt jelenti keresztény többségű országokban vagy keresztény kultúrkörben.



"Nem tudom mire jó ez a hazudozás, mert nem enged ilyet. Lásd idéztem is, hogy Isten megbüntette érte Salamont."


Akkor idézd azt a verset a Bibliából ami azt írja nem lehet több feleség.



"Tegyük hozzá, hogy többek között itthonról is viszik ki a luxus prostikat iszlám országokba. Ez sokat elárul az iszlám kultúráról."


Ezt nem tudom honnan veszed. Itthonról Nyugat-Európába viszik a prostituáltakat. Erről gyakran lehet hallani a hirekben. Az iszlám világban a prostitúció tilos, a keresztény világban legális vagy el van nézve.

2021. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/171 anonim ***** válasza:
10%

#37: Akkor nézzél körbe, hogyan veszítik a szüzességüket, a lányaitok. Biztosan nem a nászéjszakán. Kedves "szigorúan monogám" keresztények.


Abdullah

2021. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/171 anonim ***** válasza:
19%

"nem tarthatunk háremet veletek ellenben"


Ez a hárem tartás is egy keresztény hazugság. Az iszlámban a 4 feleség nem háremet jelent hanem külön háztartást. A Bibliában van háreme például Salamonnak.

2021. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!