Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Istenben, és abban,...

Ha hiszel Istenben, és abban, hogy mindenható, akkor miért gondolod, hogy megteremtette a melegeket azért, hogy gyűlölje őket?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne, ha valaki tudna ebben segíteni nekem. Ha Isten valóban mindenható, akkor miért teremtett olyan dolgot a földre, ami szerinte undorító, vagy nem való erre a világra? Ha nem mindenható, mert akarata ellenére is történnek dolgok, akkor viszont miért imádkozunk hozzá, miért istenítjük őt?
2021. júl. 5. 14:42
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg nyilván a tudósok, a pszichológusok és a szociológusok is mind hazudnak ebben a kérdésben, mert többségükben ők is azt az álláspontot képviselik, hogy a homoszexualitás nem betegség. Meg ugye az orvosok is mind hazudnak, leginkább ugyanezen álláspontot képviselik. Ja, és természetesen maguk a melegek, az összes meleg is, nyilván mind hazudik. Ja és az Öt kenyér vallási társulat is nyilván hazudik, és csak poénból jöttek létre, még véletlenül sem azért, mert ők képviselik azokat az embereket, akik a társadalmi és vallási megvetés és kirekesztés miatt nem elégíthetik ki az alapvető lelki spirituális igényeiket. És természetesen az összes olyan "átnevelőtábor" is mind hazudik, mint pl. az Exodus, akik 30 évnyi terápiás kezelés után sem tudtak egyetlen homoszexuálist sem átheteroszexualizálni.

Csak persze az a néhány névtelen internetes "tanúságtevő" nem hazudik, aki azt mondja, hogy meggyógyult a homoszexualitásból. Ők csak is igazat mondhatnak, szemben az orvosok, pszichológusok, pszichiáterek, szociológusok, terapeuták tömegével, a melegekkel, az Öt kenyérrel. Ugye?

2021. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

De akkor tudod mit? Legyen így. A melegség betegség. Pont ugyanannyira, mint a vallásosság. A vallás is egy elmebeli probléma, egy mentális torzulás az emberek egy részénél, ferde hajlam a hiszékenységre. Legalábbis ezt olvastam néhány névtelen internetes irományban, erről tettek a nyilakozók tanúságot. Akkor nyilván csak igaz lehet, ugye?

Szegény vallásosakat ki kéne gyógyítani ebből a fertelmes elhajlásukból... Nem tudom, talán valamilyen terápiát kellene alkalmazi rajtuk.

Természetesen, nekem nincs bajom a vallásos emberekkel, én szeretem őket, csak a vallásosságot gyűlölöm, meg azokat az embereket, akik engednek bűnös vágyaiknak és kiélik a vallásosságukat. Ezért akarom megszabadítani őket ebből a helytelen állapotukból, megmenteni őket a betegségükből.

Segíts nekem kérlek, veled mit kellene tennem, hogy kigyógyulj ebből a ronda metális kórból? Milyen terápia lenne hatásos ezen fertelmes állapotod javítására?

2021. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
A megváltó az konkrétan egy agytumor.
2021. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 szp72 ***** válasza:

@ "mert többségükben ők is azt az álláspontot képviselik, hogy a homoszexualitás nem betegség."


Egészségükre! Én nem tiltom meg senkinek, hogy homoszexuális legyen, azt sem, hogy normálisnak és csodaszépnek gondolja. Ez az úgynevezett többség egyébként a transzneműséget is törölte a betegséglistáról, márpedig az nekem ne mondjon semmit, aki a transzneműséget is normálisnak tartja. Ha az nem betegség, ha valaki férfi testben nőnek érzi magát, akkor vajon mi a betegség?


@ "Meg ugye az orvosok is mind hazudnak"


Egyáltalán nem mind, de akik letagadják a tényeket, a nem őket támogató eredményeket, azok igen. S olyanok is vannak, akik egyszerűen csak félnek és csöndben vannak, mert elveszíthetik az állásukat, ha szembe merészelnek menni a LMBTQ propagandával és az őket támogató liberális hatalommal.


@ "Ja, és természetesen maguk a melegek, az összes meleg is,"


Én megértem, ha az érintettek nem szeretik ha lebetegezik őket, bizonyára pedofilok és zoofilok is így vannak ezzel. Sok betegnek nincs betegség tudata és egyáltalán nem is akar meggyógyulni, ő dolguk. De azért olyanok is vannak, akik viszont szeretnének, s gonosz dolog megakadályozni őket ebben, ha van remény.


@ "Ja és az Öt kenyér vallási társulat is nyilván hazudik, és csak poénból jöttek létre, még véletlenül sem azért, mert ők képviselik azokat az embereket, akik a társadalmi és vallási megvetés és kirekesztés miatt nem elégíthetik ki az alapvető lelki spirituális igényeiket."


Az alapítóját Birtalan Balázst volt szerencsém személyesen is ismerni, akkor még nem tudtam az irányultságáról és papnak készült. Ugye ő tudomásom szerint végül elpártolt a keresztény hittől és úgy is halt meg, mert nyilván maga is rájött, hogy a keresztény hit és a homoszexuális életmód nem összeegyeztethető.


@ "És természetesen az összes olyan "átnevelőtábor" is mind hazudik, mint pl. az Exodus, akik 30 évnyi terápiás kezelés után sem tudtak egyetlen homoszexuálist sem átheteroszexualizálni."


Nem hinném, hogy hazudnak, elhiszem, hogy nekik egyetlen egyet sem sikerült. De Joseph Nicolosinak is hiszek, neki állítása szerint sikerült.


@ "De akkor tudod mit? Legyen így. A melegség betegség. Pont ugyanannyira, mint a vallásosság."


Van ilyen vélemény, és még csak azt sem mondhatnám, hogy teljesen indokolatlanul, mert szerintem is létezik beteges vallásosság. Engem azonban a homoszexuálisokkal ellentétben nem különösebben zavar, ha betegnek neveznek. Ha így gondolja, hát így gondolja, ha ezért nem jön nekem, nem köp le az utcán, és főleg eltűri a szerinte beteges vallásgyakorlatomat, akkor csak nevetek ezen.


@ "Szegény vallásosakat ki kéne gyógyítani ebből a fertelmes elhajlásukból."


Én nem akarok senkit sem kigyógyítani az akarata ellenére, ahogy remélem nekem is megadják ezt a lehetőséget.

2021. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoanalitikus kutatás a legnagyobb határozottsággal elítéli azt a felfogást, mely a homoszexuálisokat mint valami különös emberfajtát akarja a többi embertől különválasztani. Azáltal, hogy e módszer nem csak nyilvánvalóan mutatkozó, hanem egyéb nemi ingerületeket is tanulmányoz, felderíti, hogy minden emberben megvan a képesség az azonos nemű tárgyválasztásra, s e választás a tudattalanjában létre is jön. Mi több, azok a libidinózus érzelmek, melyek az embert a vele egynemű személyhez fűzik, nem kevésbé fontos tényezői a rendes lelki életnek, és még hatalmas rugói a lelki betegségeknek, mint a másik nemet illető érzelmek.
2021. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán nem mind, de akik letagadják a tényeket, a nem őket támogató eredményeket, azok igen. S olyanok is vannak, akik egyszerűen csak félnek és csöndben vannak, mert elveszíthetik az állásukat, ha szembe merészelnek menni a LMBTQ propagandával és az őket támogató liberális hatalommal."

Vajon miért derül ki a vallásosok jelentős hányadáról, hogy a vallásuk mellett mindenféle konteókban is hisznek, és üldözési mániájuk is van? Úgy látszik, ez a betegséged paranoiddá tesz, károsan hat rád, nagyon nem kellene kiélned.


"De Joseph Nicolosinak is hiszek, neki állítása szerint sikerült."

Arról a Joseph Nicolosiról beszélünk, aki leginkább az áltudományosnak minősített reparatív terápiát részesítette előnyben a melegek gyógyításához? Csak mellesleg megjegyezném, hogy az általa preferált terápiáról ez a pszichológusok kábé egybehangzó véleménye:

"A konverziós terápia minden formájához hasonlóan a reparatív terápia is tudománytalan, hibás feltételezéseken alapul, az általános orvosi és pszichológiai szakemberek ellenzik, és potenciálisan káros lehet a "betegekre"."

[link]

Hát, mindenesetre jó sok embernek nyomorította meg az életét ez a sarlatán.


"Engem azonban a homoszexuálisokkal ellentétben nem különösebben zavar, ha betegnek neveznek. Ha így gondolja, hát így gondolja, ha ezért nem jön nekem, nem köp le az utcán, és főleg eltűri a szerinte beteges vallásgyakorlatomat, akkor csak nevetek ezen."

Hát egyrészt az a meleg, akit nem úgy neveltek gyermekkorától kezdve, hogy a homoszexualitás betegség, az is csak nevet azon, ha betegnek nevezik, mert tudja hogy nem betegség. Te is csak azért nevetsz rajta, ha a vallásosságod miatt betegnek neveznek, mert nem ültették el benned még gyermekkorodban, hogy amit csinálsz az kóros, beteges, nem normális, undormányos dolog. Ha így tettek volna veled, akkor most nem nevetnél, hanem szoronganál, minden alkalommal, amikor a vallásod szóba jön, és egy darab szrnak éreznéd magad.

Másrészt, pontosan ez az, hogy senki se köp le, senki sem megy neked az utcán vagy bárhol, senki nem akarja úton-útfélen beléd beszélni hogy te egy nyomorult förmedvény vagy, az emberiség szégyene, és senki sem akar mindenféle kigyógyító terápiákra kötelezni, így persze hogy könnyen nevetgélsz.

2021. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 szp72 ***** válasza:
0%

@ "Vajon miért derül ki a vallásosok jelentős hányadáról, hogy a vallásuk mellett mindenféle konteókban is hisznek, és üldözési mániájuk is van?"


A helyzet az, hogy, akik képesek a transzneműségről is azt állítani, hogy az nem betegség, az nekem ne magyarázzon semmit. Az ilyenek tudományára és szavahihetőségére én személy szerint semmit sem adok.


@ "Arról a Joseph Nicolosiról beszélünk, aki leginkább az áltudományosnak minősített reparatív terápiát részesítette előnyben a melegek gyógyításához?"


Igen arról. Olvastad a könyvét? Magyarul is megjelent. Én az LMBTQ szakértőinek véleményére mint mondtam semmit nem adok.


@ "Hát, mindenesetre jó sok embernek nyomorította meg az életét ez a sarlatán."


Ismersz egyet is? Vagy csak hiszel LMBTQ állítólagos szakembereinek?


@ "Hát egyrészt az a meleg, akit nem úgy neveltek gyermekkorától kezdve, hogy a homoszexualitás betegség, az is csak nevet azon, ha betegnek nevezik, mert tudja hogy nem betegség."


Ebben van igazság. Valószínűleg a kecskefíliásoknak sem kéne nagyon szégyenkezniük, ha kellő megerősítést nyernének, hogy ez is teljen normális, csak egy kicsit más.


@ "Másrészt, pontosan ez az, hogy senki se köp le, senki sem megy neked az utcán vagy bárhol, senki nem akarja úton-útfélen beléd beszélni hogy te egy nyomorult förmedvény vagy, az emberiség szégyene,"


Ez persze igaz. És sajnálom ha valakinek homoszexuálisként ilyent kell megélnie. Én nem vagyok ilyen.


@ "és senki sem akar mindenféle kigyógyító terápiákra kötelezni, így persze hogy könnyen nevetgélsz."


Én ugyan a homoszexualitást nem tartom normálisnak, de senkit sem akarok kötelezni semmilyen terápiára, ugyanis akkor elve nem is működne. Az ilyen jellegű terápiák hatékonyságának fontos feltétele, hogy a beteg maga is akarjon meggyógyulni.

2021. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
100%
A gyűlölet egy mentális betegség. Csak nagyon primitív létformák képesek gyűköletre. Isten nem primitív.
2021. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!