Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt muszlimok, imámok...

Tisztelt muszlimok, imámok gondolkoztak azon, ha lehetne ábrázolni az iszlámban akkor nem lenne olyan idegen a keresztény (katolikus) kultúrától?

Figyelt kérdés

Nem istenre gondolok. Bár szeretném megjegyezni hogy az ismert ábrázolás istenről az csak metafora. Legalábbis nekem az.


Illetve nekem személy szerint nagy vágyam, hogy a vallásos emberek együtt ünnepeljék a földön Jézus születését.


A fanatikus válaszokat előre szólok hogy jelentem a moderátornak, ezért kérek minden hozzászólót normálisan és tisztelettel válaszoljon, nekem csak sejtéseim vannak erről a kultúráról azok is elég régiek.



2021. szept. 30. 12:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#5

Én nagyon sok olyan ábrázolást láttam, amit nem takartak ki. Azt is el tudom képzelni, hogy később tették tönkre barbár muszlimok. Lásd, hogy utóbbi évtizedekben is barbár módon tettek tönkre számtalan műemléket.

2021. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11-es a válaszodat jelentettem, sajnos! Kérlek ne így fogalmazz!
2021. szept. 30. 14:06
 13/18 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező !


Köszönöm, hogy nem engeded hogy bárki provokálja a másikat.


"Tisztelt muszlimok, imámok gondolkoztak azon, ha lehetne ábrázolni az iszlámban akkor nem lenne olyan idegen a keresztény (katolikus) kultúrától?"


Nyílván nekünk nem célunk, hogy megfeleljünk a keresztények elvárásainak, lehet hogy a katolikusok idennek érzik az Iszlámot, de mi ezzel nem tehetünk semmit.


Én nagyon illúzió rombolónak tartanám, ha látnék egy akármilyen szép ábrázolást a Prófétáról (béke legyen vele), mert az semmiképpen nem lehetne hiteles, hiszen nem tudjuk milyen volt ő a valóságban.


"Illetve nekem személy szerint nagy vágyam, hogy a vallásos emberek együtt ünnepeljék a földön Jézus születését."


Személyszerint én minden évben, részt veszek a családi karácsonyi vacsorán.

Ugyanakkor nálunk ennek nincs vallási színezete, én családi összejövetelként és egyfajta "helyi szokásként" élem meg a karácsonyfaállítást is.


Kedves ötlet a részedről, egyfajta ökomenikus kezdeményezés. Ugyanakkor én nem tartanám ezt szerencsésnek. Azt gondolom, hogy egy ilyen megemlékezést a keresztények dominálnák a leginkább.


És azt is gondolom, hogy erre a keresztények többsége sem lenne hajlandó.


Én a vallások közötti közeledés terepének például közös jótékonysági tevékenységet látom. Vagy közös fellépést bizonyos társadalmat érintő témákban. Ilyen lehet például, egy erdő megmentése például.


Abdullah

2021. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

#12

Nem tudom miért jelentetted őt, attól, hogy korlátolt és tudatlan vagy, még igaz amit írt.


[link]

[link]


Ez csak kettő a számtalan közül. Sok keresztény templomot is leromboltak, vagy mecsetté alakítottak már, elvakolva, sokszor leverve a gyönyörű mozaikokat is. Talán a hozzászóló túl finomkodó volt a barbár szóval.

2021. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tisztelt Abdullah!


Köszönöm a hozzászólást én zöld pipát nyomtam, a lepontozás ne keserítsen el!

2021. szept. 30. 18:44
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező !


Köszönöm.


Már megszoktam hogy lepontoznak. Nekünk muszlimoknak azonban bőven elegendő Allah a Gondviselő támogatása.

Így nem keseredem el.

2021. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
én katolikusként hozzá tudok annyit szólni ehhez a dologhoz, hogy nekem vannak református meg muszlim barátaim is, a reformátusokkal ha pl teológiai kontentről beszélgetünk akkor nem nagyon tudunk közös pontot találni meg mintha másik dimenzióban gondolkodna a másik, a muszlim haverokkal meg nagyon jókat tudok beszélgetni olyan kérdésekről, amik kapcsolódnak a valláshoz, és mindenki egyénileg kicsit másképp éli meg. de pl az is érdekes volt, hogy egy regény kapcsán magyaráztam egy muszlim barátomnak a szentekről meg mártírokról, és mesélte, hogy az iszlámban is vannak hasonlók. úgyhogy nem kizárt.
2021. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! 17-es, nagyon érdekeseket mondasz. Nem is gondoltam volna. Köszönöm a válaszod. :)
2021. szept. 30. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!