Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Istenben, és abban,...

Ha hiszel Istenben, és abban, hogy mindenható, akkor miért gondolod, hogy megteremtette a melegeket azért, hogy gyűlölje őket?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne, ha valaki tudna ebben segíteni nekem. Ha Isten valóban mindenható, akkor miért teremtett olyan dolgot a földre, ami szerinte undorító, vagy nem való erre a világra? Ha nem mindenható, mert akarata ellenére is történnek dolgok, akkor viszont miért imádkozunk hozzá, miért istenítjük őt?
2021. júl. 5. 14:42
A kérdező szavazást indított:
Vallásos vagyok, nem szeretem a melegeket.
Nem vagy vallásos, de nem szeretem a melegeket.
Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben és nem szeretem a melegeket.
Vallásos vagyok, de nincs bajom a melegekkel.
Nem vagyok vallásos és nincs bajom a melegekkel.
Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben és nincs bajom a melegekkel.
36 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
75%
Kiegészítem a kérdést: ha csak egy adott vallás/felekezet juthat be a Mennybe, akkor miért teremt embereket olyan helyekre is, ahol viszont minden valószínűséggel nemolyan kultúrában fognak felnőni, ahol őt követik. Vagy ha például bennszülöttekről beszélünk, akkor valószínűleg tudomást sem fog szerezni róla. És akkor a melegekhez hasonlóan instant pokolra ítéltetik.
2021. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
2%

Ecsém, naponta ötször felteszitek ezt a kérdést. És ami még eredetibb, a választ nem fogadjátok el.

Röviden: a ratyik pszichés betegek, ha ratyi vagy, olvasd el ezt és gyógyulj meg:


[link]


Nagyon sajnálom a melegeket, a 90%-uk nem amolyan prájdos majom, hanem normális és szenvednek, hogy az ateisták eszközül használják őket


"Vagy ha például bennszülöttekről beszélünk, akkor valószínűleg tudomást sem fog szerezni róla. "

Milliárdszor megválaszoltuk. Amúgy te hallottál Jézusról, úgyhogy most magadat ítélted el, mert te így nem tértél meg. Azért az említett bennszülöttek lesznek ítéletkor a bíráid

2021. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy is azok nem melegek, hanem EMBEREK! Az ateisták elképesztően homofóbok
2021. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
85%
#3 ateista vagyok és nem vagyok homofób. ne általánosíts
2021. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
78%
Isten nem gyűlölközik.
2021. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
6%

"#3 ateista vagyok és nem vagyok homofób. ne általánosíts"

Tehát homofób. Amit műveltek világszinten ezekkel a szerencsétlenekkel, az undorító.

És ez valami új, hogy csak az ateisták általánosítanak? Én legalább alá is támasztottam, ti meg csak fröcsögtök.

Ti ateisták képesek vagytok a beteg transzvesztitákat beküldeni a kisgyerekekhez az óvodába, hogy mindenféle beteg dologot tanítsanak a kisgyerekeknek. Ezt még a normális melegek is elutasítják, csak ti nem bírtok magatokkal.

De igazad van, az ateista nem csak homofób, ti mindenkit utáltok, magatokat is és a saját gyermekeiteket is

2021. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
#6 az ateistákat, mit csoportot egyetlen dolog köti össze: a hit hiánya. semmi más. innentől kezdve butaság bármilyen más szempont alapján következtetéseket levonni. vannak homofób atestiák, és vannak nem homofób ateisták. vannak meleg és transz ateisták is. ez olyan mintha a barna hajú emberekről jelentenél ki bármi mást azok kívül hogy barna a hajuk. mivel a hajszín az egyetlen ami csoportosítja őket, ezért mást idekötni butaság. ateistáknál ugyanez a helyzet.
2021. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
73%

Te agyad az beteg az biztos.

Az ateizmust szokás szerint összemosod mindennel amit gyülölsz.

Fogd már fel végre,hogy az ateisták nem az ellenséged.Milliószámra vannak konzervatív ateisták is.

Amit állítasz az az,hogy aki nem vallaskárosult futóbolond mint te az meg akarja az óvodások nemét változtatni és megrontani őket.

2021. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

#2

Nem találtam ilyen kérdést, mivel nem nagyon szoktam garázdálkodni a vallási témákban. De igazad van, tényleg sokszor be lett dobva. Szóval bocsi mindenkitől, akinek unalmas.

Ettől függetlenül nem teljesen értem az érvelésed. Tehát csak azért, mert az interneten az olvasható, hogy ez egy betegség, ezért el is kell hinni? Számos olyan cikk olvasható (szintén pszichológusoktól, pszichiáterektől), amik az ellenkezőjét bizonyítják (és nem feltétlenül az öröklésben hisznek). Mi alapján tudod megítélni, hogy ez a cikk az igaz, az ezer másikkal szemben? Nem elképzelhető, hogy azért ilyen magas a siker rátája, mert azok az emberek fordulnak hozzá, akik egyébként sem melegek, hanem biszexuálisok, de annyira el vannak nyomva a környezetükben emiatt, hogy sikerül ignorálni a saját vágyaikat (esetleg maguknak is hazudnak róla)? Akiknek meg nem sikerül, azok tényleg melegek? Ha ez tényleg egy betegség, miért nem ír ki rá gyógyszert, mind ahogy manapság a legtöbb pszichés betegségre van? Miért nem írja, hogyan borul fel az agy kémiája, mint például egy skizofrén / depresszós / bármilyen egyéb pszichés betegségnél? Nekem ez a cikk nem tűnik hitelesnek, egyáltalán nem győzött meg, még akkor sem, ha hangzatos szavakat használ, mint "melegpropaganda", és társaik. Csakhogy haladni kellene a korral inkább, a hosszú kutatások után a világ szinte minden országában levették a betegségek listájáról, úgy gondolom, hogy nálunk jóval hozzáértőbb emberek döntöttek erről (jóval a melegpropaganda megjelenése előtt).


Illetve a sajnálatod marha leereszkedő, értem én, hogy mit akarsz mondani (vannak, akik ezeket a témákat meglovagolva, a jó ügy érdekében szeretnének befutni, haszonra szert tenni), de az én meleg ismerőseim inkább hálásak, amiért van, aki harcol a jogaikért. Szóval emiatt nem kell sajnálni őket.


#3

Így is érthető lett volna a kérdés: "Ha hiszel Istenben, és abban, hogy mindenható, akkor miért gondolod, hogy megteremtette a melegeket azért, hogy gyűlölje őket?" Mi a bajod ezzel a szóhasználattal, elmondanád? Nem ratyiztam például, ahogy egy kedves vallásos társad a feletted lévő kommentben megtette. Megfogalmazhattam volna máshogy is a kérdést, viszont ez egy elfogadott kifejezés, ami egyáltalán nem sértő (legalábbis az én meleg barátaim jobban szeretik, mint a homoszexuálist). Inkább érzem azt a kommented mögött, hogy kötekedni szerettél volna.


#6

Remélem, hogy csak trollkodsz itt, mert nagyon szánalmas a megnyilvánulásod, és nagyon tudatlan. Picit félek, hogy nem, de te vagy az ékes példája annak, amit a mostani kutatások igazolnak: minél kevesebb az IQ-ja valakinek, annál kevésbé elfogadó.


Egyébként megdöbbentő látni, hogy a vallásosok gyűlölködnek "ratyi", meg "ateisták mind szarok", míg pont azt remélné az ember, hogy a szeretet és elfogadás vezérli őket, és lehet értelmesen is beszélgetni. Szomorú vagyok, én a helyetekben szégyellném magam.

2021. júl. 5. 16:33
 10/58 anonim válasza:
ha isten akarta hogy kiírd ezt a kérdést vajon mi lehetett a célja?!
2021. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!