Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszel Istenben, és abban,...

Ha hiszel Istenben, és abban, hogy mindenható, akkor miért gondolod, hogy megteremtette a melegeket azért, hogy gyűlölje őket?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne, ha valaki tudna ebben segíteni nekem. Ha Isten valóban mindenható, akkor miért teremtett olyan dolgot a földre, ami szerinte undorító, vagy nem való erre a világra? Ha nem mindenható, mert akarata ellenére is történnek dolgok, akkor viszont miért imádkozunk hozzá, miért istenítjük őt?
2021. júl. 5. 14:42
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
22%
Számos szenvedés és diszharmonia van a világon, nem minden Isten akaratából. Isten nem gyűlöli a melegeket. A melegség nem harmonikus, nincs meg az egymást kiegészítés, nem lehet gyerekük. De valamiért létezik. Rendszerhiba. Ez itt nem a gondtalan mennyország.
2021. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
90%

'Ti ateisták képesek vagytok a beteg transzvesztitákat beküldeni a kisgyerekekhez az óvodába, hogy mindenféle beteg dologot tanítsanak a kisgyerekeknek. Ezt még a normális melegek is elutasítják, csak ti nem bírtok magatokkal.


De igazad van, az ateista nem csak homofób, ti mindenkit utáltok, magatokat is és a saját gyermekeiteket is"


Ateista vagyok és ezt most személyes sértésként élem meg! Nem vagyok homofób, a gyerekemet elfogadásra tanítom, de ettől nem lesz meleg. A színesbőrüekről is tud, mégse akar az lenni. A transzfesztiták tényleg túlzás, nem engedném be őket óvódába, se iskolába.


Nem utálok mindenkit. Szeretem magamat, a családomat és a fiamat is. Ne általánosíts!


És elárulok egy titkot. Az ateista azt jelenti, hogy nem hisz Istenben. És nem azt, hogy LMBTQ prédikátor, mindenkit gyűlölő, eredendő gonosz.


28F

2021. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
9%

(1Mózes 1:27, 28) . . .Férfinak és nőnek teremtette őket. 28 Majd Isten megáldotta őket, és ezt mondta nekik: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, népesítsétek be a földet, . . .

Ezt áldja meg, ahogy olvassuk is.

A Másik amin jó lenne ha mélyen elgondolkodnának azok, akik a saját nemükhöz vonzódnak:

Ők is egy anyától, és egy apától származnak. Ha nem így lenne, akkor Ők most nem élnének. Tehát szükséges volt egy hím, és egy női ivarsejt.

Ők ebből a kapcsolatból vannak, aminek ellene mennek felnőtt korukra.

Aki ezzel szembe megy saját magának hazudik, és Istent is gyalázza, mivel ez összeegyeztethetetlen az élet szentségével.

2021. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
26%

Isten nem teremtett melegeket, ahogy olvashatjuk is. Valamint nem adott, vagy mondott áldást az ilyen dolgokra soha. Hogy ez kialakult, az sajnos a tökéletlenség, a rosszra való hajlam következménye. Ugyan olyan súlyú, mint a gyilkosságra való hajlam, az erkölcstelenségre való hajlam, stb.


Ezeket sem Isten teremtette, hanem az ember rossz gondolkodása és Isten elleni lázadása miatt alakult ki.

2021. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

#13

Kifejtenéd légyszíves, hogy mégis mi ezzel a baj?

A Föld már be lett népesítve, többen is vagyunk a kelleténél. Azért, mert valaki nem akar, vagy nem tud gyermeket vállalni, már nem is részesülhet Isten szeretetéből? Nem lehet, hogy a melegek pont Isten megoldása arra a helyzetre, hogy túlnépesedtünk, és rengeteg gyermek él árvaházban, borzalmas körülmények között? Illetve, az már elfogadott tudományos konszenzus, hogy a homoszexualitás nem választás kérdése. (Ezt a vallással is alá lehet támasztani, hiszen elvileg mi vagyunk azok, akik szabad akaratot kaptunk, mégis az állatvilágban is megtalálható a homoszexualitás. Ha választás kérdése lenne, akkor ez nem lehetne lehetséges.) Innentől kezdve, miért kell ezt üldözni? Mivel gyalázza meg azzal valaki Istent, ha saját neméhez vonzódik? Mi van azokkal, akik mondjuk betegség következtében meddők lettek? Azok is meggyalázzák Istent? Attól még, hogy valaki meleg, nem megy szembe a szüleivel, vagy az ő kapcsolatukkal. Egyszerűen csak ő nem képes egy ellenkező neműbe beleszeretni, de nem kezdik el gyűlölni a heterókat és ellenkampányt indítani feléjük, meg megpróbálni "átnevelni" őket. Rengeteg meleg barátom van, mégsem hallottam soha olyat tőlük, hogy "mocskos heterok", vagy bármi hasonló. Szóval azt a részt sem értem, hogyan mennek szembe ezzel.


#14

Miért gondolod úgy, amiket írtál?

(Nem tudom, hogy olvastad-e a kommentem nem neked címzett részét, ezért ismétlem csak magam:)

Ha az emberi gondolkodás, és Isten elleni lázadás miatt alakult ki, akkor miért fordul elő az állatvilágban? Ha csak nekünk van szabad akaratunk, és ebben vagyunk többek Isten szemében, akkor ez mégsem lehet választás kérdése, nem? Mert ha az lenne, akkor ez nem lehetne fellelhető a természetben. Vagy úgy kell értelmezni, hogy egy meleg császárpingvin gonosz, és Isten ellen lázad? (Bocsánat, ha kicsit pikírt vagyok, de tényleg szeretném érteni.)

Illetve úgy gondolod, hogy ha valaki - önkéntlenül - szerelmes lesz egy azonos nemű emberbe, azzal ugyanakkora bűnt követ el, mintha csecsemőket gyilkolna? Ha igen, nem tartod furcsának, hogy a törvény ezt nem így gondolja? Hogy míg egyes helyeken akár halálbüntetés is jár a gyilkosságokért, úgy a világ legtöbb országában szabadon szerethetünk, akit szeretnénk? Miért érzed (ha tényleg annak érzed, és nem csak félre értettem a mondatod) ugyanolyan súlyúnak a kettőt? Ha nekem lenne egy lányom, és valaki megölné, akkor sokkal rosszabb lenne számomra, mintha szerelmes levelet kapna egy azonos nemű társától. Illetve, ha a vallás mégis ugyanolyan bűnnek gondolná, miért nincs benne a tízparancsolatban? Miért gondolja úgy a pápa, hogy el lehet (kell?) fogadni a szivárványcsaládokat?

2021. júl. 5. 19:18
 16/58 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező

13. vagyok.


Az általad említettek nem felelnek meg a valóságnak. A Föld először is nincs "benépesítve" mivel 50x ennyien ha nem többen elférnének a Földön.

Jelenleg az egyenlőtlen elosztás miatt tűnik túlnépesedésnek, ami a Kapzsiság eredménye is.

Hogy árva házak vannak, vagy a túlnépesedéssel magyarázod az állításodat, az azt mutatja, hogy nem ismered sem Istent így a szándékát sem.

Ezekből látható, hogy nem Isten uralma alatt élünk most még, mert e világnak jelenleg Sátán az uralkodója, ahogy maga Jézus is megmondta.

Isten pedig nem a természetellenességgel oldja meg a szaporodás megállítását, hanem természetes módon, pl nem lesz nemző képesek.


A másik felvetésedre is írtam korábban választ.

[link]

"Figyelembe véve viszont az ember bonyolult pszichoszociális életét, téves következtetésre jut, aki modellként kívánja használni az állati viselkedésben megfigyelt folyamatokat az emberi társas élet értelmezésében."

2021. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelembe véve viszont az ember bonyolult pszichoszociális életét, téves következtetésre jut, aki modellként kívánja használni az állati viselkedésben megfigyelt folyamatokat az emberi társas élet értelmezésében."

szerencsére mi viszonylag ritkán eszünk ürükéket vagy a saját gyerekeinket. a link amúgy nem működik, a linkelt cikk már nem létezik

2021. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:

#Nonprofit


Igen, utána felfedeztem, hogy ezek a te kommentjeid voltak, bocsi, amiért először nem tűnt fel.


A föld benépesítést nem úgy értettem, hogy már minden élhető négyzetcentimétert magunkévá tettünk, hanem sokkal inkább úgy, hogy túlnépesedtünk. Értve ezalatt, hogy az élelemből, vízből, nem megújuló energiaforrásokból nagyon sokat fogyasztunk - vannak, akik nélkülöznek is ezekből -, fajokat írtunk ki, mert elvesszük az életterüket, és folyamatosan, tömegesen, nagy tempóban pusztítjuk a Földet.

Erősen kétlem, hogy Isten úgy értette a Föld benépesítést, hogy zsigereljük ki teljesen, és minden más lényt leigázva, csak nekünk legyen területünk rajta. De igazad van, nem értem Istent, és nem ismerem a szándékait. Azért azon csodálkozom, hogy egyesek igen (/úgy vélik, hogy igen).


A másik felvetésemre nem válasz, amit írtál. Az volt a kérdésem, hogy hogyan írhatsz olyat, hogy a homoszexualitás választás kérdése, mikor elvileg csak mi rendelkezünk szabad akarattal, tehát ha az választás kérdése lenne, akkor nem fordulhatna elő az állatvilágban. Ha pedig nem választás kérdése, akkor Isten teremtette, és akkor kár ellene ágálni. Erre egyáltalán nem válasz az, amit most idéztél.


Ahogy arra sem válaszoltál, és tényleg érdekelne, hogy ezek szerint egy meddő ember nem részesülhet Isten szeretetében? Illetve, igazat megvallva a kérdéseim nagy részére nem kaptam választ egyébként tőled. Pedig tényleg szeretném megérteni ezt az álláspontot is, felfedezni benne valami logikát, vagy nem is tudom, tényleg bármit, ami érthetővé teszi a számomra, miért gondolják úgy egyesek, hogy másik nemhez vonzódni bűn.


De az eddigiek alapján ezt a vallásos oldalt úgy tudom csak elkönyvelni, hogy mivel egy több ezer éves műben ez szerepel, ezért ez bűn, és kész. Ami roppant szomorú. Főleg azért, mert a mai világban szinte senki nem él teljesen erkölcsös életet, de ezt az egyet - amiről nem is esett olyan sok szó a Bibliában -, azért fel lehet emlegetni, és gyűlöletre ad okot egyesekben.

2021. júl. 5. 22:37
 19/58 anonim ***** válasza:
0%

Te egyenlőséget akarsz húzni Isten törvénye, és az emberek által hozott törvények között?

Az emberi törvények nincsenek teljesen összhangban az Isten által hozott törvényekkel, ellenben nem így nézne ki a világ.

A Tíz parancsolatban nincs szó szerint benne. De tartalmazza az Istenhez és a törvényeihez való alkalmazkodás kötelességét megalkuvás nélkül, és az iránta érzett teljes lelkű szeretünk.


Egyébként pedig nem pusztította volna el Szomoma, és Gomorra városát, amivel nyomatékosította mély undorát, utálatát és gyűlöletét.

Ha megfigyeled, azokat a városokat vagy országokat is elpusztította, ahol paráznaság, bálványimádat, vagy Isten törvénye elleni események voltak.

akár a népéhez tartozott, akár nem.

Ebből is látható, hogy a halálos bűnök között nincs különbség, ugyan azt a büntetést kapja.

A homoszexualítás ugyan úgy az élet szentségét mocskolja be, mint a gyermek, vagy ember életek kioltása, és ebbe az erkölcstelenségek összes lehetőségét is magában foglalja: mint a paráznaság a lopás, gyilkosság, spiritizmus, stb.

2021. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
0%

Nem az embert kell gyűlölni, hanem a helytelen tetteit.

A Bibliát pedig Isten íratta le a választottjaival.

Ha Te nem Isten szavaként fogadod el, akkor mi alapján tudod meg, hogy Isten mit vár el az emberektől?

Minden információt amit leírtál, mindenki a Bibliából szerezte, és elfogadja. DE szelektálás zajlik.

Ha valami nem tetszik akkor "régi könyvként" emlegetik, amit csupán emberek írtak. Ha valami tetszik akkor érdekes módon elfogadják mint Isten szavát.

Nézd kedves kérdező. Úgy élj ahogy akarsz. Ahogy említetted, szabad akaratod van Istennel vagy Nélküle élni.

Ha valaki szereti az életet, akkor nem dobja el, mert vannak tökéletlen dolgai, hanem erőfeszítéseket tesz, és változtat.

Ahogy tették ezt Jézus idejében is.

akik meg nem értettek egyet Jézussal, azok meg megölték.

2021. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!