Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a "saját vallásod"?

Mi a "saját vallásod"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon kíváncsi lennék, hogy ti miben hisztek (nem ez a legjobb kifejezés rá, de nem tudom mással helyettesíteni), esetleg több dologban is vagy egyetalán nincsen elképzelésed? Ó, és egy második kérdés: mi a véleményetek a kereszténységről?

2021. okt. 21. 07:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Taoizmus
2021. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Buddhizmus
2021. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Figyelj gyakorlat teszi a mestert nem ez szakít majd meg valós szerelmet.


1. Isten bízott Jóban ez írva is van. Megmondom az öszintétt sokkal mélyebb és tartalmasabb ez a könyv de vannak tök jó beszélgetések erről. Azért nem szeretném én ezt kifejteni neked mert nem vagyok teologus és nem szeretnék hülyeséget mondani.


2. Tévedés minden keresztény embernek kötelesége keresni az Urat. Ez a valási vezető dolog akatolikusokra jellemző ugyan de ez még mindig nem (nyílván nem minden katolikusra értem) minőségi keresztény lét.


3. Még mindig azt mondom a kereszténység nincs a tusomány ellen sőt. De rengeteg bizonyíték van a Biblia mellet ami nem fogadnak ell a "tudosok".


4. Javaslom olvas bele az Újszövetségbe öszintén szolva te gyülölöd a kereszténységet és hiába sorakoztattok fel érveket te azokra nem reagálsz ezért inkább lezárom a beszélgetést.


Köszi jót csevegtünk további szép napot. Az Ur legyen veled.

2021. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Illetve helyesbítenék nem a kereszténységet utálod csak azokat a szörnyü tezteket amelyet probáltak kereszténynek beadni. Nem látod a fátol az erdőt.
2021. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

Ashadu alá ilaha il Allah wa ashadu anna muhammadan rasool Allah.



Tanúsítom hogy nincs màs isten kizàrólag Allah és tanúsítom hogy Mohammed Allah küldötte.


Abdullah

2021. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok. Viszont vannak elemek más vallásokból (pl.: buddhizmusból, az iszlámból, judaizmusból, keleti vallásokból vagy a perzsa vallásból) is, amelyek megfognak, elgondolkoztatnak.


Szóval a kereszténységben hiszek és gyakorlom is aktívan, de úgy gondolom, hogy vannak olyan tanítások, amelyeket Isten az egész világnak átadott, ilyen a legtöbb világvallás által hitt erkölcs, azoknak a személyeknek a közvetítésével, akiknek a tanításai a mai napig megmaradtak. Számomra ezt az is bizonyítja, hogy az Isten akaratával teljes mértékben szembemenő vallások (pl. ókori görög vagy római) szinte teljes mértékben kihaltak, viszont azok a vallások, amelyek a krisztusi tanításokhoz közel állnak vagy egyenesen megegyeznek, még mindig megmaradtak, sőt rengetegen követik őket.

2021. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16. vagyok.

És sajnos kialakulóban van szerintem egy olyan vallás, amit rengetegen követnek úgy is, hogy nem is tudják magukról. Ez a modern ember vallása. A bálványozásra épül (hedonizmus, önteltség, paráznaság, celebek, pénz, üzletemberek, cégek, influenszerek és politikusok).

2021. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szúfizmus
2023. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18-as, szúfiként hogy éli meg valaki, magyarként, feltehetően Magyarországon a hitét?
2023. jan. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ügyesen.19esnek.
2023. jan. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!