Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusoktól kérdezem, ha...

A katolikusoktól kérdezem, ha nincs reinkarnáció, akkor Ádámot és Évát miért tisztelik szentként és miért van ünnepe az egyházban?

Figyelt kérdés
Ádám és Éva a világtörténelem első és legnagyobb bűnét követték el, megnyitva ezzel a bűn előtt a kaput, mégis szentként tisztelik a keresztények?

#keresztény reinkarnáció
2021. máj. 26. 08:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
December 24.-én a világ összes országában Szent Ádám és Szent Éva napja van?
2021. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Azért én a katolikus egyház honlapjával nem vitatkoznék. Ha esetleg a kérdező nem jól tudna valamit, ők csak tán.
2021. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi köze van a reinkarnációnak Ádám és Éva bűnéhez.
2021. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ádám és Éva a világtörténelem első és legnagyobb bűnét követték el, megnyitva ezzel a bűn előtt a kaput, mégis szentként tisztelik a keresztények?"


Ők nem bűnt követtek el, hanem törvényt szegtek. A kettő nem ugyanaz. A bűn törvényét Mózesék kapták

2021. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%

"Azt valljuk, hogy a bűnbeesés után megtértek, és Istennel kiengesztelődve haltak meg."

Így igaz.

Isten azonban nem bocsátott meg nekik soha. Ugyanis az elég fontos ahhoz, hogy ott lenne a Bibliában.

2021. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

Na, a félreértések elkerülése végett, mindkét oldalnak igaza van. Szentek, de nem kanonizált szentek. Az ószövetségi pátriárkák, Ádám, Éva, Noé, Mózes, Illés, Dávid király, stb a szentek közösségének része, de nem tesszük a nevük elé a Szent titulust.


Illetve önmagában az, hogy valaki bűnt követ el, még lehet szent, hiszen minden ember követ el bűnöket. Szent Pál a keresztényeket üldözte, mielőtt megtért, szóval bárkiből válhat szent, ha arra az útra lép.

2021. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

"Isten azonban nem bocsátott meg nekik soha. Ugyanis az elég fontos ahhoz, hogy ott lenne a Bibliában."

De az is fontos lenne, hogy oda legyen írva, hogy nem bocsájtott meg. A megoldás, hogy az üdvösségkérdésben nem fontos, hogy Ádámék üdvözülnek-e, tehát nem tudni, hogy hogyan éltek, és üdvözültek-e.


"Illetve önmagában az, hogy valaki bűnt követ el, még lehet szent, hiszen minden ember követ el bűnöket. Szent Pál a keresztényeket üldözte, mielőtt megtért, szóval bárkiből válhat szent, ha arra az útra lép."

Pontosan. Sőt, minden szent bűnös ember volt, mivel mindenki bűnös Jézust leszámítva. Amúgy minden hívő egyben szent is. Megszenteltettünk Jézus vérében és a Szentlélektől, ami bennünk él. Nem lehetünk nem szentek úgy, hogy Isten lelke bennünk él.

2021. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
30%

"nem fontos, hogy Ádámék üdvözülnek-e"

Na, ez durva volt.

Azért ezt gondold meg még egyszer. Hacsak nem vagy pszichopata, mert akkor értem.

Ennél sokkal kevésbé fontos dolgok is ott vannak a Bibliában, részletesen leírva!

2021. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
14%

""nem fontos, hogy Ádámék üdvözülnek-e"


Na, ez durva volt.


Azért ezt gondold meg még egyszer. Hacsak nem vagy pszichopata, mert akkor értem."


Meggondoltam még egyszer és most sem fontos. Neked miért fontos? Tudsz valami indoklást is kinyögni, vagy csak ugatsz értelem nélkül? Gondolom pszichopata vagy, mivel magadból indulsz ki. Semmi baj, lehet kezeltetni, az sem genetikus.


"Ennél sokkal kevésbé fontos dolgok is ott vannak a Bibliában, részletesen leírva!"

Ugatás után konkrétum?


Szóval a személyeskedésen kívül sikerül valamit összenyögnöd?


És legközelebb ne legyél ilyen sunyi alak, idézd a teljes mondatomat:

" A megoldás, hogy az üdvösségkérdésben nem fontos, hogy Ádámék üdvözülnek-e, "

Szedd össze magad kiscsillag!


Tehát neked, mint szefósnak is elmagyarázom. Nem általánosságban nem fontos, hanem az üdvösségkérdésben. Persze fogalmad sincs, mit takar az üdvösségkérdés.


Na nem bántalak tovább, elég baj vagy magadnak

2021. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat!

Nem vettem észre, hogy te Kreatti vagy.

Akkor nincs több kérdésem.


"Nem általánosságban nem fontos, hanem az üdvösségkérdésben"

Tehát akkor ott kéne lennie a Bibliában. Mivel ez nem kizárólag arról szól, ami az üdvösséghez kötelező, hanem sokkal több és többféle van benne. Emberi dolgok is.

Örülök, hogy te is erre jutottál.

2021. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!