Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmondaná hogy miért...

Valaki elmondaná hogy miért jó vallásosnak lenni és hogy mi előnye van?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hívő, számomra egyértelmű hogy nincs isten és a Biblia sem igaz történeteken alapul. De kíváncsi lennék hogy a hívők mit gondolnak erről. Persze semmi rosszándékom nincs mielőtt valaki írná:)

#vallás #mese #Hìvő
2021. jún. 1. 22:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Aki hisz, az azt hiszi azzal, hogy vallásos, imádkozik, stb. azzal eléri azt, hogy majd a mennyországba kerül.

Meg hogy jobb lesz az élete is, hiszen mindenfélét kér istentől, ami ha teljesül, akkor örül és azt hiszi azért történt, mert isten teljesítette a kérését, ha meg nem teljesül, akkor "isten útjai kifürkészhetetlenek".

2021. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Nekem pedig az egyértelmű, hogy van Isten.
2021. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

"és a Biblia sem igaz történeteken alapul"

Ezt miből gondolod? Mert konkrétan tele van igaz történetekkel, amiket a történészek is egytől egyik elfogadnak. Ilyenek például az apostolok missziós útjai, Jézus keresztre feszítése, vagy a zsidó történelem több eseménye.

2021. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 Köszi igazad lehet,

#2 Te miből gondolod így?:)

2021. jún. 1. 22:26
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 neked is igazad van, javítom magam *részben igaz történeteken alapul. Nem gindolkodtam rajta elég ideig ez egy gyorsan megfogalmazódott kérdés volt.
2021. jún. 1. 22:28
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

#5

Elég nagy különbség, viszont ha részben igaz történeteken alapul, mint kelletlen elismered, akkor miért tartod mesének? Hiszen így jellemezted a kulcsszavak között.


Egyébként van egy nagyon szép szó; vértanú. Krisztusról azok vére tanúskodik, akik ismerték, látták Őt és életüket adták ezért az állhatatos hitért.

2021. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem hiszel Istenben? Én meg benned nem, kérdező. Nem létezel.

És nem azért vagyok hívő, mert valamit el akarok érni vele, hanem azért, mert ha valami létezik, akkor abban nyilvánvaló módon hiszek.

2021. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, mire vagy kíváncsi?

A hívő mit hisz, miért jó neki a vallás - vagy pedig ténylegesen mi a jó a vallásban?

Mert elég nagy különbség van.

Az is egyértelmű, hogy a vallásnak vannak előnyei, különben nem maradt volna fenn.

2021. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A valóban vallásos emberek (nem akik csak megjátsszák pl. a börtönben, a jobb magaviselet miatti hamarabb szabadulásért) betartják a törvényeket, illedelmesek, nem durvák, nem verekszenek, szelídek, a többi embernek jobb embertársaik.
2021. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem, ez egyáltalán nem igaz.

Ezt csak szeretnéd, ha ilyen lenne.

2021. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!