Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyenlő jogok illetik meg a...

Egyenlő jogok illetik meg a Korán ill. a saria törvény szerint a hívő muszlimokat és nem muszlimokat?

Figyelt kérdés
Muszlimként igazságosnak tartod ezt?

2021. nov. 10. 08:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/150 anonim ***** válasza:
10%

"A Bibliából az Isten szava, ami Jézus szellemiségével és tanításaival összeegyeztethető. Én nem vallom azt a dogmát, hogy a Biblia minden szava és mondata Istentől van."


Tehát akkor elfogadod az iszlám állítását miszerint a Bibliát emberek meghamisították? Akkor viszont honnan tudod hogy az amit Jézus tanításának vélsz az valóban az is? Ha válogatnod kell a Bibliai versek között akkor az már régen rossz.



"Mikeás 6,8

6,8 Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel."


Egyetértek. Tartalmilag valóban Isten szava ez a vers. A Koránban számos hasonló vers található. Például:


26177 Az üdvösség nem az, hogyha arcotokat Napkelet, vagy Napnyugat felé irányítjátok. Az üdvösség az, ha valaki hisz Allahban, a Végső Napban, az Angyalokban, a könyvben és a Prófétákban, és aki pénzét (bármennyire is szereti) odaadja a rokonainak, az árváknak, a szegényeknek, az úton járónak, a koldusoknak és a rabszolgák kiváltására, és aki elvégzi az Imádságot és megadja a Zakátot, és akik beteljesítik a megállapodásukat, ha megállapodtak, és akik állhatatosak a szükségben, a bajban és, amikor megpróbáltatás alatt vannak. Ezek azok, akik betartották a szavukat, és ők az óvakodók.



És a Korán versei között nem kell válogatnod mert mind elfogadható.

2021. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/150 anonim ***** válasza:
3%

#70: Ott Afrikàban arról van szó, hogy még olyan lelkipàsztor is van akinek több felesége van.


Vallásuktól függetlenül több feleséget vesznek el egyes férfiak. De az Iszlám korrekt módon szabàlyozza a poligàmiàval kapcsolatos kérdéseket. Viszont a kereszténység NEM védi a feleségeket az igazsàgtalan bànàsmóddal szemben. A poligíniàt a kereszténység valójában egyàltalàn nem zàrja ki, sem elvi sem gyakorlati szinten.


Ezt maguk az afrikai emberek mondtàk nekem. Én nekik hiszek. Ott Afrikàban erről van szó.


Abdullah

2021. nov. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/150 A kérdező kommentje:

"Viszont a kereszténység NEM védi a feleségeket az igazsàgtalan bànàsmóddal szemben. "


Ezt azért mondod, mert nem ismered az Újszövetséget, ahol Pál arról tanított, hogy szeressék egymást a házastársak, mint saját magukat (kicsit leegyszerűsítve írtam, most nem keresem ki az igerészt).


Sem az Ó- sem az Újszövetség nem írja, hogy fizikailag bántalmazni lehet a feleséget, ellentétben a Koránnal.

2021. nov. 11. 07:56
 74/150 A kérdező kommentje:

#71


„Tehát akkor elfogadod az iszlám állítását miszerint a Bibliát emberek meghamisították? Akkor viszont honnan tudod hogy az amit Jézus tanításának vélsz az valóban az is? Ha válogatnod kell a Bibliai versek között akkor az már régen rossz.”


Nem azt állítom, hogy meghamisították, hanem hogy emberi jegyeket is hordoz magán, az Ószövetség. Az Ószövetség történetei több mint ezer év alatt keletkeztek, különböző korokban. Elképzelhető, hogy többször is összefésülték a különböző forrásokat, szövegeket (a modern bibliatudomány egyik legelfogadottabb teóriája a négy forrás elmélet, elohista, jahvista, papi és deuteronomium).


Az Újszövetség könyvei ehhez képest fél évszázad alatt keletkeztek, szemtanúk tanúságtétele alapján. Egyszerű emberek olyan szellemiséget nem tudnak kitalálni, ami Jézus tanításait jellemzi. A szellemisége igazolja a tanítások isteni ihletettségét. És ezt megerősítik Jézus csodatételei, feltámadása, ószövetségi próféciák beteljesítése.


Az Ószövetséget Jézus eljövetele teszi hitelessé, aki nem tagadta meg azokat az Írásokat, a bennük szereplő próféciák beteljesítőjének tartotta magát, idézett is az írásokból.


Jézus eljövetele nélkül számomra sem lenne önmagában hiteles az Ószövetség, bár sok értékes írás van például a bölcsességi irodalmukban (Példabeszédek, Prédikátor, Zsoltárok, Jób). Az Ószövetség bizonyos történetei és szimbólumai Krisztusra előre utaltak, ez számomra komoly érv a kereszténység igazsága mellett.

2021. nov. 11. 08:10
 75/150 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, hagyd! Két fanatikus, úgysem tudod meggyőzni őket, mert nem érdeklik őket a valós tények, csak hogy bármi áron ragaszkodhassanak az iszlámhoz. Felesleges időpocsékolás nekiállni vitázni velük.
2021. nov. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/150 A kérdező kommentje:
#75 köszönöm a hozzászólást :)
2021. nov. 11. 08:33
 77/150 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt azért mondod, mert nem ismered az Újszövetséget, ahol Pál arról tanított, hogy szeressék egymást a házastársak, mint saját magukat (kicsit leegyszerűsítve írtam, most nem keresem ki az igerészt)."


Na akkor nézzük mit ír az Újszövetség a nőkről:



Timóteus 2:11-15 Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben. Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett: Mindazonáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben, és a szent életben mértékletességgel.



Azt írja a nő nem taníthat. Legyen csendben, nem uralkodhat a férfin. A nőt teszi felelőssé Ádám bűnbeesésért. Azt írja a nő dolga a gyerekszülés.



1Kor 14:34-35 A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja. Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben.


Itt meg azt írja a nő kussoljon a gyülekezeten. Ha meg tanulni akar akkor kérdezze otthon a férjét.



"Nem azt állítom, hogy meghamisították, hanem hogy emberi jegyeket is hordoz magán, az Ószövetség."


Ha emberi jegyeket is hordoz magán azt jelenti meghamisították. Egyáltalán szerinted milyen vallás az hogy neked válogatnod kell a Biblia versei között mert sok vers vállalhatatlan?



"Az Újszövetség könyvei ehhez képest fél évszázad alatt keletkeztek, szemtanúk tanúságtétele alapján."


Milyen szemtanuk? :) Az Újszövetség könyveinek írói ismeretlenek vagy bizonytalanok. Azt sem tudjuk mikor keletkeztek, és azt sem kik írták. Csak feltételezések vannak. Sokszor ismert hogy nem az írta akinek a nevét viseli.



"Jézus eljövetele nélkül számomra sem lenne önmagában hiteles az Ószövetség,"


Miből gondolod egyáltalán hogy a keresztény vallás szerinti istenség Jézus az igaz? Miért nem az iszlám szerinti próféta Jézus?

2021. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/150 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, meg nem is a saria gyakorlatát akarom leírni, hanem azt, hogy egy muszlim országban mi a gyakorlat. Konkrétan Egyiptomban és Kuvaitban éltem, de szerintem a legtöbb muszlim országban ez a gyakorlat, szóval feltételezhető, hogy a Korán alapján.

- a vallásba beleszületnek az emberek, ez a hivatalos papírjaikon is szerepel. Ha valaki keresztény létére muszlim szeretne lenni, annak semmi akadálya, minden papírját átírják, új nevet is kap. Ha egy muszlim szeretne keresztény lenni, olyan nem lehet. Ezért ilyen csak titokban fordul elő. (És ehhez kapcsolódik az is, hogy keresztények nem téríthetnek, muszlimok viszont igen)

- egy muszlim házasságkötésnek nem lehet keresztény tanúja (úgy értem, hogy hivatalos tanú), egy keresztény házasságkötésnél viszont elfogadják a muszlim tanút - ha nem lenne világos, ez azért van, mert nem egyformán tartják szavahihetőnek őket

- muszlim férfi elvehet keresztény nőt, de egy keresztény férfi nem vehet el muszlim nőt.

Biztos van még sok egyéb jog, ami nem egyformán illeti meg a keresztényt és muszlimot, nekem európaiként ezek voltak a legszembetűnőbbek.

2021. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/150 anonim ***** válasza:
0%

"de szerintem a legtöbb muszlim országban ez a gyakorlat, szóval feltételezhető, hogy a Korán alapján."


És itt kezdődnek a problémák. Halvány lila gőzöd sincs hogy amit láttál az valójában az iszlám tanítása vagy az adott ország helyi szokása, törvénye, de te kijelented hogy biztos a Korán írja. Hát nem. Semmi nem tiltja hogy muszlim ember keresztény legyen. Egy muszlim házasságkötéshez ki hívna keresztény tanút? Nem tudom hogy lehet-e de nem életszerű. Muszlim férfi egyistenhívő nőt vehet feleségül, szóval nem vehet el keresztényt ha az szentháromsághívő.

2021. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/150 anonim ***** válasza:
100%

"Muszlim férfi egyistenhívő nőt vehet feleségül, szóval nem vehet el keresztényt ha az szentháromsághívő."

Mivel minden szentháromsághívő egyistenhívő, ezzel elég önellentmondásba keverted magad...

2021. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!