Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent vallásosnak lenni...

Mit jelent vallásosnak lenni és aki gyakorló hívő miért él így? Mit kap a vallásosságtól, a hit gyakorlásától?

Figyelt kérdés
Aki vallásos tényleg csak túlvilági élet érdekében hívő? Mi plusz van a közösségen túl, hisz a vallásos csoportokon kívül is rengeteg hobbi köré formálódik nagyon értékes közösség.

2019. júl. 20. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Aki gyakorló hívő hogyan él? Van egy lelkész (református pap) barátom. Amikor megismered nem gondolnád róla. Felesége van és gyerekei, a hobbijából él, ezen keresztül ismerkedtünk meg. Hobbija köré céget és klubbot is alapított ahol sokat találkozunk. Rengeteget olvas, bármiről van véleménye, vallásról még soha nem beszéltem vele és mást se hallottam aki erről beszélgetett volna vele.
2019. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok vallás van és az ahhoz tartozó emberek más és más választ adnának erre a kérdésre.


"Aki vallásos tényleg csak túlvilági élet érdekében hívő?"


Ezt ki mondta vagy honnan ered? Elég nagy butagságnak tűnik.


Bár én nem vagyok vallásos, de több embert is ismerek, aki az, ráadásul különböző vallásokból is és azért elég sok plusz van az életükben a közösségen kívül is. Ha csak a közösséget kapták volna a vallás által, azt hiszem egyikük sem lenne már az.

2019. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak a halál miatt hiszek, hisz annyira, de annyira rettegek. Igazából egész nap otthon ülök, kizárólag vasárnap megyek el templomba, a többi időben a szobám sarkában kucorgok és félek attól, hogy meghalok, miközben imádkozom, hogy nehogy így legyen. Alapvetően rém unalmas vagyok, nem lehet velem semmiről sem beszélgetni, csak a gyülekezeti vallásos csoportról. Dolgozni nem dolgozom, csak hiszek és félek. Ennyi. Kapcsolja ki most már a kamerát.
2019. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A vallás csak formaság. Hinni valamiben/ valakiben az már más
2019. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Vallásosnak lenni, vagy keresztény életet élni, nem ugyanaz.

Ahogy részben utaltál is rá, a keresztény életet élő, a mindennapi életében gyakorolja a hitét, az az Isten erkölcsi elvei szerint él, mutat be imádatot Istennek.

Teszi ezt akkor is, ha veszélybe kerül az élete ez miatt.

"tényleg csak túlvilági élet érdekében hívő? "

Nem!!!

Isten nem beszélt túlvilágról soha. Isten az embert az örökélet kilátásával hozta létre, és ez a szándéka nem változott. Hogy az első emberpár butaságot csinált, a tervét nem fogja ez meghiúsítani. Ennek a megoldására hozta azt a jogi elrendezést, hogy egy Ádámmal egyenlő értékű tökéletes ember vállalja a halált.

Míg Ádám jogosan kapta a halál büntetését, Jézus jogtalanul halt meg, mert a halál a bűnért jár.

Így Jézus a halálával Ádám helyébe lépett az utódok érdekében.

Ezért nevezik megváltásnak. Ádám nem az égi életét vesztette el, nem is onnan ött. ellenben Jézusnak nem emberként kellett volna megszületnie és meghalnia.

2019. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A keresztény ember azért él Isten vezetésével összhangban, mert ezzel megválaszol Sátán vádjaira, aki nem csak Istent, hanem az embert is vádolja.

Az másodrendű dolog, hogy ezért Isten megjutalmazza a messiási királyságban való élettel, ami örökké tart.

Ha csak az általad említett "túl világ" miatt él így egy ember, akkor önző, és nem értette meg, miért történnek azok az események, amik most zajlanak. Jézusnak elsősorban az volt a motiváló oka, hogy Isten nevét megszentelje, és szuverenítását igazolja a maga részéről. Hogy ezért Isten megjutalmazta, az már másodrendű dolog.

2019. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első kérdés logikátlan.

A túlvilági élet mint érdek, csak akkor merül fel, ha MÁR vallásos vagy.

Előbb hinned kell. Aztán lehet szó csak érdekről.. De csak au ateisták látják kívülről a dolgokat. Ha csak valamey vallás ígérete "érdekéből" vagy vallásos akkor nem hiszel, csak üzletelni akarsz.

Hit létezik vallási közösség nélkül is. A vallás a hit merevített formája - hogy közös lehessen. Ily módon közösségben van értelme.

Az érdekes hobbikhoz képest a plusz, az hogy az egész életvitel, az élet a "hobbi" tárgya, nem csupán valami szűk, elvont esetleg más fantáziáján alapuló de közösségek életével nem visszaigazolt valami

2019. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Őszintén? Még mindig homályos...
2019. júl. 21. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg pluszt kapok a hitem gyakorlásától, az imádságtól. Ez egy hatalmas segítség tud lenni, és segít szebben látnom az életet. Igyekszem a Biblia értékrendjét és Jézus tanítását követni a mindennapi életben, az emberi kapcsolataimban stb. Ezek egyáltalán nem olyan életidegenek, mint sokan gondolják, sőt! Nagyon is életigenlők, a szereteten alapulnak, amely minden embernek alapvető szükséglete. Egyébként nem vagyok fanatikus, nem szoktam boldog-boldogtalannak Istenről beszélni, csak ha érdekli a téma. Ugyanúgy élek, mint bármely másik ember, vannak hobbijaim, jól szoktam érezni magam a barátaimmal stb. A lelki értékekre sokkal nagyobb hangsúlyt fektetek, mint az anyagiakra, a másik emberben is ezt keresem.

Nekem nagyjából ezt jelenti a vallásosság.

2019. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!