Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikustól kérdezem! Mi a...

Katolikustól kérdezem! Mi a véleményetek, ki a bálványimádó? És mit gondoltok az aranyborjú jelenetről?

Figyelt kérdés

Illetve, miért kell Jézus helyett Mária közbenjáró? :.(


Egy az Isten, egy a közbenjáró, Jézus a Messiás.


Erre nagyon kíváncsi megint és még mindig.


2021. jún. 26. 23:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki hamis isteneket imád.
2021. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
1es a hamis Jézus kép minek számit? Csak mert az akkori Izrael területén nem voltak akkor sem fehér népek, mint amit szeretnénk hinni Jézusról.
2021. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%

Mitől lesz egy Jézus kép hamis?


Amúgy egy hamis Jézus kép minek számítana? Egy hamis Jézus képnek.

2021. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%
3azért hamis mivel tipikusan fehér embernek képzelik el, így vannak az ábrázolások az europai körökben. Hol ott az akkoriba ott élt emberek nem volt úgy mondottan, az europai minta szabvány szerint fehérek.
2021. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
És amikor Máriát istenití valami, hogy csodát tegyen?
2021. jún. 26. 23:49
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve hogy eleve nem tudni, hogy nézhetett ki, semmi hamis nincs ebben. Ő így képzeli el, ugyanarról a Jézusról van szó, mint a többi keresztény esetében.
2021. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

#4

Egyetlen korabeli ábrázolás se maradt fenn Jézusról, honnan tudod, hogy nézett ki?


"Illetve, miért kell Jézus helyett Mária közbenjáró? :.("

Mindenki lehet közbenjáró. Ha én imádkozom érted, hogy a Szentlélek világosítsa meg bűnös és sötét elméd, akkor én is közbenjáró vagyok. A Biblia is említ más közbenjárókat, például Mózest, néhány esetben angyalt is. Persze ezt az antikatolikus szektások tagadják, de világosan benne van:

"Én voltam abban az időben a közbenjáró, s a közvetítő az Úr között és közöttetek, hogy tolmácsoljam nektek az ő igéit, mert ti féltetek a tűztől, s nem mentetek fel a hegyre"


Sőt a Szentlélek is közben jár értünk az Újszövetség szerint. Érdekes, hogy sokan képesek ezt is tagadni :(


Jézus közbenjárása egészen más, pótolhatatlan és egyedi, mert Ő a megváltás által járt értünk közben.

2021. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
jezus feher szoke hosszuhaju kekszemu volt erre vannak megdonthetetlen bizonyitekok
2021. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

7es. Logika, ma elmész afrikába 1 törzshöz, mennyi az esélye hogy fehér embert látsz? Na ugyanez volt régen a Rómmai birodalomban, csak ott a kereskedők tettek meg nagyobb távokat de nem keveredtek. Magyarul nem lehetett Europai felmenőe Jézusnak.


6es akkor elképzelhetem én is feketén, vagy kínai felépitéssel bármi nemű Isten káromlás nélkül?

2021. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
8as, az europai bibliában, nagyon pártatlan.
2021. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!