Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Biblia Isten szava,...

Ha a Biblia Isten szava, akkor hogy lehet az, hogy a Jehova tanúi és az adventisták is a felekezetükre vonatkozó jövendölést olvasnak ki belőle, úgy, hogy egyik felekezet sem az Isten kíválasztottja?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy Isten szavából olyan felekezetek is igazolni tudják magukat, akiket nem is Isten hívott el?
2021. júl. 22. 13:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
*evolúciót
2021. júl. 22. 23:26
 12/20 anonim ***** válasza:
Mivel mindenki abban hisz amiben akar. Jézus megmondta, Isten országa olyan, mint egy háló amit kivetnek és mindenféle hal beleakadt. Majd az ítéletkor kész kiválogatva, hogy az a hal milyen volt.
2021. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen makacsul ragaszkodik a cselekedet üdvözítőségébe, mert mivel ők nem ismerik a kegyelmet, úgy Istentől is azt várják el, hogy ne kegyelemből történjen az üdvösség, hanem tegyen hozzá ezt-azt, mint kritériumot és ők e szerint is élnek.
2021. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Ennek ellenére nem igazán értem, hogy ha a Biblia valóban Istentől származik, akkor hogy tudnak olyan felekezetek kiolvasni magukra vonatkozóan olyan "jövendöléseket", ami tévedés. És ez még semmi, ugyanis az összes keresztény felekezet megtalálja benne a maga tanítását..."


Első vagyok. Erre már válaszoltam az elsőben. A trükk az, hogy a páli teológiát valahogy mellőzzék, és akkor lehet saját teológiai magyarázatot használni. Adventistáknál tudod volt a szombatiskola. Arra egész héten készülsz, minden napra van tanagyag, amiben Ellen White-ot kell olvasni. Én rövid idő alatt arra lettem figyelmes, hogy emiatt nincs időm olvasni a Bibliát és így esélyem sem volt mélyrehatóan olvasni és értelmezni Pál alapozó leveleit, a Római a Galata és a Korintus1-et.

Tanító voltál és nem jöttél rá ezekre magadtól? Furcsa. Akkor te tényleg nem voltál az ige elkötelezettje, nem volt a szíved sosem Jézusé


"Nem értem, Isten (ha létezik) miért nem leplezi le ezeket a felekezeteket."

Ez nem így működik. Mindenki kapott logikai analizáló agyat, lehet használni. Én is hamar kiszúrtam, h az adventizmussal baj van

2021. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A Jehova tanúi egy saját Bibliát használnak amit átirtak úgy, hogy bele lehessen magyarázni amikben hisznek.
2021. júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

"a fenti két felekezet pl. tagadja az evolóciót"

Ez miért probléma? A normális hívő hitből tagadja az evolúciót, a normális tudós pedig "tudományból" tagadja az evolúciót. Én hitből és természettudományból is tagadom, mert marhaság

2021. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"A normális hívő hitből tagadja az evolúciót..."


Akkor csak a Jehova tanúi a normális hívők. Ja várj, ti ezt is gondoljátok. xDDDD

2021. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%

"Akkor csak a Jehova tanúi a normális hívők. Ja várj, ti ezt is gondoljátok. xDDDD"


Igen, itt a GYAK-on a logikus gondolkodás ritka, ezt sikerült bemutatnod. Segítek: minden normális hívő tagadja az evolúciót, de nem minden evolúciótagadó hívő normális hívő. Tudod, nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar. Ja várj, ehhez is gondolkodni kellene! Akkor felejtsd el. Vigyorogj tovább, és nyomasd az bölcsességeid továbbra is! Bocsi, h megzavartalak!

2021. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
9%
Igen, minden normális hívő nevét az evolúció bárgyú meséjén, ami jó kapaszkodó azoknak, akik nem akarnak megtérni. Ez van. 🤷
2021. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elen White könyveit veszik alapul aki egy csaló volt a Bibliahoz kb semmi közük, nekik Elen nőver az Isten.

Amúgy ő lopta a profeciakat egy afrikai emberkétől.

2022. okt. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!