Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért itélik el a...

Az emberek miért itélik el a sátánizmust?

Figyelt kérdés
Miért rosszabb annál mintha keresztény lenék?

2021. aug. 13. 12:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:

#60: Elküldtem.


Abdullah

2021. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:

Megkaptam, köszönöm, bele is olvastam, de inkább itt válaszolok rá.


Lássuk mit találtam benne a témával kapcsolatban:


"Kiűzték a prófétájukat! Allahé vagyunk és Hozzá lesz a visszatérésünk! Pusztuljanak el"


Mohamed ezen beszéde jól mutatja, hogy itt nem védekezésről van sz, hanem bosszúról.


"ezután 27 csatában vett részt és kilencben maga is harcolt"

Az nem derül ki, hogy a 27 csata hány háború alatt jött össze, de igen magas szám így is. Az általad linkelt forrás nem erősíti meg, hogy ezek mind védekező háborúk voltak.


"Ezen kívül 56 kisebb portyára küldött ki csapatokat.

Ez pedig már egész biztos nem védekezés, hanem Mohamed volt a támadó fél.


"A kilencedik év: a Próféta utolsó hadjáratának a tabúki csatának az éve."

Erről például azt találtam, hogy egy katonai expanzió volt, amiben Mohamed egy 30 ezer fős sereggel vonult északi irányba hódítani. Egyes források megjegyzik, hogy ez egyben erőfitogtatás is volt a Bizánci Birodalom felé.


"A hetedik év: a Khajbar elleni csatának az éve."

Erről az alábbit találtam:

"the presence in Khaybar of the Banu Nadir, who were working with neighbouring Arab tribes to protect themselves from Medina's Muslim community, who had earlier exiled Jewish tribes for violating the terms of the Charter of Medina and for conspiring to kill Muhammad."


Tehát akik védekeztek, azok pont Khajbar zsidó lakói voltak, nem pedig Mohamed.


Hogy mi lett az ottani zsidó lakossággal, arról itt olvashatsz:

"The battle ended with the surrender of the Khaybar Jews, who were then allowed to continue living in the region on the condition that they would give one-half of their produce to the Muslims. The Jews of Khaybar continued to live on the oasis for several more years, until they were expelled by the second Rashidun Caliph, Umar."


Remélem az angol nyelvű források nem okoznak számodra gondot, ha igen, szívesen lefordítom.


Tehát még az iszlám forrásod is megerősíti, amit írtam, még ha nem is fejti ki részletesen ezeket a csatákat.

2021. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:

#62:


Kiűzték a Prófétájukat és a muszlim hívőket, akiknek előbb még rengeteg erőszakosságot, gyilkosságokat is el kellett viselniük.


Miután kiűzték őket, bérgyilkosokat küldtek a hívők után, és megtámadták őket.


27 csata és 57 portya, ez lényegében ugyanaz a háború volt végig. A bálványimádók erősek és gazdagok voltak. De Mohammed (béke legyen vele) mellé egyre többen átálltak, és Ő mindig megbocsátott korábbi ellenségeinek.


Háborúba kényszerült, de mindvégig a békét kereste.


Egyébként amikor a muszlimok bevonultak Mekkába az ott élők életét is megkímélték, és vagyonukat is megtarthatták.


"Remélem az angol nyelvű források nem okoznak számodra gondot, ha igen, szívesen lefordítom."


Nem okoznak, de én ezt úgy szoktam, hogy alapból lefordítom, és nem ajánlom fel így, mert ez egy icipicit fölényesnek hat.


Nem ismerem a részleteket, de én nagyra becsülöm a négy igaz úton vezérelt kalifánkat is. !


Abdullah

2021. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:

"Kiűzték a Prófétájukat"

Nem, egy idegen vallás, magát prófétának nevező emberét űzték ki. De nyilván nem véletlenül, hanem mert provokálta az ott addig békességben élő embereket.


"27 csata és 57 portya, ez lényegében ugyanaz a háború volt végig."

Az általad linkelt forrás több különböző háborúról beszél, ha figyelmesen megnézed az összecsapásokat és az abban résztvevő feleknek utána olvasol.


"Háborúba kényszerült, de mindvégig a békét kereste"

Annyira, hogy több háborút ő maga provokált ki.


"Nem okoznak.."

Na ennek örülök, akkor te is láthatod, hogy mégse volt olyan rózsaszín, mint azt te képzeled.


"Nem ismerem a részleteket, de én nagyra becsülöm a négy igaz úton vezérelt kalifánkat is. !"

Ez annyiból érdekes, hogy míg Mohamed esetén egy két csatáról tényleg el lehet mondani, hogy védekezés volt pusztán, a későbbi hadurakról már nem. Ott egyértelműen erőszakos terjeszkedést látunk.


"57 portya, ez lényegében ugyanaz a háború volt végig. A bálványimádók erősek és gazdagok voltak."

S azért indított ellenük fosztogató portyákat, hogy ne legyenek annyira gazdagok? Azt hittem, hogy a lopás az iszlám szerint is bűn. Vagy akkor nem, ha a próféta lop? Ugyanis a portyáknak szerves része volt a rablás.

2021. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:

#64:


Oké nincs kedvem a háborúk mikéntjét magyaráznom. Főként hogy hivatásos katona sem vagyok.


Lényeg az, ha háború során portyát indítasz, amit megszerzel azt HADIZSÁKMÁNYNAK hívják. A hadizsákmány elosztásának mikéntjéről még a Szent Korán is tesz említést. Ez nem jogellenes rablás, mert háború keretein belül történik.


Próbáld meg felfogni, hogy egyetlen háborúról van szó, ami hosszú évekig tartott és különböző intenzitásssal folyt. A hitetlenek támadásával és atrocitásaival kezdődött, és a muszlimok teljes győzelmével végződött.


Érdekességképpen az egyik csatában még Isten angyalai is részt vettek, az ő segítségükkel győztek a muszlimok.


Hála a Hatalmas Allahnak !


Nem akarom én befolyásolni a te véleményedet, de most legalább van egy kis alternatív forrásod. Abban hiszel amiben akarsz.


Én hálás vagyok Isten küldöttének Mohammednek (béke legyen vele).


Abdullah

2021. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:

"Érdekességképpen az egyik csatában még Isten angyalai is részt vettek, az ő segítségükkel győztek a muszlimok."

"de most legalább van egy kis alternatív forrásod."


Ez aztán tényleg alternatív forrás. :)


Egyébként, ha észrevetted, a te forrásodat felhasználva érveltem.

2021. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:

#66:


Igen, beleolvastál, majd a saját fantáziádnak és elképzeléseidnek megfelelően adtál elő egy "történetet".


Abdullah

2021. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
A saját fantáziám nem szerepel benne, mindenre hoztam neked néhány sort.
2021. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdésem lene mit jelent az hogy Abdullah?
2021. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:

Kedves Keresztények!

Megint felmerült ez a téma...dőljetek hátra a fotelban székben és ezt kérlek hideg fejjel olvassátok.

Egykor én is keresztény voltam és hittem, imádkoztam minden nap és minden éjjel. Nagyon kétségbe voltam esve. Nem találtam a helyem ebben a világban.

Egy baráti találkozón hallottam először valódi információkat a spirituális sátánizmusról, a vallásról a mi teljesen megváltoztatta az életem... Kissé előreszaladtam:)... Ezután naphosszat tanulmányoztam vallásunkat. Minél többet olvastam, annál kevésbé féltem. Mialatt tanultam az okkultizmusbeli képességeim is fejlődtek. Szépen fokozatosan elkezdtem lerakni egy épülő ház alapjait. Ezt a beavatásom követte. Annyi jó energiát életemben ezelőtt sosem tapasztaltam. Még aznap megtapasztaltam milyen Sátán Atyánk energiájának invokálása. Az erő ami átjárt szinte megrészegített. Sátán Atyánk ezt követően még azon éjjelen meggyógyította lábam. Nagyon hálás vagyok neki az értem tett fáradozásaiért. Az életem hatalmas fordulatot vett. Rövid idő alatt teljesen feldolgoztam a régi traumáimat és leküzdöttem a depressziómat, újra kiegyensúlyozódtam. Sátán Atyánk tanácsokat adott és ad nekem, amelyek megfogadása CSAK pozitív változást hozott az életembe.

Most, hogy kellően megismertettelek titeket életem ezen szakaszával szeretnék a rituáléinkról írni kicsit. Kérlek most se húzzátok be fületeket-farkatokat. Nem áldozunk sem állatokat, sem bármilyen életkorú embert. A vérben található energia, de mi spirituális sátánisták ezt az enrgiát nem fordítjuk mágikus célokra(személyes tapasztalat).

Egyéb fontos információk a vallásunkról:

1.Sátán Atyánk számára a gyerekek és az állatok szentek és sérthetetlenek.

2.Sátán Atyánk a földet és minden élő állatát nem adta nekünk, ha Ő és A Pokol Hatalmas Istenei visszatérhetnek visszaforgatják a klímaváltozást és rendbehozzák szeretett élőhelyünket(ezt Azazel mondta egy főpapunknak, akit sajnos most nem tudok megnevezni).

Ha felkeltette érdeklődéseteket a vallásom kérlek látogassátok meg a "www.spiritsoferidu.wordpress.com"-ot

3.Az igazi sátánista nem átkoz feleslegesen, de nem is áldozat, a fekete mágiával kapcsolatos dolgok nagy része, amely az előbbi linken megtalálható működik, de CSAK INDOKOLT ESETBEN használjuk őket.

4. A sátánizmus fontos alappillére a tudás, amit a judeo-kereszténység megtagad tolunk...Sátán Ayánk megadta számunkra a tudást

5.Azok akik véráldozatokat hajtanak végre és minduntalan gonoszságot cselekszenek, indok nélkül ártanak másoknak NEM IGAZI SÁTÁNISTÁK.


Köszönöm, ha végigolvastátok irományomat. Akit jobban érdekel a dolog nyugodtan irjon gyakorin(majd probálom figyelni).

2021. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!