Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Istenben, és abban,...

Ha hiszel Istenben, és abban, hogy mindenható, akkor miért gondolod, hogy megteremtette a melegeket azért, hogy gyűlölje őket?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne, ha valaki tudna ebben segíteni nekem. Ha Isten valóban mindenható, akkor miért teremtett olyan dolgot a földre, ami szerinte undorító, vagy nem való erre a világra? Ha nem mindenható, mert akarata ellenére is történnek dolgok, akkor viszont miért imádkozunk hozzá, miért istenítjük őt?
2021. júl. 5. 14:42
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%

#25

"A homoszexuális hajlam önmagában még nem bűn, hanem egy sajnálatos betegség, ferde hajlam, deviancia, ahogy pedofília, nekrofília, zoofília és más nemi eltévelyedések. Isten egyáltalán nem gyűlöli a betegeket, de kétségtelen, hogy megengedi azokat, ahogy például a nyomorékokat sem gyűlöli, de tény, hogy vannak ilyenek.

A ferde hajlam azonban nem jogosít fel a kiélésére, a ferde hajlam kiélése már bűn. Isten a bűnt utálja és nem a bűnöst, a homoszexualitást és nem a homoszexuális embert."


Ha már a nyomorékokat hoztad példának, akkor szerinted a nyomorékság sem jogosít fel annak kiélésére? A nyomorékság sem bűn önmagában, csak az, ha a nyomorék ember kiéli a nyomorékságát?


"Én hiszek abban, hogy az őszinte istenhit segít elkerülni, elviselni vagy akár leküzdeni a különböző betegségeket a ferdehajlamot is beleértve."


Ezt a leküzdést hogyan gondoltad pontosabban? Úgy gondolod, hogy ha például te, ha elég jó sokáig mormolnád az imákat, akkor heteroból homová tudnád imádkozni magadat?

És szerinted ugyanez működne a myomorékoknál is? Ha eleget imádkoznának, akkor leküzdhetnék a nyomorékságukat?

2021. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 szp72 ***** válasza:
0%

@ "Ha már a nyomorékokat hoztad példának, akkor szerinted a nyomorékság sem jogosít fel annak kiélésére?"


A nyomorékság pusztán csak egy példa volt a betegségre, de természetesen más jellegű, mint a beteges irányultságok. Ugyebár nem nagyon vágyik senki se a nyomorékságra, de ha mégis, az valóban módfelett beteges, s nem jogosítja fel az önnyomorításra.


Aki gyerekekhez, állatokhoz, hullákhoz vonzódik szexuálisan az a többség megítélése szerint módfelett beteges, s eme hajlama nem jogosítja fel a kiélésre. A kereszténység szerint azonban a homoszexualitás is beteges, hiszen látnivalóan valami alapvetően fordítva van, mint a normális.


@ "Úgy gondolod, hogy ha például te, ha elég jó sokáig mormolnád az imákat, akkor heteroból homová tudnád imádkozni magadat?"


Vannak gyógyult homoszexuálisok. Az imádság ereje azonban nem igazán az időbeli hosszúságának, hanem inkább a hit nagyságának függvénye. Mindazonáltal az imáink nem mindig és főleg nem azonnal nyernek meghallgatást.


@ "És szerinted ugyanez működne a myomorékoknál is? Ha eleget imádkoznának, akkor leküzdhetnék a nyomorékságukat?"


Vannak csodák, bár kétségtelenül ritkán. A homoszexualitásból való gyógyuláshoz azonban sok esetben a kevésbé csodás terápiák is hasznosnak bizonyultak.

2021. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

"Aki gyerekekhez, állatokhoz, hullákhoz vonzódik szexuálisan az a többség megítélése szerint módfelett beteges, s eme hajlama nem jogosítja fel a kiélésre"

tudod miért? mert a másik fél nem tud beleegyezni. tehát erőszaknak számít. egy homoszexuális kapcsolat beleegyezésen alapul, ezért nem beteges és nem is büntetendő. elég ijesztő hogy ezt valaki nem látja át.


"Vannak gyógyult homoszexuálisok"

nincsenek. ahogy "gyógyult" balkezesek sincsenek. lehet egy életen át tettetni, de attól még meleg/bi az illető.

2021. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

"A nyomorékság pusztán csak egy példa volt a betegségre, de természetesen más jellegű, mint a beteges irányultságok."

Oké, de akkor meg miért irreleváns példát hozol fel, ha te is tudod, hogy nem jó példa? Olyan példát hozz, ami legalább jellegében hasonlít a homoszexualitáshoz, ha már mindenképpen betegségnek szándékozod beskatulyázni.


"Aki gyerekekhez, állatokhoz, hullákhoz vonzódik szexuálisan az a többség megítélése szerint módfelett beteges"

Azértvan így, mert a másik fél nem tud felelősen beleegyezni a dologba. A hulla nem tud döntést hozni, a kisgyerek még nem elég érett felelős döntés meghozatalára, az állat meg megint nem tud felelős döntést hozni. A homoszexualitásban melyik fél az, amelyik nem képes felelősen dönteni arról, hogy kivel szeretné élni az életét?


"Vannak gyógyult homoszexuálisok."

Én egyet sem ismerek. Honnan veszed, hogy vannak?


"Az imádság ereje azonban nem igazán az időbeli hosszúságának, hanem inkább a hit nagyságának függvénye. Mindazonáltal az imáink nem mindig és főleg nem azonnal nyernek meghallgatást."

Ez vili, és el is tudom fogadni hogy így van. Csak ez nem válasz a kérdésemre. NA kérdés az, hogy szerinted neked van elég erős hited ahhoz, hogy homoszexuálissá tudd imádkozni magad, ha nagyon akarnád?


"Vannak csodák, bár kétségtelenül ritkán."

Én nem tudok olyan esetről sem, amikor valakinek visszanőtt volna a karja vagy a lába ima hatására. Amik meg vannak, azokról meg rendre kiderült utólag, hogy szemfényvesztés volt, csak a show kedvéért csinálták az egészet.


"A homoszexualitásból való gyógyuláshoz azonban sok esetben a kevésbé csodás terápiák is hasznosnak bizonyultak."

Tehát akkor azt leszögezhetjük, hogy neked az az álláspontod, hogy ha elég erős hittel imádkozol, akkor simán homová tudnád imádkozni magad?

2021. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

akkor szexualis targyakat is bub haszbalni mert nem tudnak beleegyezni


ha egy allat nem egyezik bele miert bun? Es ha beleegyezik?

egy allat megiscsak felnott

es az allatokkal kozosules mindeg sokkal nepszerubb volt az emberiseg tortenelmeben

foleg azert mert remeltek sikerul keresztezniuk egymast

bika nagysagu ereju emberek jol jottek a piramisok epitesenel pl.

2021. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem akartam kisregenyt irni es nem is fogok

termeszetesen felreertheted kiforgathatod ugy ahogy akarod amit elobb irtam, de azt is megertheted belole amit en akartam kozolni vele es nem pedig ami kielegiti vagyaidat


Xy4

2021. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 szp72 ***** válasza:
23%

@ "tudod miért? mert a másik fél nem tud beleegyezni. tehát erőszaknak számít"


Nem attól lesz valami beteges vagy nem beteges, hogy alkalmaz-e erőszakot vagy sem. Ha valaki esetleg beleegyezik, hogy a holttestét szexuális célokra használják, ettől még a nekrofília perverz betegség marad. Van aki egy műanyag babába szerelmes és azután érez szexuális vonzalmat, nincs erőszak ott sem csak hatalmas deviancia.


@ "egy homoszexuális kapcsolat beleegyezésen alapul, ezért nem beteges és nem is büntetendő."


Egy prostituálttal való kapcsolat is beleegyezésen alapul, de a keresztény értékrend szerint mégis súlyos bűn.


@ "elég ijesztő hogy ezt valaki nem látja át."


Nekem mondjuk inkább az furcsa, ha valaki azt nem látja át azonnal, hogy a homoszexualitás esetében valami súlyosan és rendellenesen nyilvánvalóan fordítva van.


@ "nincsenek."


Nem tudom milyen alapon állítod ezt. Én mindenesetre elhiszem azok tanúságtételét, akik azt állítják, hogy kijöttek ebből.


@ "lehet egy életen át tettetni, de attól még meleg/bi az illető."


Bizonyára van ilyen is, de én mégsem vonom kétségbe sokak szavahihetőségét, sokkal inkább az LMBTQ propagandáét. Vannak ugyanis, akik nem tudnak és nem is akarnak változni, s ezért jobban esik kicsi lelküknek, ha azt hangoztatják, hogy nem is lehet, nem is szabad, és még senkinek sem sikerült.

2021. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

Közveszélyes Kontár!

A tárgyaknak nincsenek jogaik. Ha a tiéd egy tárgy, azt csinálsz vele amit akarsz.

2021. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 szp72 ***** válasza:

@ "Oké, de akkor meg miért irreleváns példát hozol fel, ha te is tudod, hogy nem jó példa?"


Amire példaként hoztam arra nagyon is jó volt. Isten ahogy megengedi a nyomorékságot úgy engedi meg a nemi eltévelyedést is. Mind a kettő súlyos betegség.


@ "Azértvan így, mert a másik fél nem tud felelősen beleegyezni a dologba."


A homoszexualitás valóban kevésbé beteges és kevésbé ártalmas, mint többi, de mégsem normális dologról van szó. Én őszintén csodálkozom ha valaki nem képes belátni, hogy a homoszexualitásban valami nincs teljesen rendjén.


@ "Én egyet sem ismerek. Honnan veszed, hogy vannak?"


A helyzet az, személyesen én sem. Olvastam róla, láttam-hallottam tanúságtételeket az interneten. Persze nem tudom ellenőrizni, hogy tényleg igazak-e, de hiszek nekik.


@ "Én nem tudok olyan esetről sem, amikor valakinek visszanőtt volna a karja vagy a lába ima hatására."


Sok rendkívüli csodás gyógyulásról hallani, ilyen végtag visszanövésről azt hiszem, még én sem olvastam.


@ "Amik meg vannak, azokról meg rendre kiderült utólag, hogy szemfényvesztés volt, csak a show kedvéért csinálták az egészet."


Bizonyára volt ilyen is, én mindenesetre hiszek a csodákban.


@ "ha elég erős hittel imádkozol, akkor simán homová tudnád imádkozni magad?"


Isten a hülyeséget és a bűnös kérést eleve nem hallgatja meg. De nagyon is el tudom képzelni, hogy valaki heteroból homoszexuálissá válik, talán könnyebben is, mint fordítva, ahogy például a kábítószerre is könnyebb rászokni, mint leszokni.

2021. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, hogy Isten mindeható, akkor valószínűleg a jövőt is látnia kellene. Akkor viszont miért teremti azokat az embereket, akikből gyilkosok, tolvajok stb. lesz? Mert elvileg Ő akkor eleve a pokolra ítéli őket... Vajon kedvtelésből? Vagy lehet az idő felett nem uralkodik?
2021. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!