Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Isten...

Mi a véleményetek Isten személyiségéről? Hogy lehet egyszerre a jóság és a szeretet istene, de mégis kegyetlen?

Figyelt kérdés

2021. júl. 6. 13:26
1 2
 11/18 KZitus ***** válasza:
0%

„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai” Ézsaiás 48:17, 18.

Egy kegyetlen Isten kérleli így az ember-gyermekeit? nem inkább alig várja, adjunk okot (az engedelmességgel) neki, hogy megáldhassa az életünket.

2021. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Hatalmas az Úr, végtelen az Ő szeretete!!! ...... ööö, kivéve amikor gyerekeket tépetett szét medvékkel!


De van egy-két elmebeteg aki még ezt is meg tudja magyarázni.

2021. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Biztos hogy belátásunk van Isten tervébe?

A jó és a rossz cimkéket rakjuk a dolgokra,miközben nem látjuk be az egészet.

Ez csak a saját véleményem,de szerintem ahogy bölcsebbé válik az ember az útján,félve használja a jó és a rossz cimkéket.

Ahogy egy erős ember a súlyzót felkapja,nem arról árulkodik az arca hogy ő abban pillanatban nagyon boldog,de ettől a gyakorlattól erősebbé válik.

A megmérettetése idején a verseny közben sem fog úgy tűnni mint aki fergetegesen jó hangulatban van.

Azonban amikor az érmet a nyakába akasztják,értelmet nyer a sok szenvedés számára.

2021. júl. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 ezt mondd el azoknak is akik rákkal születnek
2021. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bocsánat, hogy csak most reagálok.

#2 pont ez az ellentét lényege, feltételezünk tulajdonságokat, például, hogy szerető, és ez abszolút tulajdonság, feltételezzük, hogy mindez igaz, viszont közben vannak dolgok, amik ebbe nem férnek bele. Istennek magának is vannak olyan tettei, amik nem tűnnek szeretetteljesnek. Pl kiírtani egy egész várost. És ha minden rossz Isten hiánya, akkor Isten saját tette Isten hiánya? Na ennek meg pláne nincs értelme.

#5 én is kíváncsi vagyok, de nem pont csak erre az egyre gondoltam.

#8 ez is egy opció, de az ellentének az a megoldása érdekelne, ami feltételezi, hogy létezik.

#10 egy szóval nem mondtam, hogy Istennel van a probléma. Nem vagyok sem Sámuel, sem Izsák sem Ábrahám. Én csak szeretek a bennem felmerülő ellentétekről gondolkodni. Ahogy nem célszerű csak bemagolni a leckét, hanem a megértésnek van értelme, úgy ebben sincs értelme annak, ha valaki valamit csak vakon elhisz. Vagy talán Istent zavarja, ha az ember próbál gondolkodni és megérteni a dolgokat? Engem az se zavar, ha Isten kegyetlen, én csak az ellentét feloldására vagyok kíváncsi.

A végéhez azt szeretném még hozzáfűzni, hogy a kegyetlenség és az igazságosság nem egymás ellentéte, kegyetlenül is lehet igazságot szolgáltatni. Egyébként amit itt a végén írsz eléggé fenyegető hangvételű. Aki végtelenül szerető és türelmes, az miért fenyegetőzik?

#11 én azért nem mondtam, hogy soha nem akar jót.

#12 pont, hogy a kereszténységnek van egy nagyon szilárd képe arról, hogy mi rossz és mi jó, szerintem pont erre nem jellemző, hogy elmosódna a határ a kettő között.

A kegyetlenség alatt mégcsak nem is a megpróbáltatásokra gondoltam, hanem arra, hogy elpusztította az embereket, hogy örök pokollal fenyeget, ha a te értékrended nem egyezik az övével. Ha Isten csak jót akarsz, akkor ha te ezt nem fogadod el, akkor csak tudomásul veszi, nem bűntet meg érte örökre szólóan. Az örök büntetés semmi jót nem szolgál, tanulni se lehet belőle, a változásnak is elvágja minden esélyét, ennek mi értelme? Elég sok kérdés felmerül Isten döntéseivel kapcsolatban, ha valaki belegondol, de persze az a válasz mindenre, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek...

Az a baj ezzel az egésszel, hogy minden kor ráformálta Isten képét a saját társadalmának nézeteire. És mivel ezek változnak, Isten képe is változott, de ugyanakkor Istenről feltételezzük, hogy tökéletes, így nem változik. Ez pedig egy ellentétet szül, amire nem tudom van e logikus megoldás.

2021. júl. 7. 22:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Minden személyiségi jegy maximálisan van benne.

Képzeld el, hogy tudod, hogy a kutyádnak le kell vágni a lábát, hogy ne kínok közt lassan haljon meg. Te is megtennéd nem? Így sokkal kevésbé szenved. Kegyetlen lennél ettől?

2021. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Isten nem kegyetlen igazságos, szerető, olykor fenyítő, irgalmas, gondoskodó tűrő: magyarul Tökéletes. Valószínűleg olyan Bibliai eseményekre gondolsz, amelyekben Isten igazságot szolgáltat, még ha egy kicsit keménynek tűnik is
2022. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló valószínűleg végig sem olvasta a történetet! Azután halnak meg a gyerekek miután csúfot űztek Isten egyik emberéből, de ajánlom, hogy elolvasd! Legalább tájékozottabb leszel egy kicsit!


,,Egy elmebeteg aki szerint hatalmas az Úr, és végtelen az ő szeretete"

2022. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!