Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások miért helytől...

A vallások miért helytől függőek lennének, ha valóban csak egy isten lenne?

Figyelt kérdés

A középkori Amerikában, Európában vagy Afrikában teljesen más vallások léteztek - de a hit mindenhol ugyanazt jelentette. Hinni abban, hogy van "odafönt" valaki, aki(k) nálunk hatalmasabb, aki életet adott nekünk és aki vár ránk a halál után...


A vallások inkább egy adott néphez és társadalomhoz kötődtek, semmint egész világra kiterjedőek lettek volna. persze egy idő után a kereszténység nyert teret, de ettől függetlenül rengeteg vallás létezik ma is.

Hisz ha például csak a kereszténység Istene létezne, miért törődne csak egy kiválasztott csoporttal? Azok, akik még csak nem is ismerik a kereszténységet, ezért teljesen más vallást követnek, talán nem éppolyan gyermekei, mint a keresztények? Ha valóban olyan fontos lenne, hogy melyik vallást követjük, miért ne tett volna valamit az istenség, hogy mindenhol ugyanazt ismerjék?


Szerintem minden vallás istenei alatt ugyanarra gondolnak, mindenki ugyanazt tiszteli és szereti, csak épp különböző neveken és különböző szokásokkal, hagyományokkal, történetekkel átszőve... akkor pedig hit szempontjából igazán mindegy, hogy muzulmán vagyok-e vagy wicca...


2010. aug. 24. 16:28
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

21:18. :D


Tehát nincs olyan vallási csoport, ahol csak jó gyümölcs terem...és mindegyik vallási csoport hoz jó gyümölcsöt. Ezek után miért kell megkülönböztetni bármelyiket is? Ugyanazon okokból termel "gonoszakat" egy egyház, mint az, amelyiket véded. Az emberi önzés miatt...de ezt harmadszorra írom le. :)

Isten szemében egyetlen dolog az elfogadott, ha már ilyen szavakat használunk, és most ezt is harmadszorra írom le. :) Tudod a szeretet az, az egységben élés, mindenki érdekének azonos szintre emelése...És mi az, hogy Istennek nem mindegy, hogyan imádják őt? Netán Isten válogat, a te nézeted szerint? Elárulom neked, hogy Istennek teljesen mindegy...leírtam mi az ami számít...jellem, jellem, jellem és az önzetlen fajta. :P

Isten azért, mondja, hogy csak őt szeresd, mert Ő a mindenség, tehát neked a mindent kell szeresd, nem pedig megkülönböztetve, válogatva...ezt vagy azt éppen. :D

Elárulom neked, hogy ha csak a keresztény egyházat szereted, és a többit semmibe veszed, akkor bálványimádó vagy...Jézus nem ezt mondta...Jézus mindig is arról beszélt, hogy testvérek vagyunk...egyek vagyunk.

Azt pedig légy szíves áruld el nekem...annál van e pontosabb ismeret, mint ami a lelkünkben/elménkben/szívünkben van. Ha valaki teljes szívéből érzi magában, eszében, hogy Isten létező...akkor ugyan mi szükség van egyházra? Egyetlen dologra van innentől szükség...hogy teljes szívéből keresse is...önmagában. Meg is fogja lelni...mert az Atya kegyes és igazságos. :)


ui.: A "jó gyümölcs" kérdés, az egyén hozzáállásából, emberi tulajdonságaiból mutatkozik meg. Bármelyikünk képes felsorolni mindegyik pozitív és negatív tulajdonságokat...aki cselekedeteiben, kijelentéseiben a rosszat mutatja...nos annak van még mit tanulnia az Atyától...így mérjük a jó/rossz gyümölcsöket. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Tehát nincs olyan vallási csoport, ahol csak jó gyümölcs terem...és mindegyik vallási csoport hoz jó gyümölcsöt. Ezek után miért kell megkülönböztetni bármelyiket is? Ugyanazon okokból termel "gonoszakat" egy egyház, mint az, amelyiket véded. Az emberi önzés miatt...de ezt harmadszorra írom le. :)"


Elbeszélünk egymás mellett. Más-más dologra alkalmazzuk a "jó gyümölcsök" termését.

Tehát, azért nincs olyan vallási csoport, mely csakis jó gyümölcsöket terem, mert tökéletlen emberekből áll, akik olykor hibáznak. Így a gonosz erők, a tökéletlenség és a szabad akarat miatt, az eredeti, első sz.-i keresztény egyházban is előfordultak oda nem illő dolgok, de(!) ez nem a Krisztusi igazságok, a hitrendszer tökéletlensége miatt történt.

Mellesleg a bűnét meg nem bánót ki kellett közösíteni. Nincs ebben semmi szokatlan, vagy természetellenes, minden csoport kiveti magából azokat, akik pusztító hatással vannak rá!


Amiről én beszélek, azok már ennek az eredeti vallási formának a hamisított változatai, melyek akárhogy akarják is elhitetni a híveikkel és a laikusokkal, hogy az üdvösség egyházai, és hogy az "eredeti mintát követik", valójában sok olyan pusztító ideológiát tanítanak, amik miatt a hívek szinte egy emberként követik/termelik a "rossz gyümölcsöket". És ezt én sem először írom le.


Tehát különbség van abban, ha egy igaz tanításra törekvő egyház egyes tökéletlen tagjai vétkeznek, vagy ha a káros eszmék (és ezek kijavítására való törekvés hiánya) miatt, már az egyház alaptanításai sem férnek össze az Isteni mércével. Ezt a mércét nyugodtan mérheted szeretetben! Mert valóban a szeretet a mérce.


De azt igazán nem állíthatod, hogy a nemzeti érdekeltségű, pártoskodó, a híveiket sokszor a végletekig megosztó és egymás (a hittestvérek) ellen uszító egyházak csupán a hívek tökéletlensége miatt van! Nem, ezek a hitrendszereikben is torzak, nem a valódi isteni szeretet a mérce, hiába prédikálják ezt szóban, mert tettekben teljesen mást bizonyítanak!


De ha figyelmes vagy, ezt Jézus nagyon jól elmagyarázta, hiszen nem egy súlyos konfliktusa volt a kora vallási tanítóival, akik az egyházukat, szektájukat képviselték a szövegeikkel.


"És mi az, hogy Istennek nem mindegy, hogyan imádják őt? Netán Isten válogat, a te nézeted szerint?"


A Biblia nézete szerint Isten valóban "válogat", nem fogadja el mindenkitől a közeledést, ha az nincs összhangban az igazságos mércéjével. Pl. hiába imádkozol segítségért egy vizsga sikeréért, ha közben önhibádból nem készültél.


"Elárulom neked, hogy ha csak a keresztény egyházat szereted, és a többit semmibe veszed, akkor bálványimádó vagy...Jézus nem ezt mondta...Jézus mindig is arról beszélt, hogy testvérek vagyunk...egyek vagyunk."


Jézus - mint már mondtam - pontosan azonosította, hogy "Istent igazsággal kell imádni". Nem mindegy az, mit tanít egy csoport róla. Nem lehet mind igaz abból! Ha pedig nem igazságokat tanítanak Istenről és Jézusról, akkor vajon ez elfogadható nekik?



És a poén, amiért nem érted:

"Azt pedig légy szíves áruld el nekem...annál van e pontosabb ismeret, mint ami a lelkünkben/elménkben/szívünkben van. Ha valaki teljes szívéből érzi magában, eszében, hogy Isten létező...akkor ugyan mi szükség van egyházra?"


Azt egész biztos te is látod, hogy rengeteg "szívében őszinte hívő" éli az életét a világ különböző részén. Ezek az emberek lehetnek hinduk, zsidók, muzulmánok, vagy egyéb istenhívő népség.

De ez még nem teszi őket egységessé, mert az, hogy mindegyik ember a maga hite szerint képzeli az Istent és annak tulajdonságait - hihetik ezt bármily őszintén - még nem lesz belőle valódi isteni szeretet egymás iránt, mert ahhoz elengedhetetlen az igaz tanítások ismerete is, valamint az ennek megfelelő cselekvésmód!


Nem az erős és őszinte hit hiányzik sok emberből a maga hite szerint, hanem ezek igazságtartalma!

Nem is beszélve arról, hogy a Biblia szerint a jelképes "szív" valójában csalárd és sokak életében nagyon is megbízhatatlan vezető! Hogy miért? Mert az emberek lelkiismerete sokszor nincs kellően érzékenyre állítva és minél több negatív dologgal bombázzuk, annál jobban megkérgesedik és annál jobban válik érzéketlenné!

2010. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

20:41. :D


Tényleg elbeszélünk egymás mellett...én nem a felszínes érdeklődésről beszéltem...azzal persze, hogy nem jut érvényre az isteni "én"...Én azt állítottam, hogy ha valós az ember igazság utáni "vágya", tehát tényleg az igazságot akarja megtudni, akkor bizony Isten segít...hiszen te mondod...ehhez viszont nincs szükség egyházra...én sem vagyok tag sehol...pogány vagyok, templomba se jártam soha, csak sulival karácsony miatt...Na vajon, akkor én honnan tudhatok ezt-azt? Bibliát is alig forgattam, csupán idézet szinten, mégis értem az egészet, az egész vallási mondanivalót, lehet az iszlám, zsidó, hindu...mindegy. Természetesen vannak rossz értelmezések minden egyházban, és ezért kerülnek elő a rossz gyümölcsök...de, akkor melyik az igazi, ha mindenhol van hibás nézet?! Mondd meg kérlek, melyik egyház hitrendszere hibátlan? :)

S miért mondta Jézus azt, hogy ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel?! Mert te kitaszításról beszélsz, és az nem fér össze ezzel a mondattal. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem a felszínes érdeklődésről beszéltem, ha figyelmesen végigolvasod amit írtam, látod, hogy az emberek lehetnek mégoly erős és őszinte hittel is, ez még nem elég. Az erős és őszinte hit igazi kötőanyaga az igazsággal való hit, vagyis hogy nem hiszünk helytelen, negatív, vagy pusztító dolgokban, amikben - valljuk be őszintén - nagyon sok hívő ember erősen és őszintén hisz!


Hogy miért? Vagy mert eleve (hamis) vallásos hagyományok szerint nevelték, vagy az életének egy sebezhető időszakában társult olyan erőkhöz, akik jól becsapták. Ez sajnos az emberek hiszékeny és kiszolgáltatott helyzete miatt, nem is olyan ritka.

Ennek elkerüléséhez persze alapos utánajárás és tanulás szükséges, a felületesség nagyon veszélyes.


Sok ember 'igazság utáni vágya' valóban nagy, mégis ezek legtöbbje egymásnak ellentmondó "igazságokat" fogad el az élete során.

Az igaz, hogy Isten segít az őszinte igazságkeresőnek, de nem egymástól független emberek csoportjaként kezeli őket.

Istennek mindig volt a történelem során látható szervezete a földön.


"Na vajon, akkor én honnan tudhatok ezt-azt? Bibliát is alig forgattam, csupán idézet szinten, mégis értem az egészet, az egész vallási mondanivalót, lehet az iszlám, zsidó, hindu...mindegy."


Erre meg csak azt tudom mondani, hogy minél nagyobb tekintély valaki a maga szakterületén, pl. jelen esetben a hit és vallásrendszerek ismeretében, annál nagyobb alázattal kell hozzáállnia a tudásához, mert senki sem olyan tökéletes, hogy kijelentse: "értem az egészet". Jó, elfogadom, hogy túloztál, de azt nem fogadom el, hogy pl. a Biblia alaposabb tanulmányozása nélkül képes lennél annak csak az alapjait is megérteni!

2010. aug. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

LastOneLeft:


Egy valami hiányzik a gondolatmenetedben: az 'alázat' félredobása.

2010. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

14:41. :)


Félre kell dobnom az alázatot a gondolatmenetemből? :)


07:55.


Igazság szerint a felszínes hit fogadja be a mások által igaznak vélt dolgokat, akik szintén a felszínességükből adódóan fogadnak el ideológiákat, amiket maguk kreáltak a létezéssel kapcsolatban alázat nélkül(mert beérik egojuk tudásával), hiszen a valós hit kételyeket merít fel akárkiben, akármilyen tanítással kapcsolatban, ami nem az igazi, s valószínűleg azért, mert akkor a bennük lakozó igaz Isten inspirálja, hogy a keresés nem ért még véget(természetesen vannak akik nem is sejtik mi szól ilyenkor, és automatikusan visszautasítják). Ha pedig eloszlik a kétely, akkor kezdődhet az igazi fejlődés. Teljesen egyetértek az első két bekezdésben levezetettjeiddel. Nos a tévedéseket el lehet űzni...csak figyelj. :)

Szóval én azt állítom, hogy én nem az egyes szentiratokból nyertem ki ezt a fajta tudást. Amit embernek tudnia kell az "eredetéről", Istenről és a világról, el lehet sajátítani más módon is, Bibliától függetlenül, bár fontos tényező marad ez utóbbi, nagyon is...a többi szentirattal együtt...sőt ezek valós értéke tárulna az emberi elme elé. :)

Azért, mert valaki tisztában van egy ilyenfajta igazsággal, nos nem a tökéletességről szól...inkább alázatos, nyitott keresésről, erős akaratról(szívből jövő), az igazság tudásának az akarásáról. Bár elárulom én a tökéletes ember receptjét akartam teljes szívemből...a Krisztusi tudatállapot kulcsát, az élet teljes leírását, ami az embereknek szól. Tudod jobb szeretek úgy élni(bármiben is részt venni), hogy tudom a valós szabályokat/alapokat. Isten pedig kegyes, és tudta jól miért akartam...el is jutott hozzám. Krisztus nevében kértem, és meg is kaptam. Bár akkor még nem is sejtettem, hogy ilyen magasztos dologról van szó, éreztem belül, de amíg a végére nem jártam, addig megőriztem a tárgyilagosságomat. Jól tettem. Tudtam, hogy nem szabad elfogulttá válnom. Megsúgta a belső hang(Szentlélek). :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Milyennek képzeled el azt az Istent, akinek mindegy, hogy alkalmanként rengeteg benne hívő a vallására hivatkozva, a saját hittestvéreit (is) gyilkolja és ezzel azt képzeli, hogy "dicsőségesen cselekszik Isten előtt"?!!!

Milyennek képzeled el azt az Istent, akinek az is mindegy, hogy vannak, akik ezekben a szörnyűségekben nem vesznek részt, mint ahogy Jézus és az első századi tanítványai sem vettek részt ilyesmiben?


Milyennek képzeled az olyan Istent, aki érzéketlen módon a kétféle, egymásnak teljesen ellentmondó vallásos csoport hitelvei és cselekvésmódja között nem lát különbséget???

2010. aug. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

03:53. :P


Akkor csak az utolsó kérdésre reagálnék, hiszen azon van a hangsúly. :)


"Milyennek képzeled az olyan Istent, aki érzéketlen módon a kétféle, egymásnak teljesen ellentmondó vallásos csoport hitelvei és cselekvésmódja között nem lát különbséget???"


Én egy igazságos Istent képzelek el, aki hiába látja a vallási rendszerek közti 'x' különbségeket...de nem TESZ különbséget ezen rendszerekben hívő emberek közt...nem különbözteti meg az embereket, mert mindenkiben látja a jót(tudja, hogy mindenki olyan, mint amilyennek megteremtette)...és nagyon jól tudja, hogy az ember tévedéséből cselekszi a rosszat...Ez az Isten, akiről beszélek feltétel nélkül szeret mindent és mindenkit...mert ő tudja a valót...s most lehetősége van az embernek is felismernie azt...magyarán esély nyílt az Atya jóvoltából, hogy az emberiség megkaphassa a tiszta képet...azt a képet, amiről beszéltem előzőleg. Tehát Istennek vehetjük úgy, hogy mindegy...hiszen az ember saját szabad akaratából dönt...vagy őt választja, vagy nem...de egy idő után észreveszi az egyén, hogy szeretet felerősítése nélkül értelmetlen a létezés. Isten pedig szerető Atya lévén türelmesen vár...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Isten valóban türelmesen vár, de a bibliából az derül ki, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy kiből mi lesz. Ő mindenkit a jóra int, bár tudjuk, hogy nem mindenki fogadja meg a tanácsát.


"és nagyon jól tudja, hogy az ember tévedéséből cselekszi a rosszat."


Van aki tévedésből, de sajnos van olyan is, aki nem! Szánt szándékkal pusztít, tudva azt, hogy milyen következményei vannak. Ilyen Sátán is! Tisztában van a következményekkel, tudja, hogy van másik út is, mégis kitart álláspontja mellett!


Én eddig a fenti kommentekben nem egyének botlásairól beszéltem!

(Személyekként minden embert szeretnünk kell, ez a Krisztusi szellem. De azon szervezetek tanításait, melyekhez tartoznak, nem! Sőt, arra figyelmeztet a Biblia, hogy az ilyenből menjen ki Isten népe.)

A szervezett vallás hivatalos doktrínáiról, hitelveiről, filozófiáiról van szó, melyekkel mélyen beleavatkoznak a világ dolgaiba, politikájába. Ezek miatt cselekednek a hívek szinte egy emberként rosszat, teremnek "rossz gyümölcsöket".


De mint mondtam, ennek megvan a ellentéte is, még ha az ember tökéletlensége miatt, nem is tökéletes formában, de megvan az a közösség is, mely az első sz.-i keresztény minta alapján a fenti dolgokban nem óhajt részt venni - és szintén elmondhatjuk, hogy szinte egy emberként állnak ki ők is a jó oldalán!

Ezért mondom, hogy az egyházak tanításai határozzák meg, hogyan viselkedsz.


Te egy szellemi svédasztalban gondolkozol, de akkor is különbség van jó és rossz között, igaz és hamis között - nem csak személyekre lebontva, hanem hitrendszerekben is.

Te valójában nagyon kényelmes álláspontból, NEM akarsz dönteni, pedig kell (ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit, mindenkit szeressünk, stb...)! Persze ahhoz elengedhetetlen a tisztánlátás a témában.

2010. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

11:14. ;)


Nem világosítottalak fel az általam emlegetett "tévedéssel" kapcsolatban. Minden egyes emberben ott van a jó és rossz tudása...ez egyértelmű. Van aki direkt választja a rosszat, hiába tudja annak következményeit...de egyszerűen azért teszi, mert önző(eredendő bűn), és azért marad meg az önzésben, mert nincsen tisztában azzal, hogy micsoda is ő(egyén) valójában...különállónak tekinti magát másoktól, ezáltal önzővé válva...testével azonosítja magát, ezáltal automatikusan félve a haláltól. Úgy gondolja a fizikai világ határozza meg(egyházi tanítások akár)...befolyásolja, de az egyén határozza meg, hogy milyen ő maga, s ebben is téved az ember. Hiszen mindig ott van a szabad döntéshozatal lehetősége. Tehát azért tart ki a "rossz" álláspont mellett, mert úgy gondolja az a jó, hiszen azt hiszi saját érdekeit(szűk közösségéét) kell csak figyelembe vennie...úgy is meghal, miért csinálna bármit is...60-80 éves életre redukálja örök létét. Korlátozza ez alattomos elvakultsága a tisztánlátásban...nagyon sok embert a bolygón...és ezt egy sunyi világnézetbeli eltérés adja, amiben a vallásosok nagyja is benne van, ha érdekel kitérhetünk rá...A negatív hitrendszerek kialakítói emberek voltak, ezen hibában úszva...mégis mit tehetünk, ha nem megértjük, elfogadjuk őket, és a pozitívat/szeretetet sugározva erősítjük fel bennük az isteni elvet. Nem pedig beskatulyázzuk őket elítélve...ennek nincs értelme...A Biblia is arról ír, hogy nem kell részt venni ebben. De segítenünk kell, ha tudunk...márpedig tudunk. Aki szeret, az tud. Tehát ebben egyetértünk...:)

Tehát nem tagadom a különbségeket...de ettől függetlenül az emberek közt én sem teszek...mert mindenki egyenértékű...hiszen erről szól az önzetlenség, vagy akkor én tévedek? :D

Hitrendszerbeli különbségek is vannak így, de egységet lehetne kovácsolni belőlük, a szeretet nevében, és a segítségével, amiről beszéltem. A tiszta szeretetben pedig negatív tulajdonság nem jut érvényre, de a pozitívak viszont annál inkább...mindegyik. Használjuk mi is ezeket. Képesek vagyunk rá. Én tehát döntöttem...mégpedig Isten valós eszméje mellett. Nem sorolom be magam sehova, semelyik vallási csoporthoz sem, mert nincs értelme(számomra), mert a vallás valójában Istennel való kapcsolatról szól, amihez nem szükséges feltétlenül gyülekezet(természetesen van olyan ember akinek szüksége van erre, de mint már korábban említettem, szentiratok nélkül is megértésre lelhet az ember). A minden mellett döntöttem, ahogyan az Atya is tanítja. Szeresd az Atyát...az Úr pedig maga a mindenség, tehát a mindent kell szeretni, ha meg akarunk felelni a szabálynak. Elfogadni, megérteni a rosszat is, mert csak akkor tanulhatunk belőle és bánhatjuk meg a negatív cselekedeteinket, ha megértettük hogy miért is "rosszak" valójában, anélkül képtelenség. Tehát a bűn jelenléte egyetlen okból van...hogy meglegyen a kontraszt a "nem bűnnel" szemben, mert az ember csak relációk révén szerezhet tudomást bármiről is. Ezért van szükség Sátánra...hogy annak befolyásolásával észrevegyük Istent, és azzal azonosuljunk. Az emberek nagyja egyelőre sátánnal teszi ezt. Pedig Isten hozta létre az ördögöt...szeretetből, az okot pedig leírtam már. A rosszat tehát nem megtagadni kell, hanem megérteni, elnyelni, hogy teljesség létrejöhessen. Ez nem azt jelenti, hogy rosszat kell tenni, hanem azt, hogy felfogni a létezésének az okát, és úgy tenni a jót, tudva a valót. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!