Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent/jelképez az eukaris...

Mit jelent/jelképez az eukarisztia?

Figyelt kérdés
Ma kezdődik nálunk az Eucharisztikus világkongresszus, ami legutóbb 1938-ban volt Magyarországon. Mi ez?

2021. szept. 5. 08:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10

Oh, akkor ez amolyan "coming out" féle, láthatja mindenki, ki katolikus hívő, nem kell templomba bemenni megnézni a mise résztvevőit, vagy megvárni, kik jönnek ki.

2021. szept. 6. 11:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Neeem, ezt inkább az úrnapi vagy nagyszombati körmenethez hasonlítanám ilyen szempontból. Nem azért mennek ki az emberek, hogy lássák, ő egy katolikus hívő. Amúgy nagyon sok program van, gondolom te inkább csak a nyitó és záró misére gondolsz, mert sok zárt térben zajlik.
2021. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ah, így közelebb kerültem a világtalálkozó értelmezéséhez. Most hallottam a déli hírek előtt, hogy a jánoshalmi harangot először a Hősök terén szólaltatták meg 1938-ban az eucharisztikus találkozón, és ezután szállították a helyére.
2021. szept. 6. 12:08
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


"Ezzel a "tanúságtétellel" még zavarban vagyok, az ostya jelentené Isten testét, a misebor a vérét, vagy mindez Jézusé, és az ünnepségen megjelent hívek hiszik mindezt az ostyát szájukba véve, ez volna a tanúságtétel?"


Az ostya Krisztus testévé, a bor a vérévé valtozik akkor, amikor a pap a mise soran egy ritualeban atvaltoztatja. Nem latszik, ranezesre, izre stb. ostya marad, de Krisztus teste.

Krisztus olyan ertelemben Isten, hogy Krisztus Isten egyik megjelenesi formaja (aki Atya, Fiu es Szentlelek, es Jezus Krisztus a Fiu).

Amikor megeszik az ostyat, akkor Krisztust eszik, aki halala elott azt mondta "egyetek ebbol [kenyeret ad nekik], ez az en testem, amely erettetik adatik (vagyis miattatuk fognak engem megolni). Ezt tegyetek az en emlekemre."


A tanusagtetel es ostyaeves nem coming out-olas, bar nyilvan aki magahoz veszi ("áldoz"), az hivo katolikus. Viszont nekik ezt hetente egyszer a misen amugy is csinalniuk kell, es altalaban nem szokták eltitkolni a vilag elol. Ebben az az elmeny, hogy ennyien vannak es unnepelnek egyszerre. Szerintem a tanusagtetel nem maga az eucharisztia.

Az a tanusagtetel, ha valaki masoknak elmondja, hogy hogyan tert meg, hogyan, miert kezdett hinni vagy milyen csodalatos dolgokat vitt vegbe eleteben Isten / Krisztus. Ez lehet egy embernek, egy pohar bor mellett, lehet egy nyari taborban szinpadon 50 ember elott, vagy egy kongresszuson 1 millio ember elott.


En amugy nem katolikus vagyok.

A 7-esrol meg annyit, hogy a reformátusok valoban balvanyimadasnak tartjak az aldozast, es az eucharistiat (oltariszentseget) bálványnak.

Tehát o itt roviden megvallotta a hitet es a katolikusokkal szembeni ... lenézését. Te ateistakent sokkal nagyobb tisztelettel beszelsz az egeszrol - nincs is nagyobb orom, mikor a kulonbozo felekezethez tartozo keresztenyek szettepik egymast...

2021. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az Euharistia az a Cinstitelor Daruri amiből Sfințitelor Dáruri lesz. Profánul szólva kenyér és bor ami átalakul Jézus testévé és vérévé ( mert Jézus az utolsó vacsorán megtörte a kenyeret és mondta hogy ez az én testem, majd vette a poharat a borral és azt mondta hogy ez az én vérem és a tanítványaival.eggyutt evett és meghagyta hogy ezt cselekedjék az emlékezetére) és gondolom az egész világ vagy Európa eggyutt akar ,,lenni,, Jézussal az Euharistia keretén belül. De nem tudom miért szervezik ritkán. Nem lehet minden évben?
2021. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Őseink kenyértisztelete innen eredhet, szüleimtől hallottam, hogy a kenyér megszegése, az első szelet levágása, a családfő feladata volt, előtte a késével keresztet rajzolt a kenyérre. Étkezés után a kenyérmorzsát a tenyerükbe söpörték és megették, kenyeret sose dobtak szemétbe. De tőlük hallottam azt is, hogy egy ilyen kenyér egy hétig is friss volt, nem morzsálódott. Szerintük íze fenséges volt.
2021. szept. 7. 12:38
 17/17 anonim ***** válasza:

#16

Igen, innen ered pontosan, sok helyen még ma is hasonló tisztelettel bánnak a kenyérrel.

2021. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!