Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pályaelhagyó papokat az...

A pályaelhagyó papokat az egyház miért minősíti még mindig "aposztatá"-nak?

Figyelt kérdés

Hitehagyást jelent a szó.


De nem biztos, hogy az illető pap kitér a hitéből, hanem akár házasság, akár valami más miatt nem akarja tovább csinálni, amit csinál (vagy amire szelíd, vagy nem szelíd erőszakkal rábeszélték).



2021. aug. 28. 08:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mindig azok bírálják a legerősebben a kilépő papokat, akik természetesen nem papok, a pályaválasztásuk szerencsés volt, jó munkájuk van és könnyű ítélgetni a másikat!
2021. aug. 30. 10:13
 12/20 A kérdező kommentje:
Viszont, ha a pap csak simán elmegy a szolgálatból (mert egyszerűen mást akar csinálni, mint amire kvázi tudatlanul, fiatalon rávezették a körülmények), nem is foglalkozik a felmentés kérésével (mert nem akar megnősülni sem), akkor végül is élheti világát, nem?
2021. aug. 30. 10:16
 13/20 anonim ***** válasza:
Ortodoxoknal még az a püspök is eretneknek számít aki elmegy egy görög vagy római katolikus templomba. Sajnos ők szigorúan veszik és nem szabad más vallású templomokba menniük. Csak azt nem tudom a Templomukban miért szabad eretneknek hívják a reformátusokat meg ecsetelni hogy nem tisztelik Máriát? Egy keresztény, apostoli templomban mióta szabad ,,az eretnekek, szokásairól beszélni?
2021. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 szp72 ***** válasza:

@ "Pont ezért nem szabadna 18éveseket fölvenni a szemináriumokba, mert az olyanokkal később bármit meg lehet csinálni."


A szeminárium az maga a próba idő, miközben a teológiai tanulmányait végzi. Vagyis ez az időszak éppen arra való, hogy letisztázza magában, hogy tényleg ezt akarja-e, illetve az elöljárók is láthatják, hogy mennyire alkalmas vagy nem alkalmas a pályára. A nőtlenségi fogadalmat a felszenteléskor teszik ünnepélyesen formában, ami legkorábban 24 éves korban lehetséges. A felmentést természetesen csak akkor kell kérni, ha felszentelés után gondolja meg magát, a szeminárium alatt bárki szabadon kiléphet.

2021. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 szp72 ***** válasza:

@ "Ortodoxoknal még az a püspök is eretneknek számít aki elmegy egy görög vagy római katolikus templomba."


Nem tudom, hol élsz, már régóta ökumenizmus van, vagyis a különböző keresztény felekezetek barátságosan viszonyulnak egymáshoz, s közös imaalkalmakat is rendeznek, és simán bemennek egymás templomaiba.

2021. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akkor Romániában Sofronie- nagyváradi ortodox püspök miért lett eretneknek nyilvánítva? Csak azért maradt meg püspöknek mert nyilvános bűnbánatot tartott a zsinat előtt.

Itt a link róla:

[link]

És még jelenleg is folytatja hogy elmegy más vallású templomokba. Én nagyon tartok attól hogy hamarosan leváltják mert ő egy olyan ember aki Igazi Keresztény és nem gyűlöli a másvallásuakat. Ahányszor ortodox Liturgián vagyok vagy a televízióban nézem és imádkoznak Sofronie- püspökért, én is imádkozom érte mert ha őt leváltják.....Abba belegondolni is rossz mert egy olyan fog helyette jönni aki rossz lesz és nekünk, protenstánsoknak Romániában annyi lesz. De meg lehet magyaroknak is

2021. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 szp72 ***** válasza:
Ha jól értem, az ortodox püspök nem pusztán bement, hanem koncelebrált egy katolikus szertartáson. Én nem állítom, hogy ez eretnekség, de valóban nem szerencsés.
2021. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Igen, koncelebrált. De miért nem szerencsés? Ha én lennék az ortodox pátriárka akkor nem ítélném el azt a püspököt aki koncelebrál más vallású miséken. Ne védjük már annyira az ortodox egyházat. Mert az bűn hogy szent apostoli vallás tagjaként a vezetők meg a papok gyűlölnek más felekezetbelieket. Krisztus a szeretetet várja el mindenkitől.

Inkább a püspök menjen koncelebrál I más templomba minthogy egy más vallású ember bemenjen az ortodox templomba. Hogy miért? Mert a püspök nem tér át az ortodox vallásbol sehova, ha mégis akkor csak egy ember megy a kárhozatba. De ha más vallású ember bemegy az ortodox templomba és ott nem csinálja amit kell vagy ellene beszél az ortodox vallásnak avval a többi ember figyelmét is elveszi a Liturgiarol meg bűnbe viszo őket.

2021. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha az illetőt bírálja is az egyház, hol foglalkozna vele?


Főleg, ha van magánlakása; ha oda behúzódik, és esetleg a ráállított kollégái utána akarnának menni, még a rendőrséget is kihívhatja, magánlaksértés címén.


Meg az is érdekes, hogy az ilyen papokról az egyház úgy nyilatkozik, hogy a társadalom peremére szorulnak. Szerintem ez nem általános. Van, aki úgy jár (lásd: Ferenc pápa látogatása Róma külvárosában- kilépett családos papoknál), de nem törvényszerű az elszegényedés.

2021. szept. 1. 19:31
 20/20 anonim ***** válasza:
Otthon nem is tarthat Szentmisét csak templomban. Foglalkozik vele az egyház. Meg ez a jobb mintha gyerekeket erőszakolna meg és az egyház eltussolná.
2021. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!