Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény férfiaknak/fiúkna...

A keresztény férfiaknak/fiúknak meg kell hagyni a hajuk és a szakálluk szélét (ha már van), azaz a pajeszt hajvágáskor?

Figyelt kérdés

Az Ószövetségben van egy olyan vers, ami ezt írja:


„Ne nyírjanak kopaszságot a fejükön, szakálluk szélét le ne messék, és a testükbe vágásokat ne vágjanak.” Ószöv., Mózes III. könyve, 21:5


A rasztafariánusok ezzel indokolják a raszta haj viseletét, szóval nem csak a zsidók tartják.


Muszlim és keresztény férfiakon még nem nagyon láttam.


Le fogom vágni a hajam és vallásosnak tartom magam és nem tudom, hogy akkor most hogy és mi van.



2021. jún. 23. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerinted most az ószövetség korában élünk? :-D :-D


Nincs semmi ilyen elvárás, vagy parancs!

2021. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
4%
Szerintem kövessétek szóró-szóra ami le van írva.
2021. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Gondolj bele Jézusnak sem volt pajesza se kippaja pedig zsidó rabbi volt. Sőt a haja is hosszú volt, pedig Pál szerint egy férfinek "szégyen ha hosszú hajat visel"
2021. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1.

Hát pl. a zsidók vagy a rasztafariánusok is tartják, azok is, akik ma élnek.


#2.

De akkor csak kóser ételeket lehet enni?


Egy keresztény emberre az Ószöv. mennyire vonatkozik? Vagy csak az Újszöv.? Mert az Újtestamentumban minden le van írva, ami az Ótestamentumba, csak a krisztusi tanokkal összeegyeztetve.

A papokon nem láttam eddig, de nem tudom, hogy bűn-e levágni vagy hogy van most akkor.

2021. jún. 23. 13:30
 5/17 A kérdező kommentje:

#3.

Nem volt rabbi. A rabbi szó a szemita nyelvekben (arab, héber, asszír stb.) azt jelenti, hogy: uram, úr stb. A farizeus zsidó rabbiknak éppen az volt a baja Jézussal, hogy úgy prédikál, sőt Isten fiának tartja magát, hogy nem is képzett rabbi.

2021. jún. 23. 13:32
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4: de te a keresztényekről tetted fel a kérdést, nem a zsidókról!
2021. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm a válaszokat!

Akkor ezek szerint nyugodtan le lehet vágni azt is.

2021. jún. 23. 13:49
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Mi ez itt, a középkor? :D Milyen kérdések vannak, te jó ég :D Ha az állna a Bibliaban, hogy 30 évesen gyújtsd fel magad, megtennéd?
2021. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 redstorm72 válasza:
100%

Én például mindig kopaszra vágatom a hajam, már ami megmaradt, mert már fiatalon megkopaszodtam a fejtetőmön és elég érdekesen néznék ki, hogy oldalt körben van hajam máshol meg nincs.


Bár érdekes hogy azért kerülnék a pokolra, mert levágtam a hajam :D

2021. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Állítólag a zsidóknak ez azért előírás, mert hagyomány és megmaradt. Elméletileg az volt eredetileg az oka, hogy a zsidó férfiak/fiúk (eredetileg közel-keleti nép) a sivatagi vándorlás alatt a füleiket a homokviharoktól. A nők a hosszú hajukat eltakarták még egy nagy kendővel is, szóval nekik nem volt eleve szükséges.
2021. jún. 23. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!