Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdhetek el hívő,...

Hogyan kezdhetek el hívő, keresztény életet élni?

Figyelt kérdés

Kisbaba koromban megkereszteltek, papíron református vagyok, de soha nem jártam se templomba, se hittanórákra, szüleim nem így neveltek. Ateista módon éltem mindig is, de újabban úgy érzem valami hiányzik az életemből, szerintem Isten az.

Hogyan kezdjem a vallásos életet? Elég, ha elkezdek Bibliát olvasni és templomba járni, vagy ez ennél bonyolultabb?

F/20



2021. szept. 25. 14:50
1 2 3
 11/22 KZitus ***** válasza:
91%

Szia

Fogadd meg Krisztus tanácsait, és tartsd meg amit tanulsz tőle "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."János 17:3

2021. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
1# válasza a helytálló. Kérd Istent jelentse ki magát neked. Nem fogja válasz nélkül hagyni. Esetleg kezd el olvasni először az evangéliumokat.
2021. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%

Egy nagy fenét nem fog válasz nélkül hagyni!

Legalábbis nekem már évek óta nem válaszol.

2021. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%

"Kérjetek és adatik nektek, keressetek és találtok zörgessetek és megnyittatik nektek." Ha az ember nagyon nagyon be akar valahová jutni akkor kopogtat, kopogtat kopogtat, de a végén már zörrget. Másrészt viszont kell hozzá az alázatos szív is.

"Isten a kevélyeknek ellen áll, az alázatos szívűekhez kegyelmes"

2021. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
13-as, te egy zsák pénzt kértél tőle vagy egy szebb és nagyobb mellű nőt?
2021. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
43%

A jehovistákat inkább hagyd ki.

Meg a hitgyülit, és úgy általában a szektákat is.

Nem egészséges egy útkereső embernek őket hallgatni.

2021. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Kezdd el olvasni az Újszövetséget. Én ezt ajánlom:

[link]


Nem kell mindent elsőre megérteni vagy megcselekedni akarni belőle. (Mint ahogy egy jógakönyvben is vannak 1 csillagos meg 5 csillagos nehézségű gyakorlatok.)


Ha kérdésed van, olvass utána neten, könyvekben.


Néhány könyv kezdőknek:

C.H. Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? (Evangéliumi Kiadó)

John Maisel: Isten-e Jézus? (Budapesti Nemzetközi Egyház)

Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó)

Pat Alexander: Gyermekbiblia (Omega Kiadó)

2021. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is reformátusnak lettem keresztelve, konfirmáltam is.Templomba ünnepekor jártunk. Már akkor is hitem Istenben de nem volt elő a hitem. Ugymond csak kulturális. Az életemet nem keresztényi modon éltem, cigiztem stb stb. Aztán részt vettem egy jótékonysági koncerten amit akkor még a tudatlanságom miatt én is azt gondoltam hogy “szekta” szervezte. Gyönyörű volt,kiváncsi lettem és elmentem egy Istentiszteletükre ott megérintett Isten és azóta oda járok,élővé vált a hitem. Ne itéj tehát hogy ne ítéltess, szerintem menj el a hozzád legközelebb lévő református lelkészhez beszélj vele.Isten úgyis oda fog vezetni ahol neked van a helyed. Engem is oda vezetett de az nem jelenti azt, hogy valakire rákell beszélni egy felekezetet is. Én nem a történelmi egyházaknál találtam meg végleg.De lehet te ott fogod.
2021. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
felhagysz a bűneiddel
2021. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Keress magadnak hívő közösséget. Elég először egy-két hívő barát.
2021. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!