Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény férfiaknak/fiúkna...

A keresztény férfiaknak/fiúknak meg kell hagyni a hajuk és a szakálluk szélét (ha már van), azaz a pajeszt hajvágáskor?

Figyelt kérdés

Az Ószövetségben van egy olyan vers, ami ezt írja:


„Ne nyírjanak kopaszságot a fejükön, szakálluk szélét le ne messék, és a testükbe vágásokat ne vágjanak.” Ószöv., Mózes III. könyve, 21:5


A rasztafariánusok ezzel indokolják a raszta haj viseletét, szóval nem csak a zsidók tartják.


Muszlim és keresztény férfiakon még nem nagyon láttam.


Le fogom vágni a hajam és vallásosnak tartom magam és nem tudom, hogy akkor most hogy és mi van.



2021. jún. 23. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az Ószövetségben van egy olyan vers, ami ezt írja:


„Ne nyírjanak kopaszságot a fejükön, szakálluk szélét le ne messék, és a testükbe vágásokat ne vágjanak.” Ószöv., Mózes III. könyve, 21:5"


Az a vers (a kontextusban) az izraelitáknak szól, nem az egész emberiségnek. Az is benne van a Bibliában, hogy Isten azt parancsolja, hogy át kell kelni a Jordán folyón, ha arról nem gondolod, hogy neked szól, az előbbi versről miért?


"A rasztafariánusok ezzel indokolják a raszta haj viseletét, szóval nem csak a zsidók tartják."


A rasztafariánusok egy eretnek szekta.


"Muszlim és keresztény férfiakon még nem nagyon láttam."


A muszlimokat nem érdekli a Biblia, mert hiszik a Bibliát a keresztények és a zsidók átirták.


"Le fogom vágni a hajam és vallásosnak tartom magam és nem tudom, hogy akkor most hogy és mi van."


Nyugodtan vágasd le.

2021. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egy keresztény emberre az Ószöv. mennyire vonatkozik? Vagy csak az Újszöv.?"


Zsidók azért tartják ezeket be mert a talmudban ez van írva meg az összes szokasjog. Ami ugye rád nem tartozik keresztényként ha Te abban hiszel, hogy Isten Jézus által Új szövetséget kötött neked nem kell foglalkoznod a zsidók mit tartanak be és mit nem az Ószövetségből

2021. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Persze, keresztény vagyok és az Újszövetség, illetve Krisztus tanításaiban hiszek, csak megakadt a szemem azon, hogy más vallás is betartja, de ezek szerint a keresztényeknek semmi ilyesmit nem kell betartani.
2021. jún. 23. 14:53
 14/17 anonim ***** válasza:
93%
Azt tartasz be amit szeretnél azon van a hangsúly. Ha téged a pajesz vagy a körbemetélés vagy bármelyik ókori viselet úgy érzed közelebb visz Istenhez hát hajrá, de Jézus óta ezek már nem számítanak, Jézusnak te vagy a fontos nem ahogy kinézel
2021. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor én inkább meghagyom a zsidóknak, meg az eretnekeknek...


Képzelem milyen macerás lehet a pajeszt folyton göndöríteni, figyelni, hogy ne akadjon be stb.

A körülmetélésről pedig Pál apostol leírta, hogy a tévtanokkal és az eretnek gondolatokkal ellentétben felesleges és SEMMIT nem ér.


A pajeszon gondolkodtam, mert arról Pál nem írt.

2021. jún. 23. 15:50
 16/17 anonim ***** válasza:

5-ös

Érdekes mégis mesterként magyarázzák az Újszövetségben a rabbi-t.


A farizeusoknak az ürügy volt, hogy "hivatalosan" nem volt rabbi, de főleg az volt a bajuk, hogy mást tanított.

Az a tanitványai pedig mesterüknek tekintették, és rabbinak nevezték a tudása alapján.

2021. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16.

Persze, hiszen az Újszöv. görögül van, az Ószöv. meg héberül és vannak fordítási és nyelvi eltérések.

2021. jún. 24. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!