Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a "saját vallásod"?

Mi a "saját vallásod"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon kíváncsi lennék, hogy ti miben hisztek (nem ez a legjobb kifejezés rá, de nem tudom mással helyettesíteni), esetleg több dologban is vagy egyetalán nincsen elképzelésed? Ó, és egy második kérdés: mi a véleményetek a kereszténységről?

2021. okt. 21. 07:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

A kereszténység ugyanolyan káros mind az egyénre, mind a társadalom egészére, mint bármelyik másik vallás.

Egy kitalált figura kitalált elképzeléseit ráerőltetni az emberre bűn, az ilyeneket vakon elhinni pedig ostobaság.


Hogy én miben "hiszek"? A te értelmezésed szerint a tudományban - bármiben, ami megismételhető, bizonyítható (bár a hit itt nem megfelelő kifejezés, ahogy ezt te is megjegyezted).

2021. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2021. okt. 21. 14:26
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Unitárius univerzalizmus
2021. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Az első válasz elképesztően téves és gyerekes.


1.Mért lenne káros a kereszténység és most nem a valásos emberekre hanem azokra gondolok akik zényleg hivők.


2.A társadalom amiről beszélsz pont az miat retek mert hiányzik belőle az Isten nézük csak mit is tanít a Biblia szeresd felebarátod mint önmagad, ne lopj, ne csaj, ne kivánd azt ami a felebarátodé és sorolhatnám 5 napig.


3. A vak hit az ami egyálntalán nem jelemzi a kereszténységet rengeteg történelmi bizonyíték van aminek egy részét még csak nem is mi találtuk meg.


4. Ilyen hogy tudomány vs kereszténység nincs! Rengeteg tudos keresztény volt és még a mai napig vannak. Valamint bizonyára féltél már vagy voltál büszke, szeretél vagy ép gyülöltél ezek hogyan bizonyíthatóak vagy mérhetőek? Nemész a boltba és kérsz 5 dkg bátorságot?


Én keresztény vagyok és büszke vagyok rá az én hitem nem vak és az én Istenem valóságos. Érdekeség Jézus 2000 ével ezelőt elmondot igéi,tanításai még a mai napig emberek millioi életét változtasa meg villágszerte. Érdekes mikor mutogatnak hogy ez a pap megeröszakolt valakit vagy éppen a keresztes háborura abba nem gondol bele hogy ez pont az elenkezője a Biblia tanításának.

2021. okt. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, indíthattál volna szavazást is, hogy kinek mi a "vallása", ha már idézőjelbe tetted a szót, és ha nem csak a vallás, kereszténység és hit szavakat jelölted volna be kulcsszavaknak, akkor a nem vallásosak közül is többen tévednének ide és kiderülne, hogy


a legtöbb ember "vallása" a pénz, az anyagi és érzéki örömök, az evilági jólét és boldogság.


És hogy mi az én véleményem a kereszténységről?

Egy erőszakos vallás. Maga a vallás nem annyira, de a fő egyházak azzá tették. Ezt mutatja az elmúlt 2000 év történelme is. Bár itt Európában nagyon szeretnek az iszlámra mutogatni, hogy az az erőszakos vallás, a kereszténység legalább annyira. Ez utóbbi vallás nevében legalább annyi embert öltek és kínoztak meg, továbbá sok milliónyi embert térítettek erőszakosan át a saját nézeteikre (ld. pl. az amerikai kontinens).

Egy iszonyú nagy képmutatás amit a keresztény egyházak csináltak a múltban és tesznek manapság is. Ma már szó szerint nem gyilkolnak, de továbbra is bort isznak és vizet prédikálnak. A szájukon Jézus tanítását szólják, de tetteikben mást mutatnak. Az egyházak zöme a képviselőikkel együtt

az álszentség megtestesítői.

2021. okt. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Kedves négyes,

már az írásképeden, helyesírásodon is látszik, hogy egy buta, műveletlen, iskolázatlan és igénytelen ember vagy - pont az a fajta vallási fanatikus, akiről az első hozzászólásomban beszéltem. Te pedig - egészen komikus módon - megtagadod önmagadat... :)

Szokásos keresztény maszlagot tolod: a bibliából és az egyházad történelméből csak a szépet és jót hajtogatod, megfeledkezve olyan apróságokról, mint a népirtások a vallás nevében, az inkvizíció, a vallás rákényszerítése a más vallásúakra, boszorkányüldözés, és - nem utolsó sorban - a tudományok üldözése, lásd pl. Galilei ellehetetlenítése vagy Darwin tanainak megtagadása.

Nem vagy hajlandó figyelembe venni, hogy a vallásod jelentősen korlátozza az emberi méltóságot, szabadságot, az önrendelkezéshez való jogot: önkielégítés mint bűn, abortusz bűn, miközben a papjaitok gyerekeket molesztálnak és kényszerítenek szexuális cselekedetekre!

És te ezeket nem akarod, nem vagy hajlandó meglátni. Elvakult és fanatikus vagy.

2021. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Javaslom nézd meg mikor írtamm. Láttom még az sem sikerült hogy végogolvasd.
2021. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Rendben, nézzük - bár tudom előre, hogy nem fogod értelmezni amit írok.


"1.Mért lenne káros a kereszténység és most nem a valásos emberekre hanem azokra gondolok akik zényleg hivők."

Akik zényleg hivők (tényleg hívők) azok gyakorlatilag kényszerítve vannak bizonyos dolgokra. Te például - őszintén - még sosem csaptad ki? BŰN!!!4! Nem bújhatsz ágyba életed szerelmével, amíg nem házasodtok össze? Micsoda szemérmetlen álszent kétszínűség! Oszt' jársz-e templomba rendszeresen? Meggyóntál mindent a pap bácsinak? Mindent? A recskázást is? Na? A pokolra jutsz ám!


"2.A társadalom amiről beszélsz pont az miat retek mert hiányzik belőle az Isten nézük csak mit is tanít a Biblia szeresd felebarátod mint önmagad, ne lopj, ne csaj, ne kivánd azt ami a felebarátodé és sorolhatnám 5 napig."

Mégsem sorolod öt napig, csak kiemeltél két elcsépelt idézetet - miközben a biblia tele van isten gonoszságával. Nézd meg, mit művelt például puszta heccből Jóbbal, és még sorolhatnám öt napig.


"3. A vak hit az ami egyálntalán nem jelemzi a kereszténységet rengeteg történelmi bizonyíték van aminek egy részét még csak nem is mi találtuk meg."

A vak hit ott van veled szemben, ha tükörbe nézel. A vak hit egyik alapvető tulajdonsága, hogy a vak hívő nem látja, mennyire elvakult, mennyire eltávolodik a valós világtól.


"4. Ilyen hogy tudomány vs kereszténység nincs! Rengeteg tudos keresztény volt és még a mai napig vannak. Valamint bizonyára féltél már vagy voltál büszke, szeretél vagy ép gyülöltél ezek hogyan bizonyíthatóak vagy mérhetőek? Nemész a boltba és kérsz 5 dkg bátorságot?"

A tudós keresztények voltak azok is, akik Galileinek megtiltották, hogy arról beszéljen, hogy a Föld kering a Nap körül. A tudós keresztények azok, akik mind a mai napig valami nevetséges, senki által nem látott lényhez kötik a világ kialakítását (de ha végig néznénk, mennyi hibával van a világ kialakítva, és feltennénk a kérdést, hogy az ő istenük vajon miért olyan ügyetlen, hogy ennyi hibát vét, akkor vérig sértődnek, istenüket védve - pedig ha valaki, akkor isten biztos meg tudná védeni magát).

2021. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

De értem amit mondasz tipikus felvázolása egy tipikus álláspontnak jelenleg az érvelésed alapján az új ateistákhoz sorolnálak be de vegyük sorra.


1 "A keresutények kénysuerítve vannak egyes cselekedetek végrehajtására vagy azok elmulasztására" Ezt a fepvetésedet megértem és elfogadom hiszen egy nem keresztény embernek ezzek valóban korlátozásnak tünhetnek viszont a keresztények ezeket inkább ezzek egyfajta védelmet képeznek. Példának okáért vegyük az esküvő előti együtlétett. Ha jól megnézed a mi villágunkba mindenki csinálja mindenkivel a hűség mint olyan ismeretlen fogalom(nyílván van kivétel) tehát ha valaki úgy marad meg melleted hogy nincs köztettek testi érintkezés hosszabb időn keresztűl az valóban kitartó lesz melleted a házaságban.



2. Nem hecc volt. Ha jobban belegondolsz mi is történt? Az ördög azt mondta Istenek hogy Jób csak az annyagiak(ezt nem csak fizikálisan értve) miat szereti Jób jelenleg az emberiséget jelképezi mert ha Jób elbukik aki igaz volt akkor senki sem maradhatott volna talpon Isten azért engedte az ördögnek hogy ezeket tegye mert bízott Jóbban igy kijelentvén hogy bízik az emberekben.


3. A keresztény lét alapja az hogy gondolkozik kielemez nem dől be bármien hülyeségnek hisz "Szeresd a te Urad teljes szívedből teljes lelkedből és gondolatodból" tehát a leresztények felé elvárás az hogy vizsgálogyanak gondolkogyanak.



4.Tudos keresztények:Isaac Newton, Blaise Pascal, Johannes Kepler és ismételten sorolhatnám. Valjuk be nem várhatod el tőlem sem mástól hogy itt leírjon neked mindent ha esetleg szeretnél egy vita keretein belül megbeszélhetünk akármit. Én nem tartalak sem téged sem az ateistákat ostobának sem pedig alsobrendünek. A villág teremtéséről annyit hogy tökéletesen az embere lett szabva túl tökéletesen ateista tudosok jelentették ki hogyha egy hajszálal is máshogy (lassaban,gyorsabban) történt volna a "teremtés" a villág létre sem jön. Antony Flew qki 50-60 éves koráig keménykalapos ateista volt és filozofus,tudos nyilatkozta hogy a földön történő önprodukáló élet eredetére csak egy végtelenül inteligens elme (itt Istenre gondol) nyújthatja az egyetlen kielégitő választ. Valamint a 4.ban lévő állitásomat nem cáfoltad meg ezzel a kijelentésel.


5. Mint említettem a keresztesháborúk és a boszorkányperek szánalmasak voltak és semi közük a valós kereszténységhez de az eldő beszédedben minden rosz forrásának a vallást állítod be ami helytelen mert ez a keresztény valás teljes hiány. És mi van az ateizmusal? SS, A 2. Villághaborúban Németország,Kina,a Szovjetunio, gestapo, ezek mint az ateizmushoz köthetőek bizonyitottan tudom az egyik nem jobb mint a másik (keresztes háboru vagy a koncetrácios tábor) de ha megnézük az adatokat az ateizsmus sokkal károsabb mint a kereszténység.

2021. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"tehát ha valaki úgy marad meg melleted hogy nincs köztettek testi érintkezés hosszabb időn keresztűl az valóban kitartó lesz melleted a házaságban."

Butaság. Ha arról a valakiről csak házasságkötés után derül ki, hogy iszonyat tehetségtelen vagy ügyetlen az ágyban, akkor lehet ott akármilyen szerelem, előbb-utóbb félrelépés lesz, majd válás. Ja, azt nem igazán szereti az istened, ugye?


2: Ha isten bízott/hitt volna Jóbban, nem lett volna szükség ilyen kegyetlen játékra. Isten nem hitt, nem bízott Jóbban, ezért ment bele ebbe a kétes kimenetelű fogadásba.


3: Ez szemenszedett hazugság. A keresztény lét alapja, hogy hidd el, amit a vallási vezetőid neked mondanak, és kussolj. Ne gondolkodj, ne vond kétségbe, csak csináld, amit mondanak.


4: Az, hogy valaki keresztény vallásúnak tartja magát, még nem akadályozza meg az adott személyt a tudományos tanok gyakorlásában - de az egyház kerek-perec elutasít egyes tudományos téziseket, annak ellenére, hogy azok egyértelműen bizonyíthatóak. Nem az emberekről beszélek, hanem az egyházról! És nem, egy ember véleménye nem mérvadó. Nem számít, hogy XY keresztény, mert vannak muzulmán, hindu, zsidó, satöbbi tudósok is. Itt az egyház általános hozzáállása az erősen megkérdőjelezhető.


5: Mi az, hogy semmi közük hozzá? Akkor az volt A VALÓS KERESZTÉNYSÉG! Egy pontban van - félig - igazad: az ember a vallástól függetlenül is tud gonosz és ostoba lenni. De ez nem indokolja egy vallásos, dogmatikus rendszer létét.

2021. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!