Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet a homoszexuális...

Hogyan lehet a homoszexuális hajlamot hatékonyan megszüntetni és a kívánatos állapotot reparálni?

Figyelt kérdés

Akárhány pszichológusnál voltam, azt mondták, hogy ahogy nem tudják a szemem színét megváltoztatni, úgy ezt sem.


A keresztény "szakértők" ezzel szemben azt hajtogatják folyamatosan, hogy ez nem determinált fiziológiailag, ez csak egy lelki diszpozíció, ami olyan könnyen elmúlik, mint amilyen könnyen létrejön.


Elolvastam a régi pszichológusok könyveit Edmund Berglertől Nicolosiig, akik a pszichomazochizmustól kezdődően a freudi elméletekig egymásnak ellentmondóan megmagyarázták, hogy ez hogyan alakul ki - csak megoldást nem nyújtottak.


Van-e valami megoldás keresztényeknél azon kívül, hogy "Hordozd a keresztedet. C'est la vie".



2021. jún. 25. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:

17


Köszi szépen, de nem vagyok zavart ember. Egy diplomás értelmiségi vagyok, saját értékrenndel és nézetekkel. Nyilvánvalóan mindkét félből hallottam indokokat és magyarázatokat, csak azután hoztam döntést. Amúgy sokkal inkább gondolom a vallásosokat zavartnak, hiszen az is egyfajta manipuláció, de ha belegondolunk, ez még rosszabb is mint az általad emelegetett meleg propaganda, hiszen sokkal jobban beleívódik az életbe.


Annak ellenére, hogy így látom, a melegfelvonulást pl értelmetlennek és feleslegesnek találom, hiszen rengeteg embernek okoznak ezzel kellemetlenséget a semmiért. Így az is megutálja őket aki amúgy toleráns lenne. Valamint nem rakok ki szivárványos képeket se, hogy ezzel nyomassam azt, hogy támogatom őket. Szimplán én így látom, hiszen egy társadalom részei vagyunk akár tetszik, akár nem. És ők semmivel sem kevesebbek mint te.


Egyébként másféle cikkeket is olvastam, nem csak a veleszületett részt. Azonban én ezek után még is úgy döntöttem, hogy ebben hiszek jobban. De nyilvánvalóan ezt senki se jelentheti ki 100%os biztonsággal, hiszen ha tudnánk miért van ez, akkor már valószínű meglenne oldva ez a kérdés. Valamint kétlem, hogy bármelyikünk is szakértője lenne a témának ezen a platformon.

2021. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
Én eszméletlenül fejlett elmével rendelkezem. Elértem azt, hogy bármilyen személyiségbe bele tudok szeretni. De a testemben is létező szexualitást még nekem sem.sikerült átírnom egy kicsit se.
2021. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
2021. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
2021. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 tgt ***** válasza:
A tudomány mai állása szerint a szexuális orientációt nem lehet megváltoztatni, sem fenyegetéssel, sem rábeszéléssel, sem démonűzéssel.
2021. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:

...pontosabban nem TUDJUK megváltoztatni.

Meg lehet változtatni, mert az agy felépítésétől függ.

De hogy hogyan...

2021. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
A tények szerint vannak, akiknél megváltozott a szexuális orientáció lelki sérülés, megrontás, erőszak stb. miatt homoszexuális irányba, illetve van, akiknél segítséggel heteroszexuális irányban változott.
2021. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 tgt ***** válasza:

Az úgynevezett reparatív terápia, amely a heteroszexuális orientáció kialakítását tűzi ki célul, nem működik. A világ tudományos szervezetei, köztük a Magyar Pszichológiai Társaság állásfoglalása szerint tudományosan megalapozatlan és káros.

Az pedig hatalmas ostobaság, hogy Bibliát olvasva és imádkozva ki lehet „gyógyulni” a homoszexualitásból. Nem lehet kigyógyulni, mert nem betegség. Hatalmas bűnt követnek el azok a keresztény közösségek, amelyek nem fogadják el a tagjaik szexuális orientációját, hanem különféle módszerekkel megpróbálják megváltoztatni azt. Az ilyen próbálkozások következményei a tönkrement életek és a tragédiák.

2021. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
A legtöbb keresztény közösség magát a homoszexualitást nem betegségnek tartja, hanem bűnnek a Szentírás alapján. Tény, hogy a keresztény közösségek többnyire nem fogadják el tagnak a homoszexuális életformát folytató embereket, de szerintem megváltoztatni sem akarják őket, mert csak Szent Lélek által tud változni a szexuális orientáció szerintük, ember által nem. Azt a személyt, aki azonban a hajlam ellenére nem éli meg a homoszexualitást, több keresztény közösség is elfogadja, mivel nem gyakorolja a bűnt, hanem a tisztaság szentségében él.
2021. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
Azért van néhány olyan EX meleg fiú, aki egy-egy lelkész közbenjárásával, Szent Lélek által hetero házasságban kötött ki végül, és teljesen jól van. Azoknak nehezebb "segíteni", akik már nagyon aktívan gyakorolják a homoszexualitást, akár azonos nemű párkapcsolatban élnek. Bár nekik nehezebb, ha meg akarnak változni heteroszexuálissá, erre is volt már több példa. Akik még nem nagyon éltek homoszexuális életet, inkább csak a hajlamot fedezték fel magukban, nekik könnyebb heteroszexuálissá válni. Hogy mindenkinek sikerül-e? Nem feltétlenül. Miért? Fogalmam sincs. Azonban nem szabad hazudni azokról, vagy elhallgattatni őket, hallgatni róluk, akik viszont homoszexuálisból igenis heteroszexuálisokká váltak.
2021. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!