Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Üdv! A Véleményetek szeretném...

Üdv! A Véleményetek szeretném kikérni, arról, hogy az öngyilkosság feltétlen Isten akarata ellen való és "büntetés" jár érte? Semmit nem találok ez ügyben

Figyelt kérdés
Azt hiszem, megszeretném tenni, csak ettől félek.

2013. dec. 16. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt mégis ki tudhatná? Gondolod van köztünk olyan, aki ezt a témát megbeszélte Istennel? Esélytelen... Viszont ha ilyen piti dolgok tartanak vissza, ebből az öngyilkos-projektből úgysem lesz semmi. Inkább maradj talpon, lesz még szebb nap. 20/f
2013. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Captain Hindsight ***** válasza:
0%
papok szerint igen de mit számít?
2013. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Ha jól emlékszem egyike a tíz parancsolatnak az, hogy ne ölj, azaz ha ölsz, mindegy, hogy kit, akkor bűnös leszel, így a pokolra kerülsz.

Emellett viszont borzasztó önző dolog is, mert a szeretteidnek csak fájdalmat és kárt okozol azzal, hogy megölöd magad csak azért, mert most épp rossz passzban vagy, vagy beteg vagy, vagy akármi.

2013. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha beszélgetni akarsz, miért nem azt mondod?
2013. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Hogy akarod kinyírni magad? Adjak ötletet? Fájdalmasat szeretnél, hosszú szenvedőset vagy elalvósat vagy mindegy csak ne fájjon? Hány éves vagy? Miért akarsz öngyilkos lenni? Megnézhetem? :D


Akkora hülye vagy... ne haragudj de úgy érzem, hogy annak reményében írtad ki ezt a kérdést, hogy majd valaki felfigyel rád. Soha nem fért a fejembe, hogyan jut el valaki odáig, hogy öngyilkos legyen.

Nincsen semmi célod az életben? Vágyaid? Legalább ha el akarod dobni az életed akkor csinálj valami hasznosat. Ölj meg egy politikust vagy egy bankárt. Áldozd fel magad aztán még hős is lehetsz ne csak úgy simán :P


Nekem ha nem lesz más választásom és mondjuk az éhhalál fenyeget, tuti megölök pár fejest mielőtt kivégeznek. Úgy legalább nyugodtabban halok meg, hogy tettem valami jót is a többi ember érdekébben :P Jó, tudom ez is hülyén hangzik .

Egyébként meg ha van kedved beszélgetni, írj rám. Hova valósi vagy? Inkább jobban örülnék a személyes találkozásnak 10000000% hogy én visszahoznám az életkedved kispajtás ;)

2013. dec. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2013. dec. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amúgy azért Isten ellen való az öngyilkosság, mert Isten az élet és a szeretet maga, aminek az öngyilkosság pedig a legvégső, legteljesebb megtagadása. Aki az életet önként tagadja meg, saját magát bünteti, taszítja a nemlétbe. A szellemi világban az vár rád, amit bevonzottál a tetteiddel, vágyaiddal.


Nézd meg a "Csodás álmok jönnek" c. filmet és megérted. Nagyon jól bemutatja ennek a szellemi törvénynek a lényegét. És a filmben sem találkozik a főhős semmiféle dörgedelmes, haragvó, büntető Istennel. (Ilyen képet csak az éretlen óvodás gyerekek festenek a Nagy Hatalmas apukájukról, amikor rosszalkodtak. Istenről meg az úgynevezett ateisták.) Fölösleges is: aki öngyilkos, a "büntetését" is maga választotta, vette magára.

2013. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2013. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez most elég közhelyesen fog hangzani, de gondolj bele abba, hogy az életed egy ajándék és ha ezt visszautasítod, akkor mit kapsz...
2013. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok hívő ember elutasítja az öngyilkosságot,mert hogy Isten ezt elítéli,úgymond "bünteti".

De én másféle ember vagyok.Katolikus embernek lettem megkeresztelve,de tulajdonképpen magamévá tettem a hitet,és sok mindennel nem értek egyet a katolikus hitben sem.

Én a saját elveim szerint képzelem el Istent is.Isten egy teljesen jó "szellem" vagy "lélek" vagy akármi..Isten a legjobb dolgokban mutatkozik meg,tulajdonképpen ilyen a szeretet,a segítőkészség,a béke,a nyugalom,az elfogadás,és minden jó dolog,amit jónak tartunk,mi emberek.Semmi bonyolult elveket,parancsolatokat nem kell betartani.Nem kötelességünk sablonszerűen élni vagy hinni.

Szerintem Isten nem utasítja el az öngyilkosságot valójában.Isten befogad és elfogad mindenkit,nem vár cserében semmit,Isten mindenkit KIVÉTEL NÉLKÜL szeret.Senki sem bűnös,senki sem gonosz vagy rossz.A gyilkosokat nem mentheti meg semmi,Isten nem ment meg senkit,mert nem mentőszolgálat.Isten utat mutat,reményt ad.Ha mindenkit elvesztettél és magányosnak érzed magad,akkor fordulj hozzá.De úgy fordulj hozzá,hogy a saját Istenedhez fordulj.

Mindegy,hogy katolikus,református,evangélikus vagy bárki is legyél:lényeg az,hogy legyen Istenképed úgy,ahogy világképed van.Ha már teljesen lerombolta az élet és a sors a világképed,és mindenki elhagyott,akkor legyen HITED.A hit által lesz reményed.A remény által lesz kitartásod,a kitartásod után meg jutalmad.A sors fog jutalmazni Téged,ha kitartasz.Ha valamiért küzdünk a bántások ellenére,akkor van miért élnünk és akkor válhatunk valakivé.

Küzdj az ellen,hogy érzelmileg elsivárosodj,ahogy én mondom:kiüresedj!Nem szabad érdektelenné válni az élet viszontagságai miatt.Egyszerűen NEM SZABAD ezt a gondolkodásmódot követni.

Nem kapsz büntetést Istentől.Isten szeret téged,mert látja,hogy hiszel benne,bármilyen hitű is legyél!Lehetsz akár úgynevezett "szektás" is,amit nem fogsz elhinni senkinek(hogy az tesz tönkre),de kikerülhetsz a bajból az igazi Isten által.

Isten nem az,akinek emberek milliói gondolják.Istenhez nem úgy kell fordulni,hogy le van írva mondjuk egy imádság és elmondod azt..persze azt is lehet csinálni.De akár jó tettekkel is bizonyíthatod,hogy te jó vagy,és nem ártasz másoknak:és akkor bizonyítottál Istennek.

És tulajdonképpen Isten ezt nem várja el.Nem muszáj adakozni,de van rá lehetőség,nem muszáj tenni valamit másokért,de van rá lehetőség.Istenhez bármikor fordulhatsz,bárhogyan.Bármilyennek elképzelheted őt.


De ne add fel a nagy lehetőségedet!Ne félj!

2013. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!