Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások miért helytől...

A vallások miért helytől függőek lennének, ha valóban csak egy isten lenne?

Figyelt kérdés

A középkori Amerikában, Európában vagy Afrikában teljesen más vallások léteztek - de a hit mindenhol ugyanazt jelentette. Hinni abban, hogy van "odafönt" valaki, aki(k) nálunk hatalmasabb, aki életet adott nekünk és aki vár ránk a halál után...


A vallások inkább egy adott néphez és társadalomhoz kötődtek, semmint egész világra kiterjedőek lettek volna. persze egy idő után a kereszténység nyert teret, de ettől függetlenül rengeteg vallás létezik ma is.

Hisz ha például csak a kereszténység Istene létezne, miért törődne csak egy kiválasztott csoporttal? Azok, akik még csak nem is ismerik a kereszténységet, ezért teljesen más vallást követnek, talán nem éppolyan gyermekei, mint a keresztények? Ha valóban olyan fontos lenne, hogy melyik vallást követjük, miért ne tett volna valamit az istenség, hogy mindenhol ugyanazt ismerjék?


Szerintem minden vallás istenei alatt ugyanarra gondolnak, mindenki ugyanazt tiszteli és szereti, csak épp különböző neveken és különböző szokásokkal, hagyományokkal, történetekkel átszőve... akkor pedig hit szempontjából igazán mindegy, hogy muzulmán vagyok-e vagy wicca...


2010. aug. 24. 16:28
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Minden út "Rómába" vezet.

A lényeg h mekkora kerülővel teszi azt :-)

2010. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:

"Isten EGY, csak az embereknek Róla alkotott gondolatai különböznek." Védák


27/L

2010. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Visszanéztem és a válaszolókhoz szólnék.


19:50.


A szeretet az egy elv...mégpedig a krisztusi elv, egy olyan elv/energia, amit képesek vagyunk irányítani, vagyis befogadni és továbbadni, ez az elv táplálja a gyűlöletet, és az táplálja magát a szeretetet, persze ez metaforikusan, ugye a reláció végett...ha az egyik nincs, a másikról nincs tudomás. Ezzel az elvvel vehetjük fel a harcot az igazságosság mellett, hiszen csak a szeretet képes legyőzni a rosszat...példaként a figyelmetlen(rossz) szülő nem ragasztja le a konnektort, de megszólal benne az óvás, amikor gyermeke épp afelé nyúl, és nem haragból csap rá a gyermek kezére, hanem szeretetből, a szeretet szólal meg benne, és tudja belül, hogy saját maga érdemelné a pofont, de azzal nem mentette volna ki a kicsit, ha magát emészti a tévedése miatt, addig amíg a gyerek belenyúl a 220 Voltba. Van olyan ember, aki nem tudja magát kifejezni szavakkal rendesen, és egy kamionnyi puszit ad a másiknak a szeretet nevében, de tudja, hogy mi az valójában, a tiszta felüdültség érzete, ami összetartja az embert, még ha enyhén pislákol az az egyénekben.. :)


Ilyen megvilágításban mindegyik igazzá vált...ahogyan a vallások közül is mindegyik igaz...de most a hindu/keresztény dologra reagálnék még...:P


Brahman a világot megjelenítő isten...Visnu a megjelent világot fenntartó isten, míg Síva a megjelent és fenntartott világot eltüntető isten...Az egyetlen létező Istennek a 3 aspektusa...S mivel Visnu a fenntartásért felel, ezért Krisna, mint az ő megtestesülése valós értékű...S ha jól tudom, bár lehet téves információval vagyok ellátva, de Krisna ugyanúgy feltámadt a harmadik napon...akárcsak Jézusunk...S a kereszténység is 3 aspektusba rakja az egyetlen létező Istent, az Önvalót. Gondolom nem kell lejegyezzem melyekről van szó...:)

Én nem azt mondom, hogy alacsonyítsuk le Jézust, vagy a kereszténységet...inkább emeljük fel a többit...egységben az erő, minden egyenértékű...ugyanazt vallja minden vallásos, de mégis egymással háborognak...ezen lehet változtatni...méghozzá magával a szeretettel. Vagy nem erről kéne szólnia az egésznek? A megértésről és elfogadásról? Idő van...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

25/F!


Krisna NEM támadt fel. Hol olvastál arról?

27/L

2010. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

27/L


Figyelj lényegtelen az, hogy Krisna feltámadt, leírtam, hogy lehet téves az infó...mivel láttam máshol válaszaid és egyértelmű, hogy a hinduizmusban otthon vagy, ezért elfogadom, hogy nem történt ilyen...viszont ez nem változtat a tényen, miszerint minden vallás ugyanarról szól...De akkor Jézusunk rendelkezett a legmagasabb tudatállapottal, hiszen képes volt saját magát feléleszteni, uralkodott az anyag felett. Akkor tényleg ő lenne az Ige, de nem mint Jézus, hanem mint Krisztus...ne tévesszen meg senkit a fizikuma, ugyanis az elméjéről van szó, amit menetrend szerint említ is. Viszont ez nem azt jelenti még mindig, hogy a kereszténység lenne a valós vallás...Krisztus mindenkié, és mindenki Krisztusé. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Kedves LastOneLeft!


Krisna tényleg nem támadt fel, egy erdőben meditálás közben halt meg hosszú földi élet után. Egyes források szerint egy vadász lőtte le tévedésből. Semmi kínhalál, semmi áldozat, semmi hasonlóság ezen a területen. A Zeitgeistes marhák próbálják folyamatosan összemosni Jézust Hórusszal meg Krisnával. Mindhárom szakrális személy volt, de a hasonlóság nem annyira döbbenetes, mint sokan gondolják.


Jézus valóban magas tudatállapottal rendelkezett, de ha belegondolsz, sem Buddha, sem Mohamed sem a többi próféta nem vallotta magát istennek, egyedül Ő. Tehát itt többről is volt szó, mint megvilágosult lélekről. Ezért érdemes ezt a dolgot kivizsgálni.


Én nem állítom, hogy a kereszténység bármelyik ma létező formája lenne az igazi vallás, én csak azt mondom, hogy Jézus több volt mint egy bodhiszattva. Meg azt, hogy akkor érdemes egy vallást követni, ha s hited a meggyőződésed egyben. Ha csak szimpire válogatsz, abból nem sok jó sül ki. Szerintem.


Freya


Freya

2010. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Kedves Freya. :P


Tökéletesen egyetértek veled, de nekem úgy "szaglik" a dolog, hogy bizonyos emberek akaratosan bánnak a Jézus Krisztus kérdéssel. Sőt félreértik a helyzetet, ugyanis ha jól tudom, a mi Jézusunk nem mondta, hogy csináljanak bármiféle egyházat az ő nevével...sőt egyetlen egy dolgot mondott, mégpedig azt, hogy csak őáltala juthatunk be a mennybe...viszont szerintem pedig ezt a kijelentést kéne elemezni. Már csak azért is, mert nem Jézus által érhetjük el az Atyát ily módon, hanem a Krisztusi-állapot által, ami tudatállapot jelöl, de neked ez gondolom nem újdonság. Azt a tudatállapotot jelöli, amikor az elme a tiszta Igévé, vagyis Isten tiszta és mindent megjelenítő Gondolatává válik, amiből minden "felépül", és ekkor válik magává a Fiúvá, vagyis ilyenkor beléphet a mennyek birodalmába...anélkül képtelen, mert még nem tanult meg mindent...A hit az Atya körül forog, Jézus csak megmutatta, hogy ez az utolsó állapot, az, ami bejutást ér Isten országába. Jézus sem azt mondta, hogy benne higgy, hanem azt, hogy neki higgy...mert Isten akaratát teljesíti, az egyetlen létezőéjét. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

1. "Te Péter vagy, és erre a kősziklára építem egyházamat blabla..."


2.

"Senki sem ment föl a mennybe, csak aki alászállt a mennyből: az Emberfia (aki a mennyben van).

Amint Mózes fölemelte a kígyót a pusztában, úgy fogják fölemelni az Emberfiát is,

hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen.

Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen."

...

"Jn 3.18

Aki hisz benne, az nem esik ítélet alá, aki azonban nem hisz, már ítéletet vont magára, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiában."


(rézkigyó: Mózes felemelte egy rézkígyót, és aki hitt a rézkígyóban meggyógyult a marástól)

2010. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Sokan ma nagyon szimpatikusnak tartják azt a bizonyos 'vallásos svédasztalt', amely a mi korunkban kínálja magát, mert úgy érzik az a világ legtermészetesebb dolga, hogy mi egyének válogassuk össze a vallásos életünk morzsáit - mindenki onnan, ahonnan csak akarja.

Így párhuzamosan lehet kicsit hinni a kereszténységben, hinduizmusban, buddhizmusban, de akár a síntóban, iszlámban vagy valamely törzsi babonában.


Ez a nagy szabadság csak egy valakiről nem vesz tudomást! Ő az, akit majdnem minden vallás elismer, a "közös Isten". Ezt a szabados vallásos svédasztal elvet olyan emberek gyakorolják, akik pont Őt hagyják ki a képből, mivel az fel sem merül bennük, hogy vajon neki az imádat tekintetében mi a véleménye arról, hogy mi itt mindent vegyítünk, mindennel a saját szimpátiánk alapján.


Azt el kell ismernünk azért, hogy a vallások között helyenként akkora ellentétek vannak hitelvekben, hogy ezt nem lehet "csak úgy" áthidalni. De ami a legfontosabb, Istenről alkotott véleményükben is óriási eltérések vannak, vagyis ma sok olyan egyház létezik sajnos, ahol "Istent" (bármit is értenek alatta) egyáltalán nem pozitív figurának írják le, akinek a valódi isteni szeretet (Agape) lenne a jellemző tulajdonsága.


Éppen ezért tartom elgondolkoztatónak, hogy vajon mennyiben befolyásolják egyes harcias(abb) vallásrendszerek hitelvei az egyén viselkedését, mely a "gyümölcseik" alapján durván meglátszik a világ állapotán?! Nem, nem csak az iszlámra gondolok!


Valóban jobbá tették a világot ezek a vallások általában? Valóban? Vagy inkább az mondható el, hogy politikailag gyakran szélsőségesen megosztott egyházak (még a kereszténységen belül is!), sőt egyes egyházakon belül is megosztott, meghasonlott erők harca taszítja pusztulásba a civilizációt?


Ezért mondtam az egyik korábbi hozzászólásomban, hogy Jézus szavait komolyan kéne venni, aki a "jó gyümölcsökkel" azonosította a követőit, amelyről fel lehet ismerni mindenkoron őket.


Persze lehet vitatkozni, hogy mi számít "jónak", mert szeretnék sokan nagyon relatívan értelmezni ezt is, de én úgy gondolom, hogy az emberiség örökös és primitív, valamint önpusztító harca egymás ellen, nem a "jó gyümölcsöket" jelenti.

Kérdés, van-e olyan szervezett vallás, amely ezt megértve a valódi jó gyümölcsöket adja híveinek és ez az életükön is messzemenően meglátszik???


Szerintem van!

2010. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
16:03 Konkrétan?
2010. aug. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!