Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen pozitív motivációja...

Milyen pozitív motivációja van a keresztényeknek arra, hogy a mennyországba kerüljenek ? Mi lesz a mennyországban a hitetek szerint ami miatt érdemes akár egy egész életen át szenvedni sajnálatos esetben például ?

Figyelt kérdés

Muszlim vagyok, érdekelne hogy a keresztényeket azonkívül mi motiválja hogy a mennyországba kerüljenek, hogy rettegnek a pokoltól. Ami ugye egy negatív motiváció. Amit hallotam a keresztényektől eddig, az elég "sótlan levesnek" tűnik nekem a mennyországot illetően. Leszámítva természetesen, hogy hitük szerint Isten közelében lehetnek ! Ezt elfogadom mint pozitív motivációt, (így ezt ha nem muszáj esetleg ne is írjátok) de ezenkívül mi van még ?


(Nem arra gondolok, hogy miért érdemes jót cselekedni az evilági életben... az egy másik kérdés lenne.)


A kérdés őszinte, nem provokálok. Komolyan érdekel hogy látjátok.


Abdullah ;)



2021. aug. 16. 20:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Nekem nagyon tetszik a kérdésed, megihlette a gondolataimat, de mire leültem megírni, már lezártad a kérdést…."


Ez a kérdés egészen a Feltámadás Napjáig nincs lezárva :) Azért vagyunk emberek, mert képesek vagyunk ilyen kérdéseken gondolkodni.


"Isten a velünk való kapcsolatát az Atya és a fia, azaz a szülő és a gyermek kapcsolatához hasonlítja.

A szülő és gyermek közötti kapcsolat második legfontosabb eleme a tanítás, amikor a szülő átadja a tudását a gyermekének (első a feltétel nélküli szeretet)."


Igen, érdekes nekem ez a keresztény gondolkodás. :)


"s már most a végtelenségig tudnám sorolni a kérdéseimet, amikre a Mennyben, Isten közelében végre választ kaphatok majd.

Sosem értettem azokat az embereket, akik amiatt aggódnak, hogy esetleg unatkoznánk a Mennyben… 😊"


Hiába nem vagyunk egyformák. Engem ennyire nem érdekelnek a "rejtett világ titkai".


Tetszik a lekesedésed, de a kérdéseid nagyrésze, a teremtett/materiális világra vonatkozik. Ezeket a Hatalmas Allahnak bármikor lehetősége van megváltoztatni, vajon az Utolsó Nap után mi lesz ezekből ?

2021. aug. 24. 17:24
 22/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nagyon örülök a kérdésednek! Ez ugyanis sok mindenre kiterjed.


Bizonyára tudod és tisztában vagy vele, hogy Isten Örök és Ő benne áll fenn az egész teremtett világ. Azt is tudod, hogy kezdettől fogva mindig is tartotta a kapcsolatott az igazhitűekkel (prófétákkal). Ábrahámról neveztetik a nagy népek sokasága és a különböző népcsoportok kialakulása.

ISten ebből is egy irányzattal, népcsoporttal tartotta a kapcsolatot, ebből alakult ki a Héber, Zsidó nép és nemzet valamint a Próféták! Így lett a Héber Zsidó nemzet a választott nép.


A másik kialakult ágazat az arab nemzet ill. népcsoport. Róluk nem sokat lehetett tudni egészen Mohamedig azaz 500-600-as évekig. Ugyanis akkor az Arab világban hatalmas változást hozott és okozott. Kijelentette magát Isten prófétájának és megalkotta a Korán-t ami gyakorlatilag nem más, mint az akkor már jól ismert Ó Szövetség átírása! Akkor vált számukra Isten "Allah"-á.


Mi ebből a tanúság? Hogy Allah, Mohamed által létezik az 500-600-as évektől, ő alkotta meg a korán-t az ó szövetség átírásával. Tehát ez a vallási irányzat, amely megakarja hódítani a világot, hazugságra épült!


Ám 2000 évvel ezelőtt az Élő és mindenható ISten kinyilatkoztatta magát a teremtett világ számára Jézus személyében! Azaz ISten testé let, testet öltött Jézus személyében! Azaz kijelentette magát, kinyilatkoztatta magát a teremtett világ számára Jézus személyében! Ő a testben megjelent ISten!


Nos a kérdésedre visszatérve, Jézus meghalt és feltámadt és így ezzel megnyitotta az Ég Kapuit az igazak előtt! Paradicsom, Menyország, ISten országa nyitva ál az igazhitű szentek előtt! Nincs fájdalom, keserűség, hazugság, álnokság, hamisság stb. Béke van és szüntelen áradó meleg boldogság és megelégedés tökéletes szeretetben.


Minden embernek kész megbocsátani, ha azok készek megbánni a bűneiket Ő neki személyesen és képesek befogadni Őt, behívni Őt a szívükbe, az életükbe, elfogadva Őt a testben megjelent IStennek, személyes megváltójuknak és Uruknak!

Útálat, gyűlölet, harag, gyilkosság, személyválogatás, ítélkezés, önzőség, büszkeség, gőg, stb. nem IStentől van!


Allah nem igazi ISten, őt maga az önkényesen magát prófétának mondó Mohamed találta ki és alkotta meg az 500-600-as években, félrevezetve ezzel az Arab világot!!!!

2021. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

#22: Köszönöm a vàlaszodat. Bàr a mondanivalód nagy része Mohammed Isten küldötte (béke legyen vele) elleni kampàny volt tulajdonképpen.


Nem beszélve arról, hogy a mondandódból az jön àt hogy halvány fogalmad sincs az Iszlám tanítàsairól.


"Allah" egy arab szó jelentése az Egyetlen Isten. A Magasztos Allah ugyanaz az Isten akinek Jézus (béke legyen vele) is prófétàja volt.

2021. szept. 15. 11:56
 24/29 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm, hogy válaszoltál. Tudom, hogy egyenes, őszinték és tiszták a gondolataid. Hidd el én sem ítélkezésből vagy provokálásból vagy béke ellenes kampányból írtam!!! Csak röviden vázoltam a tényeket kezdve a gyökerektől, a tőből.


Viszont a fő kérdésedet simán lehet értelmezni provokatívnak. Ugyanis úgy értelmezhető, mintha Allah-nál jobb lenne az ember sorsa halála után, mint a Jézus Krisztusban hívők számára.


Azt írod: Kérdező: "Mi lesz a mennyországban a hitetek szerint ..."


Mi lesz veled a halálod után a te hited szerint? Én nagyon kíváncsi vagyok a te véleményedre és hitedre. Te hogy tudod, hogy ismered vagy hogy hallottad, hogy mi lesz veled a testi halálod után????


Tényleg érdekel. Várom a válaszod. Aztán megírom, hogy mi az igazi "motíváció" amiről kérdeztél.

2021. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#24:


"Mi lesz veled a halálod után a te hited szerint? Én nagyon kíváncsi vagyok a te véleményedre és hitedre. Te hogy tudod, hogy ismered vagy hogy hallottad, hogy mi lesz veled a testi halálod után????"


Ajánlom szíves figyelmedbe ennél a kérdésnél a 19. pontban adott válaszomat.


Hogy velem mi fog történni, azt én nem tudhatom, a Kegyelmes Allah kezében van a sorsom. Az is lehet hogy a pokolra kerülök majd.

2021. szept. 17. 20:38
 26/29 anonim ***** válasza:
Embernek lehetetlen betartani a törvényt. Lehetetlen törvény által üdvözülni embernek. Hit által kegyelemből van. Sajnos még a keresztények sem értik. Jézus Krisztus volt az engesztelő áldozat.
2022. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kedves Abdullah!


Nem nyilatkozom más keresztények nevében, csak a magaméban.


Hitem szerint,csak két esélyem van:

1. Örök élet

(A szeretet világrendjében betegség, fájdalom, elmúlás nélkül örök boldogságban.)

2. Elmúlás egy örökkévalóságra.


Én szeretem az életet és szeretek szeretni s így egyszerű a választásom.

2022. febr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A #27.folytatása:


A hab a tortán,hogy találkozhatok Megváltómmal,aki nem csupán próféta volt, hanem az egy Isten lénye része,vagyis 100%-ban ember és 100%-ban isten.

(Ez valami olyasmi, minthogy neked van tested, életed és szellemiséged,de a szellemiséged nem választható le a testedről éppúgy, mint az életed.


Az Isten, nem ember,amint az ember nem egy papatyi. Az Ő lénye nem fogható fel.

2022. febr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

A #24 válaszra:


Krisztus követői nem bizonytalanok a jövő tekintetében.


Aki elfogadta Krisztust helyettes áldozatként és követi Őt erkölcsében,tetteiben, szavaiban,annak örök élete van. Mennyei állampolgárságot nyert ingyen,kegyelemből.

2022. febr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!