Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyenlő jogok illetik meg a...

Egyenlő jogok illetik meg a Korán ill. a saria törvény szerint a hívő muszlimokat és nem muszlimokat?

Figyelt kérdés
Muszlimként igazságosnak tartod ezt?

2021. nov. 10. 08:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/150 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén nem ismerem akkora részletességgel a shariàt hogy erre biztosan vàlaszolni tudjak. Nem vagyok jogàsz, és annyira nem is mozgat meg a téma.


Amennyit tudok az alapjàn nagyrészt biztos hogy egyenlő jogok illetik meg a kàfírokat és a muszlimokat is. Hiszen ugyanazon tàrsadalom tagjai.


A kérdés nagyon elméleti, mert nagyon kevés helyen érvényesül a sharia teljes mértékben.


Illetve illik tudni, hogy a sharia jog alkalmazása IDŐBEN vàltozó ! Tehát alkalmazkodik a mindenkori tàrsadalomhoz, és nem egy kőbe vésett merev rendszer mint ahogyan sokan képzelik.


Allah rendelkezéseit elfogadom hiszen az Ő szolgàja vagyok. Ugyanakkor mindig betartom hazàm törvényeit is. Nem a sharia szerint élek hiszen nem muszlim orszàgban lakom.


Hàt nagyon röviden ezt gondolom, nem vagyok szakértője a témànak. Erről egyetemeken tanulnak.


Abdullah

2021. nov. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/150 anonim ***** válasza:
65%

Azt kihangsúlyoznàm hogy a sharia alkalmazkodik a mindenkori tàrsadalom kihívàsaihoz. Tehát NEM ugyanúgy működik minden helyen és minden időben.


Abdullah

2021. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/150 A kérdező kommentje:
#2 kifejtenéd bővebben ezt?
2021. nov. 10. 09:02
 4/150 anonim ***** válasza:
81%

#3: Nem igazán tudom kifejteni mert nem doktoràltam Iszlàm jogból.


De például nincs értelme előràngatni hadíszokat amelyek mondjuk az öröklésről szólnak, mert lehetséges hogy ma màr nem pontosan úgy alkalmazzàk a sharia szerint ahogyan oda le van írva.


A sharia jogalkalmazàsa vàltozik. Én így tudom. In Sha Allah


Abdullah

2021. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/150 anonim ***** válasza:
63%
En nem hiszem hogy a keresztények ne lennének hátrányos helyzetben egy muszlim országban. Mondjuk nem terjeszthető a kereszténységet, főutcán nem lehet templomuk vagy ilyesmi.
2021. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/150 A kérdező kommentje:

"Allah rendelkezéseit elfogadom hiszen az Ő szolgàja vagyok."


Allah mit mondott Mohameden keresztül? A más világképet vallókkal másképpen kell bánni mint a hittársakkal?


Abba belegondoltál, hogy ha nem a te általad vallott hit, ideológia az igazság, akkor komoly igazságtalanság éri a nem muszlimokat a muszlim országokban, pl. Szaúd Arábiában stb? Hogy engedhető meg, hogy halállal büntessék a muszlim hitből kitérőket?


Egy hiteles vallás ismérve kell hogy legyen az önkéntesség, és hogy ne különböztesse meg, üldözze a más világnézetűeket.

2021. nov. 10. 09:08
 7/150 anonim ***** válasza:
75%

#6: Nem gondolom hogy a szaúdi jogrendszer egy az egyben megegyezne a shariàval.


Abdullah

2021. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/150 A kérdező kommentje:

#7 nem válaszoltál egyenesen egy kérdésre sem a 6-ban feltettek közül.


Allah mit mondott Mohameden keresztül? A más világképet vallókkal másképpen kell bánni mint a hittársakkal?

Válasz?:


Abba belegondoltál, hogy ha nem a te általad vallott hit, ideológia az igazság, akkor komoly igazságtalanság éri a nem muszlimokat a muszlim országokban, pl. Szaúd Arábiában stb?

Válasz?:


Hogy engedhető meg, hogy halállal büntessék a muszlim hitből kitérőket?

Válasz?:


Egy hiteles vallás ismérve kell hogy legyen az önkéntesség, és hogy ne különböztesse meg, üldözze a más világnézetűeket.

Válasz?:

2021. nov. 10. 09:18
 9/150 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, Allah és Mohamed kvázi mondhatnak, amit akarnak, ha az aktuális politikai vezetésnek nem az igazságosság a célja, hanem az, hogy spirituális "igazolást" adjanak a tevékenységüknek. Az, hogy a nőkkel rosszul bánjanak, pl. messze áll az írásoktól, mégis mi van Afganisztánban vagy Iránban. Úgy kezelik a vallást a vezérek, mint a törvénykönyvet az ügyvédek, aszerint csűrik, csavarják a leírtakat, hogy alátámassza azt, amit el akarnak érni, míg egy másik személy teljesen más értelmezést alkalmazhat. Ezek az írások irodalmilag nagyon összetettek is, sok költői képpel és olyan rendelkezéssel, amit a leírásuk időpontja korszellemének a kontextusában kell értelmezni. Nem hiába tanítják évekig.
2021. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/150 anonim ***** válasza:
100%

#8: Légy olyan kedves fogalmazd meg a kérdéseidet angolul és küldd el egy megfelelő muszlim jogi szervezetnek.


Kérdezni nagyon könnyű, de màr elmondtam az elején hogy nem vagyok a téma szakértője.


"Hogy engedhető meg, hogy halállal büntessék a muszlim hitből kitérőket?"


Erre màr milliószor vàlaszoltam itt az oldalon. Csak nagyon minősített esetben volt halàlbüntetés ilyen esetben, és maga Isten küldötte (béke legyen vele) is volt hogy szàműzéssel büntetett ilyen esetben.


Abdullah

2021. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!