Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézussal kapcsolatos kérdés?...

Jézussal kapcsolatos kérdés? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Jézussal kapcsolatos ereklye a torinói lepel és Veronika kendője. Bizonyos nézetek szerint a kettő ugyanannak az arcnak a lenyomatát mutatja:

"Veronika kendőjeként emlegetett selyemfátyol száz százalékos egyezést mutat a torinói lepellel az arc méretében és karakterében Blandin Paschalis Schlöner trappista szerzetesnővér kutatásai alapján. Míg a torinói kép a még halott Jézust ábrázolja, csukott szemmel, addig a manoppellói kendő a feltámadás pillanatát mutatja."

Forrás: [link]


A torinói lepel:

[link]

[link]


A kendő:

[link]


Itt a kettő közötti hasonlóság:

[link]

Vagy legalábbis bizonyos képek próbálják megmutatni, miért hasonlítanak.


Nem mondom, hogy kizárt dolog, hogy a kettő ugyanaz az arc, de ha bizonyos képeket megnézek, akkor valahogy nekem mégse fedi teljesen egymást a kettő.

A torinói lepel újra másképpen:

[link]

(Egy Femina-cikkben van ez a kép, de a cikk most szerintem nem lényeges: [link]

A kendő: [link]


Az arcforma valóban hasonlónak tűnik nekem, de a szemek, az orr, a száj nem egy és ugyanaz szerintem, én eléggé különbözőnek látom a kettőt. Legalábbis ha külön-külön megnézek róla egy képet.

A Veronika kendőjén látható arc ábrázolása meg valahogy nekem tipikus középkori ábrázolásnak tűnik, Jézus pedig az ókorban élt, valahogy kicsit furcsa.


Számomra valami ilyesmi tűnne a leghihetőbbnek (ha ezek közül kellene választani) a torinói lepel alapján és az ókori emberek kinézetét meg a közel-keleti embereket alapul véve:

[link]



Itt a torinói lepel alapján egy másik arc, de nekem valahogy ez sem olyan hihető, mert szerintem olyan mintha egy 50-60 éves ember arca lenne, Jézus meg fiatalabb volt jóval, gondolom, hogy aki fiatal, az fiatalnak néz ki:

[link]

(Ez innen van: [link]


Persze nem vagyunk szakértők (ha esetleg van itt történész vagy teológus vagy hasonló, aki ért hozzá, az vegye úgy, hogy rá nem vonatkozik), csak érdekes kérdésnek tartom és kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol az egészről és ki ért velem egyet, ki gondol mást.

Természetesen akárhogy is nézett ki Jézus, semmi nem változtat az értünk vállalt szenvedésének és feltámadásának jelentőségén, csak engem nagyon elgondolkodtatott ez.


Egyébként Veronika kendőjét is vagy 20féle módon ábrázolják, de azt hiszem ez az eredeti, amit linkeltem.



2021. máj. 29. 15:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
50%
Ha eredeti lenne az egyház engedné a vizsgálatát(eddig csak kamu és politikailag befolyásolt módon vizsgálták)
2021. máj. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

#31

Elég sok vizsgálatot végeztek már rajta, de nyilván nem fogják engedni, hogy vizsgálatok százai nyomán agyon szabdalják.

2021. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
27%

Valóban.

Nézd: bármit mondunk, a kérdező előrángat 2 másik "indokot", hogy szerinte miért valódi.

Nem valódi.

Kész, pont.

Ha még mindig nem érted, hogy miért, akkor olvass vissza.

2021. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
46%

#33

Szerintem te nem érted, mert hitetlen vagy, szeretnéd ha hamis lenne, mert akkor hitetlenséged biztosított lenne. Ha pedig valódi, akkor egész világnézeted romokba dől.

Jelenleg legalább annyi érv szól mellett, hogy valódi, mint ellene. Az egyetlen nyomós érv a hamisítás mellett, hogy egy későbbi javításból vett minta izotópos vizsgálata középkorra datálja.

2021. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
50%

"szeretnéd ha hamis lenne"

Tudom, hogy neked nagyon meglepő, de én az igazságot szeretném tudni.

Akármi is az.


"mert akkor hitetlenséged biztosított lenne"

Miért?

Ha egy kép hamisítvány lenne, az mit bizonyítana? Semmit. Kapjál már magadhoz, ember!


"Ha pedig valódi, akkor egész világnézeted romokba dől."

Na, ez tényleg vicces.


Amúgy megmondanád, hogy ha rátekersz valakire egy anyagot, azon hogy alakul ki egy VETÍTETT kép?

A lenyomat, aminek ott kéne lennie, még csak nem is emlékeztetne Jézus arcára. Egészen másképp nézne ki.

Bár érveket mondani fanatikus hívőnek... falra hányt borsó.

2021. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
35%

Azt gondolom,hogy az egyháznak lenne legnagyobb érdeke,hogy tudósok bebízonyítsák eredeti-e vagy sem.

Erre adnak pár javítgatott centit a 4 méteres anyagból...

2021. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
46%

"Azt gondolom,hogy az egyháznak lenne legnagyobb érdeke,hogy tudósok bebízonyítsák eredeti"

Idáig igaz.


"-e vagy sem."

Na, ezt meg NEM hagyják!

Ezért nem engedik oda a tudósokat.

2021. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!