Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szülők, tanárok...

Keresztény szülők, tanárok manapság mit kezdenének ezzel a viselkedéssel?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy amikor Richard Dawkins kamaszfiú volt, akkor vallásos iskolába járt. Ám, egy idő után már nem volt hajlandó letérdelni a templomban. El tudjátok képzelni a 15 éves Dawkins-t, hogy szinte mindenk diák térdre borul - feltehetően még olyanok is, akik nem hittek - de ő (meg talán pár társa) vállalja a meggyőződését, és állva marad?


Persze, ebben lehet a tanárok bosszantása is benne volt.


Mindenesetre a lázadó, ifjú Richard Dawkins nekem szimpatikusnak tűnik.


2021. aug. 24. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Akkor legyenek annyira lázadók, hogy nem is járnak olyan iskolába.
2021. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mindenki tudja megoldani úgy az iskoláztatást, hogy csak úgy váltogatja.
2021. aug. 24. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért maradna állva? Ül, aztán kész. A padban fel sem tűnik messziről, hogy épp nem térdel... Marha nagy lázadás kell ehhez, főleg úgy, hogy az elmúlt 30-40 éve már az egyházi iskolák tanulóinak a jelentős része nem vallásos és a család sem az... :))

Nálunk a templomban mondjuk egy éjféli misén, mikor az is jön, aki amúgy sosem, akkor a templom fele nem térdel le, sőt azt se tudja, hogy mi van. Semmit nem gondolok egyébként, én nem azért vagyok ott, hogy az ő életükön gondolkodjam.

2021. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát képzeld én is katolikus általános suliba jártam. És mikor reggel áhitat volt, vagy templomba mentünk én sem imádkoztam, meg hasonlók. Hihetetlen mi? Ha nem vagyok keresztény akkor minek álszenteskedjek? Ez nem "lázadás" meg mit tudom én, egyszerűen nem akar hazudni az ember. Elég ostoba dolog lenne ha valaki úgy imádkozna hogy nem keresztény (vagy esetleg más vallású).
2021. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen hatalmas lázadó szellemet, egy igazi partizán ez a figura 😂😂😂
2021. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól tette. Egyetértek vele. Minek kéne mindig letérdelni. Elhiszem reformatuskent hogy a katolikusoknal negutálta az egészet mert ott erőltetik. Katolikuséknal az is bűn ha egyszer nem mész a Szentmisére. Nem hogy ha nem térdelsz le. Mindenből bűnt csinálnak és kimagyarázzák, kiforgatják.

Ortodoxoknál jobb mert ott nem bűn ha egyszer nem mész Szent Liturghia és ha nem tudsz menni vasárnap akkor hétköznap este, vecernie idején is mehetsz. És gyónni se kell mindig csak parancsolt ünnepek előtt mert a Szent Liturgián van nyilvános Spovedanie vagyis gyónás amikor le kell térdelni mindenkinek ( Nagybemenet után) 2 pap tart 2-2 keresztet a kezében és a harmadik pap imádkozik a bünbocsanatert. A múlt vasárnap megmagyarázta a pópa hogy az gyónás és áldozás előtt volt. Mondom hogy a Nagybemenet után.

2021. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt Richard Dawkins meselgeti magarol, kisse felhabositva, mert milyen jo sztori.


En anglikan vagyok es Angliaban elek. (O is anglikan, es anglikan iskolaba jart).

O meg a brit birodalom idejen szuletett Kenyaban, ahol az apja a megszallo britek egyik alkalmazottja volt. Az ilyen szulok a gyerekeiket kb. 9 evesen angliai bentlakasos maganiskolaba kuldtek, hogy elokelo oktatasban reszesuljenek.

O kulturalisan anglikannak tartja magat. Azt is mondja, hogy konfirmalt is, es csak akkor veszitette el a hitet, amikor rajott, hogy a tigris szepsege mogott nemcsak Isten allhat.


Ez a nem terdepel le, ezt elmondasa szerint nehany haverjaval csinaltak egyutt, es hangosan rohogtek kozben. Nyilvan tanarbosszantas volt mogotte. Manapsag mar soha nem kotelezo leterdelni senkinek az anglikanoknal (elvileg ugy van, hogy "kneel to pray, stand to praise, sit to listen", imahoz terdelni, istendicserethez felallni, szoveghallgatashoz ulni), de van, aki soha nem terdel le. Plane most, hogy a terdeplo parnakat kivittek a templombol a virus miatt, de amugy sem.

Lehet, hogy az o idejeben komolyan vettek. Az is lehet, hogy a problema a rohoges miatt volt. De amit az egyik videoban lattam, hogy egy amerikai nonek meseli, kisse eltulzott elokelo angol kiejtessel, hogy behivatta miatta a szuleit az iskolaigazgato "teara", mert "ez Angliaban igy van", hogy teara hivjak a szuloket - ez mar csak rizsa. Nem igy van, hogy teara behivatjak a szuloket. Vannak angolok, akik szeretik eltulozni az angol szokasaikat pl. amerikaiaknak.


Ettol fuggetlenul el birom kepzelni, hogy nem terdeltek le es rohogtek, es elovettek oket miatta.


Nyilvan vilagos, hogy nem kedvelem Dawkins-t. Nem amiatt, mert ateista, hanem amiatt, hogy masnak adja el magat, mint aki, es az utobbi evekben az ateizmusa olyan vegleteket oltott, hogy az mar az ateistaknak is tulzas. Relevansnak kell maradni, es egyre nagyobbakat mondani, hogy egy iro ujabb konyveket adhasson el.


Ha csak 1-2 okos konyvvel es eloadassal segitene azoknak, akik legbelul mar ateistaknak gondoljak magukat, csak talan maguknak sem merik bevallani vagy felvallalni, mert ugy neveltek oket stb., az mas lenne.


Meg a 3-asnak:

"az elmúlt 30-40 éve már az egyházi iskolák tanulóinak a jelentős része nem vallásos és a család sem az"

ez fokozottan igy van Angliaban, ahol az iskolak NAGY szazaleka egyhazi (r katolikus vagy anglikan). Vannak reszei az orszagnak, ahol nincs is olyan iskola a korzetben, ami ne anglikan volna. Nyilvan nem lesz a gyerekek nagy resze vallasos. Emiatt lejjebb is van tekerve az egesz vallas dolog. Csak Dawkins ideje mar jo regen volt, masreszt a fizetos egyhazi bentlakasos iskolakban a szulok elvarasa is, hogy jobban megnyomjak a vallast.

Kulonben ha egy iskolanak az a hagyomanya, hogy templomba viszi a gyerekeket es ott le kell terdelni, akkor ez a rohogos lazadas nem is annyira a vallas, hanem a hagyomanyok kikenyszeritese ellen volt. Ismert eletkori sajatossag.


(En mar sokszor voltam pl. katolikus templomban, es kovetem a szertartast, leterdelek, mikor leterdelnek, es imadkozok veluk. Igaz, hogy hiszek Istenben es nem 15 eves vagyok, de a masok felekezete iranti tiszteletemet is kifejezem ezzel.)

2021. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, köszi a kiegészítést. :))

Annyi még hozzátennék a témához és nem is Dawkinsra vonatkoztatva, hanem a saját környezetemre egy hasonló szituációnál. Katolikus vagyok, ha nem is ezekkel a szavakkal, de a "kneel to pray, stand to praise, sit to listen" nálunk is így van. Vannak részek a misén, ahol le szoktunk térdelni. Viszont vannak, akik valami miatt nem tudnak. Akár mert rossz a lába, de olyan is volt pl. velem is, hogy egyszerűen nem volt hely. Ilyenkor fel szoktunk állni. Az állással pont, hogy a tiszteletet és az istendicséretet fejezzük ki.

2021. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8


Igen, ez a terdeples stb. valoszinuleg a katolikus vallasbol maradt az anglikanban.


Az anglikan vallason belul is tobb csoport van. En "anglo-katolikus" vagyok, nalunk szinte alig kulonbozik egy szertartas a romai katolikus misektol. Mariologia is van, szentsegimadas, es a rozsafuzert is megtanitottak nekunk hasznalni. Csak nem kotelezo semmi.

Igen, nagyon sok idos embernek faj a laba, terde, gondolni kell rajuk is.

2021. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma már inkább az számít lázadónak, aki focimeccsek előtt nem térdel.
2021. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!