Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények titeket mi...

Keresztények titeket mi győzött meg?

Figyelt kérdés

Mi volt az az információ / valami dolog ami hatására elkezdtetek hinni a Biblia istenében?



Péter Apostol Első levele 3:15

"Ellenben az Urat, a Krisztust tartsátok szentnek szívetekben, és legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet."



2021. okt. 14. 01:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
ez egy ateista troll (már megint)
2021. okt. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Az utcán rám jött a hasmenés, ráadásul olyan helyen, hogy a közelben sincs wc. Kínomban már imádkoztam is és megfogadtam, ha nem szégyenülök meg az alatt a 20 perc alatt, amíg az Interspar klotyójához odaérek, akkor elhiszem, hogy van Isten. Mondjuk templomba járni most sem fogok.
2021. okt. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

2-es válaszadónak igaza van!

:D :D

2021. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Isten létezésében a természet hatására kezdtem el hinni. Aztán később elkezdtem olvasni a Bibliát (jó kérdés, hogy miért pont azt, hiszen nem neveltek kereszténynek), és az olvasottakat elhittem. Nem volt egy bizonyos információ, hanem csak olvastam és tudtam, hogy nem lehetett másként. Aztán találkoztam olyanokkal, akik a Biblia alapján élték az életüket, ők tanulmányozták velem a Bibliát, és akkor én is elkezdtem úgy élni. Ekkor lett teljessé a hitem.
2021. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Szellemi keresés eredményeként választottam a kereszténységet. Mindig is érdekeltek a szellemi-lelki dolgok, hogyan éljen etikusan az ember.

Jézus mellett szól a feltámadása, csodatételei, kiemelkedő, szimpatikus szellemi tanítása, és hogy beteljesített ószövetségi próféciákat. (Ha olvasod az Újszövetséget, magad is érzékelni fogod, hogy magas színvonalú tanítás.)Az egyik gondolat ami például megragadott, János 1. levelében hogy "Isten szeretet".

A próféciákról egy jó könyv Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz).

Utánaolvastam a kereszténység történetének, a szöveg megőrződésének, stb. és hitelesnek találtam.

Az igazi megtérést az jelentette, amikor felismertem, hogy Isten gondviselő Isten. A Zsoltárok könyve olvasásakor tudatosult bennem. Ez életmentő hatású volt, komoly nehézségből fel tudtam állni annak segítségével, hogy Istenre bíztam az életem.

2021. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KZitus ***** válasza:
61%

Szia

Az, amiket Krisztus mondott. Kerestem a tanításaiban magamat. Mi az, amit teszek, és mi az amit nem a tanításaiból. Nagy hatással volt rám Krisztus szavaiból az, ami a Máté 28:19 20 versében van. Kerestem, én hol vagyok ebben a tanításban? Kik közé tartozom? Ez a felismerés lendületet adott a Biblia olvasásomnak.

2021. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#1-es


ez egy őszinte kérdés volt, nem tudom miért lennék troll

2021. okt. 14. 14:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Az információ benne volt a szívemben már gyerekkoromtól kezdve tudtam hogy van Isten és úgy alakult az életem megtértem és újjászülettem.Az eddigi életemben mindig fontos volt az Istennel való kapcsolat és ezután is fontos lesz mivel megtapasztaltam Isten létezését

kegyelmét,csodáit a Biblia igazságait.

2021. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Barnabás7 válasza:

Erre mindenki ön maga jön rá.

Ha például azt vesszük, hogy miért hiszek Istenben,bibliában, Jézusban, akkor az a válaszom: "külömben miért lennénk itt?". A vallás segít meg érteni az életet, és hogy miket ne, és miket kell csinálni.

A segítség Istentől jön, próbál minket jobb útra vezetni.

Erre is rá KELL jönni.

És próbálj meg a legjobban ahoz ragaszkodni, hogy a tíz parancsolatból,ne szegj meg olyanokat amik eddig is vissza tudtad tartani (pl.: Ne káromkodj Isten nevével!)


-írta egy Református hívő

2021. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gyerekkor. Bán természetesnek tartottam, hogy van Isten, felnőttem olyan feleségem lett aki gyermekkorában a templomba szokott el otthonról. Őtőle kaptam meg több hitet, amiket sok égi megerősítés kísért.
2021. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!