Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézussal kapcsolatos kérdés?...

Jézussal kapcsolatos kérdés? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Jézussal kapcsolatos ereklye a torinói lepel és Veronika kendője. Bizonyos nézetek szerint a kettő ugyanannak az arcnak a lenyomatát mutatja:

"Veronika kendőjeként emlegetett selyemfátyol száz százalékos egyezést mutat a torinói lepellel az arc méretében és karakterében Blandin Paschalis Schlöner trappista szerzetesnővér kutatásai alapján. Míg a torinói kép a még halott Jézust ábrázolja, csukott szemmel, addig a manoppellói kendő a feltámadás pillanatát mutatja."

Forrás: [link]


A torinói lepel:

[link]

[link]


A kendő:

[link]


Itt a kettő közötti hasonlóság:

[link]

Vagy legalábbis bizonyos képek próbálják megmutatni, miért hasonlítanak.


Nem mondom, hogy kizárt dolog, hogy a kettő ugyanaz az arc, de ha bizonyos képeket megnézek, akkor valahogy nekem mégse fedi teljesen egymást a kettő.

A torinói lepel újra másképpen:

[link]

(Egy Femina-cikkben van ez a kép, de a cikk most szerintem nem lényeges: [link]

A kendő: [link]


Az arcforma valóban hasonlónak tűnik nekem, de a szemek, az orr, a száj nem egy és ugyanaz szerintem, én eléggé különbözőnek látom a kettőt. Legalábbis ha külön-külön megnézek róla egy képet.

A Veronika kendőjén látható arc ábrázolása meg valahogy nekem tipikus középkori ábrázolásnak tűnik, Jézus pedig az ókorban élt, valahogy kicsit furcsa.


Számomra valami ilyesmi tűnne a leghihetőbbnek (ha ezek közül kellene választani) a torinói lepel alapján és az ókori emberek kinézetét meg a közel-keleti embereket alapul véve:

[link]



Itt a torinói lepel alapján egy másik arc, de nekem valahogy ez sem olyan hihető, mert szerintem olyan mintha egy 50-60 éves ember arca lenne, Jézus meg fiatalabb volt jóval, gondolom, hogy aki fiatal, az fiatalnak néz ki:

[link]

(Ez innen van: [link]


Persze nem vagyunk szakértők (ha esetleg van itt történész vagy teológus vagy hasonló, aki ért hozzá, az vegye úgy, hogy rá nem vonatkozik), csak érdekes kérdésnek tartom és kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol az egészről és ki ért velem egyet, ki gondol mást.

Természetesen akárhogy is nézett ki Jézus, semmi nem változtat az értünk vállalt szenvedésének és feltámadásának jelentőségén, csak engem nagyon elgondolkodtatott ez.


Egyébként Veronika kendőjét is vagy 20féle módon ábrázolják, de azt hiszem ez az eredeti, amit linkeltem.



2021. máj. 29. 15:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

"LEGJOBBAN AZ ERŐS NEUTRONKISÜLÉSHEZ HASONLÍTHATÓ"

És gondolod, hogy elé tartották a lepedőt, mint egy vetítővásznat?

Akkor miért nem negatív kép lett? Ott kéne sötétnek lennie, ahol nem volt Jézus.


Kérdező: azt ugye tudod, hogy ha nagyon vágysz valamire, akkor minden hülyeséget képes vagy megragadni, csak hogy "bizonyítsa" azt, amire vágysz?

De azon gondolkozz el, hogy Jézus vajon ilyen cirkuszt akart rendezni maga körül, mint ami most ezzel a lepellel van?

Ha meg akarta volna örökíteni magát, nem tudott volna sokkal jobb és dicsőbb módszert választani?

2021. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Elolvastam a 8-as kommentben leírtak. Én nem akarom állítani, hogy többet tudok mint itt akárki más, de azokat az érveket nem tartom annyira cáfolhatatlannak.

Először is: Jézus arca nem vérzett. A teste sem ilyen egyenletesen.

- Úgy tudom, hogy a töviskoszorú miatt vérzett, de mivel egyébként is annyit szenvedett, meg is ostorozták, nagyon sok vért vesztett, ezért én nem tartom kizártnak, hogy még az arca is véres lett volna.


Másodszor: ha letakarsz egy arcot lepellel, azon egy nagyon fura ábra jön létre, alig emlékeztet arcra!

- Egy nagy erejű kisülés mellett éppen lehetséges...


Harmadszor: Jézus nem egy európai ember volt, az arc pedig inkább erre hasonlít.

- Szerintem az arca közel-keletinek is elfogadható lenne, nem mondanám azért tipikus európainak sem, talán tipikus zsidónak sem.


Ez inkább festett képnek tűnik, nem pedig lenyomatnak - és persze középkori minta szerint festve.

- A középkorban szerintem teljesen máshogy festették az embereket, teljesen más arcot festettek nekik. Valahogy nem az a középkori ábrázolásmód.


Persze én se tudok semmit, csak elmondtam a véleményem.

2021. máj. 29. 18:48
 13/37 A kérdező kommentje:
Én nem azért írtam, amiket írtam, mert ezt akarom mindenképp elhinni. Csak azt írtam le, amit gondolok, leírtam, hogy mit tartok cáfolhatónak és miről gondolom, hogy logikus lenne és lehet valami igazságtartalma.
2021. máj. 29. 18:50
 14/37 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted: És gondolod, hogy elé tartották a lepedőt, mint egy vetítővásznat?

Hogy érted, hogy elé tartották?


Gondolom úgy érintkezhetett vele (amúgy nemcsak ezzel, hanem bármilyen lepellel), hogy bele volt bugyolálva, hogy így mondjam. Erről még a Bibliában is van szó, hogy volt egy halotti lepel. Az is benne van, hogy levették a keresztről és be lett víve a sírba.


Én úgy tudnám elképzelni, hogy nyilvánvalóan feküdt holtan, aztán még fekvő állapotában áradt ki belőle az a hatalmas fény és sugárzás és úgy került oda a lenyomat. Mivel még feküdt, de egyébként már éppen visszatért a halálból. Aztán a többi.


Nem tudhatom, nem voltam ott, ez csak egy sejtés, feltételezés.

2021. máj. 29. 18:56
 15/37 anonim ***** válasza:
48%

De sajnos nagyon úgy tűnik, hogy ami támogatja, az nálad tízszeres súllyal esik latba, ami cáfolja, az meg tized súllyal.

Ez pedig egy vakhívőnek a nézőpontja. Hiába erősködsz, hogy nem vagy az.


Még egyszer: szerinted Jézus azt AKARTA, hogy ilyen módon maradjon fenn az ő arcképe, máshogy meg nem? Merthogy az erős sugárzáshoz és hasonlókhoz pont az kellett volna, hogy ő ezt így akarja.

Mert más kép nem maradt róla. 33 év alatt, míg élt, soha, egyetlen kép sem készült róla. Nem volt egyetlen híve, vagy akár ellenfele, rajzoló, vagy festő, aki megörökítette volna? Ekkora nagy tanítót? Soha, sehol, a rengeteg hívéből senki?

Nagyon-nagyon valószínű, hogy ez is hamisítvány.

Ja, és amúgy említés sem esik erről a képről nagyon sok ideig Jézus halála után. Vajon hol, kinél lehetett addig, aki ennyire rejtegette, hogy még csak le se írt róla semmit?

2021. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

"bele volt bugyolálva"

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire nem működik az agyad.

Ugyan, próbáld már ki, hogy bekened tintával az arcod, aztán bebugyolálod egy kendőbe!

Elárulom: egy olyan torz arclenyomat lesz belőle, amit még nem láttál!

Legalább dupla olyan széles, mint amilyen magas.

De próbáld ki, mert szerintem agyblokk van rajtad, nem tudod elképzelni.

2021. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

"Még egyszer: szerinted Jézus azt AKARTA, hogy ilyen módon maradjon fenn az ő arcképe, máshogy meg nem? Merthogy az erős sugárzáshoz és hasonlókhoz pont az kellett volna, hogy ő ezt így akarja."

- Az már egy másik kérdés, hogy ő mit akart. Vagy téves az elképzelés és nem volt a leplen semmi lenyomat, vagy ha mégis, akkor Jézust nem érdekelte.

Szerintem ha maradt is fenn bármi lenyomat bárhol, az valamilyen szinten akaratán kívül történt, legfeljebb azt tudta befolyásolni, hogy maradjon-e fenn a lenyomat, vagy tűnjön el.

Az ott maradó lepel gondolom a feltámadást szimbolizálta, ha a lepel is eltűnt volna a testével együtt, akkor szerintem inkább azt hitték volna, hogy nem feltámadt, hanem elrabolták.


De mint mondtam is, én csak leírom a szubjektív véleményem, nem biztos, hogy igazam van.

2021. máj. 29. 19:05
 18/37 A kérdező kommentje:

"Ja, és amúgy említés sem esik erről a képről nagyon sok ideig Jézus halála után. Vajon hol, kinél lehetett addig, aki ennyire rejtegette, hogy még csak le se írt róla semmit?"

- Erről is vannak feltételezések, de én nem akarom azt állítani, hogy igazak lennének, azt sem, hogy hamisak.

2021. máj. 29. 19:08
 19/37 anonim ***** válasza:

Továbbra sem zavar téged, hogy ha rátekerik a leplet, abból torz lenyomat lett volna?

Ráadásul miért pont arclenyomat? Szerinted csak az arca vérzett a fején, a feje oldala, hátulja az meg nem? Fura egy sérülés!


Ami a sugárzást illeti: ilyen erős sugárzás mindenkit megölt volna a közelben, órák alatt.

Aki pedig azóta ért hozzá a lepelhez, az is rákot kapott volna.

Ja, és ma is remekül jeleznének a műszerek.

Szóval, nem: ismert sugárzás nem lehetett.

2021. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Azt nem állítottam, hogy csak az arca lett volna véres. A leplen sem csak arclenyomat van és nemcsak ott vannak vérfoltok.


Ami a sugárzást illeti, senki nem volt jelen mikor feltámadt és egy zárt térben volt a test, nem az utcán. Nem állandóan volt ott sugárzás, hanem amíg végbement a feltámadás. Utána már nem. Az, hogy rákot kapna aki hozzáér egy olyan lepelhez, az szerintem kicsit túlzás. Tegyük fel, hogy a torinói lepel nem igazi. Valamilyen lepel akkor is ott volt és az ott maradt, nem vitte magával a mennybe. És a feltámadás után jártak is ott többen, látták, hogy üres a sír. Mégsincs róla adat vagy feljegyzés a Bibliában, hogy valaki hozzáért egy lepelhez vagy bement és meghalt.

2021. máj. 29. 19:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!