Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha holnap a katolikus iskolába...

Ha holnap a katolikus iskolába meglátnák rajtam egy fordított keresztet,meg egy pentagramot mit csinálnának?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Mi van a házirendben?

De ha a kicsapás a célod, tűzz ki inkább szivárványt.

2021. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Fordított keresztre azt gondolják, hogy a kedvenc szented Péter (őt így feszítették keresztre).


Pentagrammra azt, hogy érdekel a középkori kereszténység, pl. Szent Bingeni Hildegárd írásai és tanai.

2021. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ez a dal elsőre nagyon tetszett:

https://www.youtube.com/watch?v=hRmPiYHrCs8


Valószínűleg viszont soha többet nem fogom meghallgatni, mert a végére már nagyon ellenszenves lett. Kár, hogy így elrontották.

Remélem téged nem fognak...

2021. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha van egy kis eszük felrehivnak és elmondják hogy ez egy nagyon dedos formája a lazadasnak, és ne egesd magad vele.

Gondolom kistini vagy és azt hiszed ezzel majd valami nagy hatást érsz el. Csalódni fogsz, tapasztalat. Szetlazadtam az agyam tiniként hasonló röhejes dolgokkal és már 30 múltam de nem szívesen emlékszem vissza.

2021. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Szent Péter jele a Katolikus Egyházban a "fordított kereszt". Szóval ez a szent iránti tiszteleted, vagy tágabb értelemben Szent Péter széke vagyis a pápai primátus iránti tiszteleted.

Pentagrammát is használt a kereszténység, ma már kevésbé elterjedt, de a középkorban az öt lovagi erény szimbóluma volt, illetve Krisztus 5 sebét is jelenti. Valamint a betlehemi csillag is pentagramma.

Nem egy nagy "lázadás". Én tanárként szóba sem hoznám, ha ilyet látnék rajtad.

2021. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Én megkérdezném, hogy mi volt a célod. Tudod-e egyáltalán, hogy mik azok a jelek, amik rajtad vannak.
2021. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha annyira nagyot akarsz akkor a rendes naci jelet hord es mond Heim hitler
2021. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
#7 legalább tudnád, hogy az heil és nem heim... Arról nem is szólva, hogy Hitler, nagy H-val, lévén tulajdonnév... (A náci és mondd szavakba bele sem kezdek)
2021. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
8 igen igen meglátszik mekkora paraszt vagy sőt még a fagyit is kisbicskával eszed! ":D
2021. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!