Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális hogy ők emiatt már...

Normális hogy ők emiatt már nem is foglalkoznak velem?

Figyelt kérdés
hivatalosan református keresztény vagyok, de egy más világnézet miatt nem élek nekik, nem is konfirmáltam stb. ők még mindig szeretik beszedni egyházadó révén az önkéntes egyházközségi hozzájárulást, amit szüleim odaadnak, én évek óta nem fizetem. két nap eltéréssel van a szülinapunk apámmal, neki most küldtek szülinapi képeslapot, én természetesen semmit sem kaptam. mire jó ez? benne vagyok a statisztikában és minden évben megzaklat a pénzösszeszedő ember. arra gondoltam majd én írok egy levelet a papnak amiben minden jót kívánok minden környező szülinaposnak de végül nem tettem meg. miért kivételeznek? fura hogy kilépni nem lehet az egyházból, de a pénzt bármikor szívesen fogadnák
2021. okt. 9. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
keresztény szeretet right here
2021. okt. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem normális, ahogy az egész rendszerük/létezésük nem az...
2021. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Tehát nem konfirmáltál, nem tartod magadnak reformátusnak (más világnézet, mint írod), nem fizetsz egyházi hozzájárulást se, nem vagy az egyházközösség része, akkor mi a francért küldenének neked bármit?

Egyébként ki tudsz lépni hivatalosan is.

2021. okt. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én sem küldök üdvözlő lapot senki idegennek. Nem is értem hogy képzelted.
2021. okt. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nemkomfirmalt akkor minek kérik tőle az egyhazadot. Miféle eretnek templom ez? Amíg nem vagy lekonfirmáltam nem kell.egyhazadot fizetni.
2021. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem fizet egyházadót és írta, hogy amit kérnek, az is csak önkéntes. A gonosz szívednél már csak az eszed sötétebb.
2021. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt sem kéne kérjék tőle. Ha nincs lekonfirmálva nem számít reformátusnak. Akkor vagy az egyház tagja ha lekonfirmáltál, addig nem. Ennyi.
2021. okt. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem lehet kilépni. átmenni más egyházhoz igen, de csak így beszüntetni hogy mostantól ne mvagyok református hivatalosan nem. nem baj, nem fognak tőlem soha egy forintit sem látni életemben
2021. okt. 10. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

egyházadó

wow talán isten ennyire szegény, hogy a világ teremtése után csak egy cigire kell a százas? :D

2021. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én szívesen spanolnék vele és lenne pár kérdésem
2021. okt. 10. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!