Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nem Keresztény vallású de...

A nem Keresztény vallású de egyébként becsületes életet élő emberek hova kerülnek a Keresztény egyház szerint?

Figyelt kérdés

Jómagam Evangélikus vagyok. Sokszor belegondolok, mivel Isten csak egy van, mi lesz azokkal akik egész életükben másban hittek.

És most nem a vallási fanatikusokra gondolok, hanem akik egyszerűen másba születtek bele. Pl: Zsidók, Muszlimok, Buddhisták.

Nehezemre esik elképzelni, hogy puszta szerencse kérdése, hogy pokolra kerül e valaki. Mert ha nem tehetnek róla és sosem volt választások elég igazságtalan lenne. Én gyerekként nem lettem megkeresztelve de felnőttként magam döntöttem úgy, hogy ezt akarom. Sokaknak azonban ez nem adatik meg.



2021. jún. 7. 11:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9. Számára válasz:


Azok az Ateisták akik nem hisznek, ezek az emberek akiket említett a 8. lehet, hogy nem is hallottak még, ergo nem önszántukból nem hisznek hanem nincs nekik miben. Maximum Pogányok de nem Ateisták. Számomra az Ateista aki azt mondja "már pedig nincs Isten".

2021. jún. 7. 14:04
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"Azok az Ateisták akik nem hisznek, ezek az emberek akiket említett a 8. lehet, hogy nem is hallottak még, ergo nem önszántukból nem hisznek hanem nincs nekik miben. "

Miért nem létező típusokról vitatkozol?


"Maximum Pogányok de nem Ateisták."

Erről a típusról már írtam, zárjuk a kérdést, csak ismételgeted magad, mintha senki nem válaszolna. így nem lehet érdemben beszélgetni

Te hallottál Jézusról, örülj neki és térj meg

2021. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"ezek az emberek akiket említett a 8. lehet, hogy nem is hallottak még, ergo nem önszántukból nem hisznek hanem nincs nekik miben"

Igen, a keresztény Európában a nagy pogány/ateista tömeg még soha nem hallott Jézusról, mi? Kinek akarod ezt bemesélni?

2021. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

"Ha hallottak Jézusról és tudatosan elutasították, elkárhoznak."


Ez így nagyon le van butítva.


Azok akik nem hallottak az Evangéliumról (itt nem csak arra kell gondolni, hogy sosem hallot róla, hanem arra is, hogy félre értette meg az üzenetét, vagy fals kép alakult benne ki róla, ezért utasította el) azokat Isten a cselekedeteik alapján fogja megítélni, Isten megbocsát annak akinek akar.

Nézd, aki egy ortodox zsidó családba, vagy hindu családba vagy buddhista vagy mohamedán családba születik, az többnyire amikor felnő tudatlan marad az Evangéliummal kapcsolatban, esetleg belé is nevelik, hogy az hamis, nem igaz, vagy is hiába hallott róla, nem jutott el hozzá az Evangélium üzenete.

De akihez eljutott az Evangélium üzenete, minden kérdésére kielégítő választ kapott, még is vissza utasította, annak felelnie kell majd a Teremtője előtt.

2021. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13. Olvass már el miről van szó. A nyolcas Válaszoló Keleti országokról beszélt nem kelet Európait.
2021. jún. 7. 17:39
 16/19 A kérdező kommentje:
14.-es köszönöm a válaszodat! Mégiscsak van aki értelmes válaszol és nem kötegszik :)
2021. jún. 7. 17:44
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem az számít ki a becsületes. Hanem hogy hisz-e a kegyelemben. Aminek szellemét leginkább Jézustól ismerjük.
2021. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Miért számít, hogy egy negatív hatású szervezet véleménye szerint, ami semmit sem tud a világról, hova kerülünk??
2021. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, az a véleményem hogy, Isten nem azt vizsgálja ki miben hitt hanem hogy cselekedett ha jóra törekedve éltél nem jutsz pokolra. Ez hazugság a vallások találták ki hogy magukhoz láncolják az embert félelemben tartják. Éld az életed csak ne árts másnak, ne bánts senkit, törekedj szeretetre-tiszteletre, tégy jó másokkal ha engedi a pénztárcád de ha nem akkor csak tisztelj másokat ne bánts senkit.... én bár keresztény katolikus vagyok, Nekem a Mennyei Atya az Istenem és Fia Jézus a megváltóm, szentlélek, de a szivem azt súgja hogy a jó emberek akik nem voltak hívők de becsületesen, lelkiismeretesen éltek NEM jutnak pokolba az Úr könyörületes! Akik azt állitjak hogy oda jutnak elkarhoznak azok direkt csinaljak föleg a szekták hogy félelemben tartják az embereket! Higyj Istenben Jézusban és imádkozz mindennap kérd az Urat hogy formalja a szivedet mindig a jora es hidd el nem jutsz te sem pokolba!!! Es a szektakat keruld
2021. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!