Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem érzek megkönnyebbülé...

Miért nem érzek megkönnyebbülést egy bűnvalló ima után?

Figyelt kérdés
Miért nem sikerül Isten elé letennem a vétkeimet?

2021. jún. 7. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy miért nem, de nekem 99%-ban sikerülni szokott és megkönnyebbülök.

Most éppen nem egészen, de azt sejtem, hogy az én esetemben mi ennek az oka.


Lehet az a gondod, hogy nem tudsz eléggé ráhangolódni. Szerintem számít, hogy milyen körülmények között imádkozol. Este elalvás előtt vagy reggel szoktam, de az fontos lehet, hogy legyen rá időd, ne kelljen kapkodni, ne kelljen megosztani a figyelmed, egyedül legyél, ne gondolj másra.


Az is lehet, hogy ha most életedben először imádkozol vagy hosszú idő után először, akkor időd kell adnod ennek a dolognak. Jó gyakran imádkozni ahhoz, hogy kimutassuk a hitünket és lássa Isten, hogy mindig fordulunk hozzá.


Aztán gondolom az is függ, hogy mi a bűn jellege. Lehet, hogy egy súlyosabb bűn után többet kell imádkozni és nehezebbe jön a megkönnyebbülés. Az is lehet, hogy Isten megbocsát, de te magadnak nem tudsz és ezért érzed így magad. Bár ebben lehet kételkednék, de nem tudom, nem akarom mindentudónak beállítani magam.

2021. jún. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kételkedsz a megbocsátásban.
2021. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért van, mert nem kaptam meg a büntetést?
2021. jún. 7. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem adta be a placebó.
2021. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem bántad meg.
2021. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert nem őszinte.
2021. jún. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!