Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten, és mi a te megbocsáj...

Mi Isten, és mi a te megbocsájtásod útja?

Figyelt kérdés

Hogyan szereztél tudomást arról,hogy Isten,vagy az,aki ellen vétettél megbocsájtott?

Szükséges-e önmagadnak megbocsájtani?Annak mi a jele!

Kérem,ne csak az elméletéről regeljünk,hanem inkább a megélt megbocsájtás útjáról!



2017. jún. 20. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hívő, de leírom. Ha meg akarok bocsátani magamnak először csalódnom kell magamban ami keserű folyamat. Ha berúgok kicsit nem csalódok. Ha jegy nélkül buszozok vagy káromkodok egyet akkor sem, ha viszont a saját elveimmel ellenkezőt teszek akkor igen (nem fogom őket most kifejteni).

Ha csalódok magamban meg szoktam vizsgálni, hogy miért tettem és úgy bocsàtok meg magamnak, hogy a dolgon próbálok túllépni és legközelebb másképp csinálni. Onnan tudom, hogy sikerült, hogy békében vagyok önmagammal.

(Remélem valaki leírja a hívő részét is, bocsi, hogy nem voltam teljesen hasznos)

2017. jún. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Tisztelt kérdező!

Nagyon jó a meglátásod a kérdésed.

A megbocsátás ott kezdődik el amikor magadnak is kész vagy megbocsátani.

Hogy honnan ismerem fel hogy Isten meg bocsátott​ ?

Sehonnan. Legalábbis én így látom ezt.

Csupán hiszek és remélem hogy most már minden rendben van.

2017. jún. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az az ember,aki önmagának képtelen megbocsájtani,nincs esélye bárki mással azt tenni,s így elzárja Isten megbocsájtása útját is.
2017. jún. 20. 07:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Önmagunknak való megbocsátás nem létezik. El lehet altatni a bűntudatunkat, vagy egy idő után magától elmúlik, de ez nem jelenti azt, hogy a bűn el van felejtve bárki részéről is. Egyedül Isten tudja a bűnöket megbocsátani, de ezért az ember semmit nem tud tenni. Csak hogy ezt a tényt elismeri, és elfogadja Isten ingyen kegyelmét. Majd ezután hálából törekszik ezt a fajta bűnt elkerülni. De semmiképpen sem a jóvátétel miatt.

Ha én valakit tegnap megsértettem, mert türelmetlen és figyelmetlen voltam, akkor ma különösen kedves leszek hozzá, és a tegnapiért bocsánatot kérek. Ha mondjuk ő nem bocsájt meg, de én őszintén bánom, nem kell aggódni, mert Jézus minden bűnömért megfizetett. Ha az illető megbocsájt, akkor sem csak ezért van minden rendben, hanem komolyan meg kell bánni azt a vétket, és kérni kell Istent, hogy ne tegyem hiábavalóvá az Ő kegyelmét.

2017. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Igazad van!

Aki teljes hittel nem fogadja el Jézus Krisztus kegyelmét,az képtelen önmagának is megbocsájtani.

2017. jún. 20. 15:40
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Krisztus elmondta mi az alapja Isten megbocsátásának:"...és bocsásd meg bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek.Máté 6:12

Amikor vétkezünk ellene, elmulasztjuk megadni, ami jár neki. Ezért ő megtehetné, hogy elfordul tőlünk. A bűn szeretetlenség Istennel szemben a 1Ján 5:3 szerint.

Ahhoz, hogy Isten megbocsássa a bűneinket, előbb nekünk kell(az ima szerint) megbocsátani az embertársainknak, akik vétkeznek ellenünk. Ezt könnyebb megtenni,ha arra gondolunk, Isten sokkal de sokkal többet bocsát meg nekünk(erre vagyunk szorulva), mint amennyit nekünk kell a felebarátainknak.

Mindennap szükségünk van Isten megbocsátására, és ez kizárólag Jézus váltságáldozata alapján lehetséges. Bár Jézus már közel 2000 évvel ezelőtt kifizette értünk a váltságdíjat, úgy kell tekintenünk ezt az értékes ajándékot, mintha ma kaptuk volna. Lelkünk „megváltási ára oly magas”, a Zsoltárok 49:7-9 szerint, hogy egyetlen bűnös ember sem tudná kifizetni.

Ha ezeket a dolgokat tartjuk szem előtt, akkor nemhéz elnézni mások hibáit, hiszen több mint valőszínű, hogy hamarosan én szorulok arra, hogy megbocsásanak nekem - az ádámi bűn miatt is, a tökéletlen hajlamaink miatt is...

2017. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az isteni megbocsájtás alapja az a szeretet,mely elküldte egyszülött Fiát megváltásunkért.

Azért bocsájtja meg bűneinket,mert szeretne tisztán,bűneink nélkül közelségben lenni velem,veled,hogy valóban élhessen bennem-Fia által-,új életet adva nekem.


Szerintem,a mi megbocsájtásunknak az alapja az,hogy Jézus bennünk él,s így-lényénél fogva-megbocsájt bennem.

Az az ember,aki nem tud megbocsájtani önmagának,vagy másoknak,az a természetes,hisz a megbocsájtás nem emberi tulajdonság.


Barátom!


Jó hírem van számodra!


Ha tudsz szívből megbocsájtani önmagadnak,vagy másoknak,Isten(Krisztus)benned él,aki által megbocsájtásod lehetősséggé vált!

2017. jún. 21. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!