Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van agnosztikus vallás?

Van agnosztikus vallás?

Figyelt kérdés
2021. okt. 24. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, agnosztikus hívek viszont talán többen vannak, mint hinnénk.


Úgy gondolom, a keresztények egy része nem teista, hanem agnosztikus teista. Az más kérdés, hogy a keresztény felekezetek tolerálják-e az agnosztikus teizmust.

2021. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én nagyon ezen a légy elfogadó minden felé, de maradj a realitás talaján még mielőtt valami spekulációdba kezdenél hinni, ez a kezelj mindent fenntartással, meg ez a jelenlegi anyagi világba vetett tapasztalás az egyetlen kiinduló pontunk.

Sok hívővel az a bajom, hogy hogy nem lehet hinni alapúak, egyértelműen az én hitem az igazi.

Sok ateistával meg az a, ha lenne se hinném el alapúak.

Én pedig egyszerűen úgy vagyok vele, hogy ez van ami van, de ha kiderülne hogy ez sem igaz az sem lepne már meg nagyon.

2021. okt. 24. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyes taoista és buddhista irányzatok nevezhetők "agnosztikusnak". Vannak taoisták nem biztosak abban, hogy van(nak)-e Isten/istenek, mivel a Lao-ce nem ír róluk kimondottan, maximum sejtelmesen, viszont a taoista hagyományba beépültek. Valamennyi buddhista irányzatnál úgy szintén. Mivel Buddha nem írt Istenről vagy istenekről, nem lehetnek biztosak benne, viszont egyes buddhista tanítók szerint Buddha egy isteni megtestesülés volt vagy éppen a bódhiszattvák is istenek.
2021. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*, akik nem
2021. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

az nem problema keresztenynel amig hisz Jezusban es koveti ot

addig nem muszaj hinnie sajat feltamadasaban, orokeletben bizonyossaggal


Nem pozitivumabb is? hiszen jutalom nelkul is hisz es cselekszik

nincsen valami mas mogottes dolog az orokeleten kivul

2021. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az agnosztika semmit sem mond magáról a hitedről vagy arról, hogy hiszel vagy sem


az agnoszticizmus a tudásodról árulkodik

2021. okt. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen, az Aszaszinoké, az Assassin's Creed franchise-ban. XD ...Bár azt ott senki nem nevezi vallásnak.^^


...Valahol logikus ha nincs. Ki tudok indulni magamból mert agnosztikus teista vagyok. Mondjuk hogy látom, hogy nincs agnosztikus vallás, de igényem lenne rá, ezért megalapítom. ...Mit fogok tanítani? Agnoszticizmusomból adódóan biztosnak csak azt fogadom el, amit meg tudok tapasztalni (vagy még azt se? XD), szóval amíg nem jön valami isten vagy angyal aki elmondja nekem a tutit, addig továbbra is azt fogom vallani, hogy nem tudom mi a tuti, talán nem is tudhatom, az se biztos hogy van tuti, de az se hogy nincs ...és ezzel együtt kell élnem.^^ Kiindulhatnék saját misztikusnak vélt tapasztalásaimból meg érzeteimből ...de ebben a pillanatban a dolog megszűnne agnosztikusnak lenni, hiszen úgy csinálnék mint ha próféta vagy sámán lennék, holott lehet hogy csak skizofrén vagyok, vagy egyszerűen miszticizmusnak hiszem az elmém időnként furcsa működését. Ismét a varázsszó: nem tudhatom mi az igazság. ...Ha ezt hozzáteszem, akkor már agnosztikus vagyok ...de akkor meg ez csak filozofálás ...nem vallási működés.

Persze jó kérdés hogy mit nevezünk vallásnak. Végül is elképzelhető, hogy egy 'agnosztikus közösség" mutasson vallási jegyeket.


Amúgy említették itt előttem a keleti vallásokat. ...Olvastam néhány buddhista tanmesét és azt kell mondanom érzek egy erős agnosztikus jelleget a buddhista világszemléletben, de lehet hogy rosszul értelmezek valamit, még nem tudom. Feltettem amúgy itt is egy erre vonatkozó kérdést, de akarok majd erről beszélni buddhistákkal is.


...Illetve ez most furcsa lehet, de bizonyos szempontból az ábrahámita vallásokban is van NÉMI agnoszticizmus. Legalábbis magára az Istenre vonatkozóan. Hiszen a keresztények, a muszlimok és feltételezem a zsidók is azt vallják, hogy az Isten egy számunkra felfoghatatlan, teljes valójában megismerhetetlen entitás. Ezt elfogadják és ezzel együtt hisznek benne és imádják. ...Tehát együtt élnek egyfajta "nem tudással".

2021. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
agnosztikusság a tudásodat jellemzi, nem a vallásod
2021. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!