Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként te hogyan...

Keresztényként te hogyan viselkednél ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok és a kérdésemre keresztényektől várnék választ. Keresztényként hogyan viselkednétek egy nárcisztikus emberrel, aki sokszor okozott nektek fájdalmat, akár közvetlenül, akár közvetetten?

Például valakin keresztül megismertétek és úgy, vagy közvetlen ismerősként, haverként.

Az olyan emberekre gondolok, akik önteltek, szeretik, ha dicsérik őket, másokat viszont alig dicsérnek, vagy csak ha érdekük kívánja, nem figyelnek mások érzéseire, úgy érzik, nekik mindent szabad, soha nem kérnek bocsánatot, még akkor se ha tudják, hogy lenne miért, megharagszanak a teljesen jogos kritikákra is, kihasználnak embereket és persze sokan rajonganak értük, pedig nem is érdemlik meg.

Ti keresztényként ti elmondanátok neki, hogy milyen bunkó és amúgy nem is olyan zseni, mint azt hiszi magáról (persze illedelmesen), vagy nem próbálnátok meg felvilágosítani sem őt, sem mást, hadd legyen olyan, amilyen és hadd rajongjanak érte?


Szerintetek melyik a helyesebb?



2021. aug. 9. 17:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg imádkozni, hogy legyen erőd elmondani, segíteni neki ebben vagy szimplán csak azért, hogy eljusson a felismerésig, hogy nem körülötte forog minden. Nekem is volt már ilyennel tapasztalatom, nagyon próbálkoztam segíteni, de ha nem tesz még semmit, hogy változzon, akkor szerintem hanyagold. Tudom, hogy könnyű mondani, de ne legyen benned gyűlölet iránta (bármennyire is jogos), mert a harag csak téged fog felemészteni.
2021. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!