Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen pozitív motivációja...

Milyen pozitív motivációja van a keresztényeknek arra, hogy a mennyországba kerüljenek ? Mi lesz a mennyországban a hitetek szerint ami miatt érdemes akár egy egész életen át szenvedni sajnálatos esetben például ?

Figyelt kérdés

Muszlim vagyok, érdekelne hogy a keresztényeket azonkívül mi motiválja hogy a mennyországba kerüljenek, hogy rettegnek a pokoltól. Ami ugye egy negatív motiváció. Amit hallotam a keresztényektől eddig, az elég "sótlan levesnek" tűnik nekem a mennyországot illetően. Leszámítva természetesen, hogy hitük szerint Isten közelében lehetnek ! Ezt elfogadom mint pozitív motivációt, (így ezt ha nem muszáj esetleg ne is írjátok) de ezenkívül mi van még ?


(Nem arra gondolok, hogy miért érdemes jót cselekedni az evilági életben... az egy másik kérdés lenne.)


A kérdés őszinte, nem provokálok. Komolyan érdekel hogy látjátok.


Abdullah ;)



2021. aug. 16. 20:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
71%

" Mi lesz a mennyországban a hitetek szerint ami miatt érdemes akár egy egész életen át szenvedni sajnálatos esetben például ?"

A kereszténység lényege nem a szenvedés. Áldott az életünk Jézusban. Ez nem igazán szenvedés, ellenkezőleg. A bűn utálata nem von szenvedést maga után. Mi nem szenvedünk, hogy nem ölünk, lopunk, hazudunk, stb.


"Muszlim vagyok, érdekelne hogy a keresztényeket azonkívül mi motiválja hogy a mennyországba kerüljenek, hogy rettegnek a pokoltól."

Rettegés a pokoltól? Ez honnan? A hívőben nincs félelem. Krisztus miatt üdvösségünk van, miért féljünk a pokoltól vagy bármitől? Nem értem, magyarázd meg!

2021. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdés őszinte, nem provokálok. Komolyan érdekel hogy látjátok."


Ez viszont hazugság, mivel rengetegszer megbeszélted ezt a keresztényekkel. Bizony állandóan provokálsz, nem ez az első eset. Tehát bizonytalan vagy a saját hitedben és a kereszténységet találod igaznak. Még pszichológusnak sem kell lenni, hogy ezt tudjuk


Egy haladó keresztény nem megy muszlim, vagy ateista fórumokba. Minek? Mi nyugodtak vagyunk, nincs szükségünk provokálásra. Neked a bizonytalanságod miatt kell ez

2021. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Érdekes amúgy mert keresztények teljesen máshogy tudják értelmezni mit jelent a mennyország vagy feltámadás, mint ahogy a Koránban is a Biblia is elég homályosan magyarázza el nekünk a dolgot. Mit jelent, hogy "paradicsom"? Halálom után feltámadok a testemben és egy dzsungel szerű környezetben fogok élni? Nem hiszem, pedig sokan a testi feltámadásban hisznek. Amit én tisztelek, de elég gyerekes elképzelés nekem.

Viszont abban hiszek, hogy halálom után a lelkem feltámadhat, és Isten Királyságába kerületek jelentsen ez bármit is, és ez az egyetlen motivációm.


"amikor meghallották ezt a tanítványok, nagyon megdöbbentek és így szóltak: akkor kicsoda üdvözülhet? Jézus rájuk tekintett, és ezt mondta nekik: Embereknek ez lehetetlen, de Istennek minden lehetséges."

2021. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust."


"Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színrõl-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem."


Nem hiszek az örök kárhozatban a többség számára. Amit öröknek fordítottak aeoninak, vagyis "a következő korszaknak" kellett volna fordítani.


Máté 25,46

25,46 És ezek elmennek majd az aeoni büntetésre; az igazak pedig az aeoni életre.

2021. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

"Biblia is elég homályosan magyarázza el nekünk a dolgot"

HA nem érted pl. a kémiát, az nem a kémiakönyv hibája. A Biblia elég világosan írja, hogy újjáteremtett Földön fogunk élni. Ebben mi a homályos?


"Mit jelent, hogy "paradicsom"? "

Ábrahám keble. A MEnny felváltotta


"Halálom után feltámadok a testemben és egy dzsungel szerű környezetben fogok élni?"

Nem a Blikkből kellene szerezni a teológiai ismereteidet:)


"Viszont abban hiszek, hogy halálom után a lelkem feltámadhat, és Isten Királyságába kerületek jelentsen ez bármit is, és ez az egyetlen motivációm."

HA nem érted a Bibliát alapszinten sem, akkor hogyan fogod megérteni, hogy hogy kell üdvözülni?

2021. aug. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Pozitív motiváció még a kereszténység mellett Jézus személye és tanításai. Összehasonlítva Mohameddel.

Jézus mellett szólnak a csodatételek a feltámadás, a beteljesített ószövetségi próféciák, hibátlan életvitel, magas erkölcsű tanítások.

2021. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Pedig ha Isten mindenható akkor a testi feltámadás sem lehetetlen.

Én egyébként néha félek a pokoltol, mint ahogy a megkisertestol is.

2021. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató vàlaszaitok vannak. :)


Igazàból a pokoltól való félelem ugyanúgy meg lehet egy keresztény és egy muszlim emberben is. És van olyan ember aki úgy éli le az életét, hogy nem fél ettől. Nem àllítottam hogy minden keresztény félne a pokoltól.

2021. aug. 17. 11:03
 19/29 A kérdező kommentje:

#2:


"És a muszlimok milyen mennyországban hisznek?"


Nekünk a Kegyes Koràn és a hadíszok elég jól bemutatjàk milyen lesz a Paradicsom az igaz muszlimok szàmàra.

Csodàlatos és hatalmas Kert, mely alatt patakok folynak, kellemes àrnyékos pihenőhelyek, elképesztően finom ételek és italok. Gyönyörű ruhàk, megtisztult, kedves jóravaló emberek, csodálatos új feleségek akik erkölcsösek és jóravalóak. És olyan szépek mint a rejtett igaz gyöngyök.


#1: Igen, ők a hurik ;)


Mindez az örökkévalósàgig fog tartani, sohasem lesz vége, és senki sem fog szomorkodni a Kertben.


A Magasztos Allah közelében lesznek, és az Ő közelsége lesz a legcsodálatosabb minden jutalom közül !


Engem ezek a dolgok is, nagyon tudnak motivàlni.


Köszönöm szépen hogy elmondtàtok a véleményeteket. Nagyon érdekes és szép gondolatok voltak !


Béke legyen Veletek !


(A Paradicsomba belépőket is így köszöntik majd az angyalok)

2021. aug. 17. 13:31
 20/29 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik a kérdésed, megihlette a gondolataimat, de mire leültem megírni, már lezártad a kérdést….

Azért reménykedem, hogy nem gond, ha mégis leírom ide, hogy engem mi motivál - többek között -, nyilván azokon kívül, amiket a legelején már egyértelműként kipipáltál meg a többiek már elmondtak.

Tehát:

Isten a velünk való kapcsolatát az Atya és a fia, azaz a szülő és a gyermek kapcsolatához hasonlítja.

A szülő és gyermek közötti kapcsolat második legfontosabb eleme a tanítás, amikor a szülő átadja a tudását a gyermekének (első a feltétel nélküli szeretet).

Ugyanakkor Isten az univerzum minden titkának tudója, sőt minden tudás és ismeret forrása.

Ezek miatt számomra a Mennyország, - ahol Isten közelében leszek majd - azt jelenti, hogy Isten, mint az én Atyám, megtanít majd nekem mindent, amit

- az univerzumról,

- a galaxisokról,

- a Földről,

- a fizikai törvényekről,

- a természetről, az állatvilágról,

- az emberi test működéséről,

- az emberi psziché működéséről

- és még arról a milliárdnyi dologról, amit tudni szeretnék.

Sőt, mivel Isten számára nem létezik az idő dimenziója, tehát egyszerre látja

a múltat, a jelent és a jövőt,

meg tudja majd nekem mondani, hogy

- mi igaz és mi nem igaz a történelem könyveinkben,

- hogy hogyan épültek fel a piramisok,

- hogyan keletkeztek a Nasca vonalak,

- sőt akár, mint egy filmen, meg tudja nekem mutatni, hogy a nagyszüleim, a szüleim milyenek voltak kisgyereknek,

- hogyan szerettek egymásba,

- mi és hogyan történt velük a két VH alatt,

- stb. stb.

A mennyben Isten végre meg fogja tudni mondani nekem, hogy

- akkor most tényleg 11 dimenzió van-e, vagy több,

- milyen az a másik 7, amit én nem ismerek;

- milyen más világok léteznek (1Kor 4:9 „[színházi] látványossága lettünk a világ[ok]nak” eredetiben „kozmoszOK”-nak”),

- tényleg igaz-e a húr elmélet,

- hogyan teremtett Isten a „szava”, azaz hang-/rezgéshullámok segítségével

- stb. stb.

És már most a végtelenségig tudnám sorolni a kérdéseimet, amikre a Mennyben, Isten közelében végre választ kaphatok majd.


Sosem értettem azokat az embereket, akik amiatt aggódnak, hogy esetleg unatkoznánk a Mennyben… 😊

2021. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!