Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nem Keresztény vallású de...

A nem Keresztény vallású de egyébként becsületes életet élő emberek hova kerülnek a Keresztény egyház szerint?

Figyelt kérdés

Jómagam Evangélikus vagyok. Sokszor belegondolok, mivel Isten csak egy van, mi lesz azokkal akik egész életükben másban hittek.

És most nem a vallási fanatikusokra gondolok, hanem akik egyszerűen másba születtek bele. Pl: Zsidók, Muszlimok, Buddhisták.

Nehezemre esik elképzelni, hogy puszta szerencse kérdése, hogy pokolra kerül e valaki. Mert ha nem tehetnek róla és sosem volt választások elég igazságtalan lenne. Én gyerekként nem lettem megkeresztelve de felnőttként magam döntöttem úgy, hogy ezt akarom. Sokaknak azonban ez nem adatik meg.



2021. jún. 7. 11:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha hallottak Jézusról és tudatosan elutasították, elkárhoznak.
2021. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
6%
Az ördög bödönjébe amit a vasvillájával kavargat. :D
2021. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

A Bibliában Isten megadja a választ erre.

Soha semmilyen korban nem fogadta el Isten a más "vallást", csak amit Ő maga határozott meg. Ez a keresztény életben is így van.

Jézus kijelentette, hogy ha még az Ő nevében is tesznek dolgokat, az nem biztos, hogy egyezik Isten akaratával. Ezért elfogadhatatlan.

2021. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

"A nem Keresztény vallású de egyébként becsületes életet élő emberek hova kerülnek a Keresztény egyház szerint?"

Ilyen nincs. Lehet, hogy most látszólag becsületes, de mi lesz később


"Nehezemre esik elképzelni, hogy puszta szerencse kérdése, hogy pokolra kerül e valaki."

Ha valaki gyűlöli a bűnt, rátalál Jézusra.


"És most nem a vallási fanatikusokra gondolok, hanem akik egyszerűen másba születtek bele. Pl: Zsidók, Muszlimok, Buddhisták."

Ezek közül is milliók tértek meg Jézushoz

2021. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

#3

Na és mi van azzal, aki eleve nem is ismeri a kereszténységet?

2021. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Máté evangéliuma 25,31-46
2021. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

"Na és mi van azzal, aki eleve nem is ismeri a kereszténységet?"

Ha van még ilyen a világban, akkor ha szenvedi, gyűlöli a bűnt, és ez a cselekedetein, gondolkodásán is meglátszik, akkor üdvözül

2021. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

"Ha van még ilyen a világban"

Elég sokan vannak. Pl keleti országokban ha valaki nem megy direkt utána hogy mi az a kereszténység, az átlagember kb annyit fog tudni róla mint egy átlag magyar mondjuk a taoizmusról. Kb annyit hogy van ilyen világvallás, meg esetleg egy-két részinformációt, hogy ez is egy monoteista vallàs vagy hasonlók.

2021. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

"Elég sokan vannak. Pl keleti országokban ha valaki nem megy direkt utána hogy mi az a kereszténység, az átlagember kb annyit fog tudni róla mint egy átlag magyar mondjuk a taoizmusról. Kb annyit hogy van ilyen világvallás, meg esetleg egy-két részinformációt, hogy ez is egy monoteista vallàs vagy hasonlók."

De ezek a kvázi ateisták. Mint írtam, aki gyűlöli a bűnt, előbb utóbb rátalál Krisztusra. Ne feledd, a keresztény kultúrájú népek nagy része is ateista. Ráadásul Krisztus minden embert vonz magához, úgyhogy az igaz hívőnek esély sincs, hogy ne találjon rá Krisztusra

2021. jún. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Volt már egy hasonló kérdés nem rég. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr.. 8. válasz az enyém. Olvasd el a linket is. (Pont egy evangélikus oldal ráadásul.)

Alapvetően szerintem a lelkiismeret törvénye szerint lesznek megítélve. Én nem hiszem, hogy a pogányoknak nincs lehetőségük az üdvösségre.

2021. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!